Gruby koc - idealny na jesienne wieczory

W jesienne wieczory marzymy o zaparzeniu aromatycznej herbaty, położeniu się na sofie i poczytaniu książki ulubionego autora. Do pełni szczęścia brakuje nam jedynie koca, który zagwarantuje ciepło i będzie przyjemny w dotyku. Na jaki gruby koc postawić oraz na co zwrócić uwagę przy jego zakupie? Przedstawiamy krótki poradnik, który pomoże Ci wybrać idealny koc na jesienne wieczory.

Wybierz ten większy

Koc na jesienne wieczory powinien być gruby i duży. Próby zmieszczenia całego swojego ciała pod niewielkim kawałkiem materiału często kończą się fiaskiem, a my możemy zapomnieć o pełnym komforcie. Przy wyborze jesienno-zimowego koca warto postawić na długość w okolicach dwóch metrów, dzięki czemu możemy wygodnie położyć się na sofie, wyprostować nogi i cieszyć ciepłem, które utrzymuje koc.

Jeśli lubisz leżeć pod jednym kocem z drugą osobą, to koniecznie zwróć uwagę na szerokość koca. Szerokość wynosząca 160 centymetrów powinna być wystarczająca na przykrycie dwóch osób.

Kobieta siedząca na parapecie

Bawełna, wełna czy syntetyki?

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić szczególną uwagę, jest materiał, z którego został wykonany gruby koc. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy, więc powinniśmy zdecydować się na produkt, który będzie dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb.

Bawełna

Bawełna jest łatwa w utrzymaniu czystości oraz dobrze znosi częste pranie. Materiał ten gwarantuje odpowiedni przepływ powietrza i jednocześnie zatrzymuje ciepło. Koc wykonany z bawełny to doskonały produkt do domu, w którym mieszkają dzieci i zwierzęta.

Wełna

Wełna zapewnia doskonałą izolację cieplną, więc nie zmarzniesz pod nią nawet w bardzo chłodne wieczory. Minusem tego materiału jest niekiedy dokuczliwe „gryzienie”, które może drażnić miejsca, w których ma bezpośredni kontakt ze skórą.

Kobieta na kocy

Syntetyki

Tkaniny syntetyczne to na przykład poliester, akryl czy też mikrofibra. Gruby koc ze sztucznego materiału jest zwykle odporny na częste pranie i uszkodzenia. Tkaniny syntetyczne są również tańsze.

Polar

Polar to znany przez wszystkich materiał, który jest niezwykle przyjemny w dotyku i dobrze odprowadza wilgoć. Miłośnikami koców wykonanych z polaru są przede wszystkim dzieci, które lubią wtulić się w ten miękki materiał.

Design pasujący do wnętrza

Jesienny koc może zapewniać ciepło w chłodne wieczory i być jednocześnie wyjątkową dekoracją naszego wnętrza. Warto postawić na kolor oraz wzór, które doskonale wpasują się w aranżację naszego salonu lub sypialni. We wnętrzu skandynawskim postaw na bawełnę lub wełnę w jasnych, rozbielonych barwach. Salon w stylu glamour możesz wyposażyć w gruby koc z plecionki ze srebrnymi elementami.

Gruby koc nie tylko na kanapie

Czasami zastanawiamy się nad miejscem, które powinniśmy wybrać na przechowywanie koca. Niektórzy za każdym razem chowają go do szafy i wyciągają tylko wtedy, kiedy chcą się nim przykryć. Koc może być doskonałą ozdobą wnętrza. Kawałek miękkiego materiału sprawi, że pomieszczenie stanie się bardziej przytulne. Gdzie możemy położyć koc, żeby stał się ozdobą?

Fotel

Koc narzucony na fotel będzie zachęcał domowników oraz gości do wypoczynku na tym meblu. Kawa na wygodnym fotelu z kocem będzie smakowała jeszcze lepiej!

Sofa

Sofa jest miejscem, na którym najczęściej trzymamy jesienny koc. Materiał rozłożony w danym miejscu może sprytnie zakryć przetarcia i zabrudzenia mebla.

Łóżko w sypialni

Koc może służyć również jako narzuta, która przykryje Twoje łóżko. Pamiętaj, że im więcej warstw miękkiego materiału w sypialni, tym wygodniejsze i przytulniejsze będzie Twoje łóżko.

Koc na łóżku

Balkon i taras

Gruby koc przyda się również w chłodniejsze wieczory, które chcemy spędzić na balkonie lub na tarasie. Miękki materiał w połączeniu z poduszkami i ozdobnymi lampkami stworzy wyjątkowy nastrój oraz miejsce, w którym będziesz chciała spędzać każdą wolną chwilę