Śniadaniówka do szkoły — jaką wybrać, by było pysznie?

Odpowiedni lunchbox dla dziecka to jeden ze sposobów na przekonanie niejadka do drugiego śniadania. Jakie cechy powinna posiadać dobrze dobrana śniadaniówka do szkoły?

Dzieci spędzają w szkole cały dzień, trudno, aby czas od śniadania do obiadu spędziły bez przekąski. Zatem śniadaniówka do szkoły to obowiązkowe wyposażenie dziecięcego plecaka. Jej wygląd — kolorystyka czy wizerunek ulubionego bohatera kreskówek to tylko jedno z kryteriów, którymi powinniśmy się kierować podczas wyboru lunchboxa.

Jaka powinna być śniadaniówka do szkoły?

  • lekka,
  • pojemna,
  • szczelna,
  • wykonana z materiałów atestowanych.

Lunchbox dla dziecka — jak wybrać najlepszy?

Powyżej hasłowo przywołujemy najważniejsze cechy pojemników na drugie śniadanie. Teraz wyjaśnimy, dlaczego są one kluczowe podczas wyboru śniadaniówki. Zacznijmy od masy samego lunchboxa. Pudełko powinno być jak najlżejsze — nie jest to jedyna rzecz, która znajdzie się w plecaku. Lekarze i rodzice biją na alarm — dziecięce plecaki szkolne są za ciężkie. Nie ograniczysz liczby książek i zeszytów, możesz natomiast ograniczyć wagę plecaka, dobierając jak najlżejsze akcesoria. Zanim wybierzesz śniadaniówkę sprawdź jej wagę — nawet kilka gram ma w tej sytuacji ogromne znaczenie.

Lunchbox dla dziecka nie musi być duży, ale dobrze, jeśli zmieści kanapkę i drobne przekąski. Zwróć uwagę na jego kształt — to ważne czy standardowa bułeczka zmieści się do pudełka. Kolejna kwestia, która ułatwi pakowanie drugiego śniadania do szkoły to możliwość rozdzielenia różnych produktów. Dzięki podziałkom będziesz mógł spakować dziecku zarówno słone przekąski, jak i słodkie, obrane ze skórki owoce.

Zwróć uwagę na szczelne zamknięcie. Lunchbox dla dziecka powinien być szczelny, w przeciwnym wypadku po otwarciu plecaka młodego człowieka może spotkać niemiła niespodzianka. Pamiętaj, że w plecaku znajdują się książki i zeszyty, które powinny wyglądać schludnie.

Materiał, z jakiego wykonano lunchbox powinien być przeznaczony do kontaktu z żywnością. Zwykle śniadaniówki wykonane są z kolorowego plastiku — wybierając je należy sprawdzić, czy są to tworzywa wolne od BPA i formaldehydów. Poza informacją na metce produktu czy w jego opisie na stronie internetowej, na samym pudełku powinny być wytłoczone odpowiednie oznaczenia.

Skoro wiesz już jak wybrać lunchbox, sprawdź nasze inspiracje

Wiele mówi się na temat ekologii i rezygnacji z plastiku. Jednak są takie produkty, w przypadku których ten materiał po prostu doskonale się sprawdza. Jest lekki, wodoodporny i trwały. Co robić, aby nasze decyzje zakupowe nie wpływały zaśmiecanie planety? Kupujmy produkty pochodzące z recyklingu, takie jak lunchbox dla dzieci marki Koziol. Jego główną zaletą jest to, że pochodzi w 100% z recyklingu i może być ponownie recyklingowany.

Kolekcja ekologicznych śniadaniówek Koziol to spory wybór rozmiarów i kolorystyki. Łatwo znajdziesz model odpowiedni dla Twojego dziecka. Ważne jest również to, że tworzywo jest absolutnie bezpieczne — żadnej melaniny, formaldehydu i BPA. Jedną z największych zalet tych produktów jest fakt, że można je myć w zmywarce i wyparzać. To ważne, szczególnie gdy pojemnik ma służyć do przenoszenia żywności.

lunchbox dla dziecka koziol

Pozostańmy w świecie ekodesignu — nasza druga propozycja to śniadaniówka do szkoły marki Zeller. Miseczka wykonana jest z bezpiecznego tworzywa sztucznego, natomiast pokrywka to stylowa bambusowa deseczka. Pojemnik zabezpiecza się za pomocą specjalnego paska. Całość jest szczelna i prezentuje się wyjątkowo elegancko. Ten wyjątkowy lunchbox dla dziecka Zeller posiada ruchomą przegrodę, za pomocą której łatwo podzielisz dwa rodzaje przekąsek.

sniadaniowka do szkoly zeller

Wybierając śniadaniówkę do szkoły zwróć uwagę na to, czy kupujesz produkt atestowany. Unikaj kupowania chińskich produktów, ponieważ nie masz pewności czy tworzywo, z którego zostały wykonane nie zawiera szkodliwych dla zdrowia substancji. Wybieraj produkty sprawdzonych marek, które na pewno zostały dopuszczone do sprzedaży na terenie Polski.