Żagiel przeciwsłoneczny na balkon - kit czy hit?

Więcej słońca poproszę - brzmi znajomo? Większość Polaków wita lato z otwartymi ramionami. Stęsknieni słońca cieszymy się każdym cieplejszym dniem na dworze. Pamiętajmy jednak, że nadmiar słońca bywa szkodliwy i warto się przed nim chronić.Dlatego, zanim zaczniemy sezon wypoczynkowy, zadbajmy o komfortową strefę relaksu.

Wystarczy praktyczna markiza, ekran przeciwsłoneczny na okno lub żagiel przeciwsłoneczny na balkon. Nie martwię się, nie oznacza to wcale odpoczynku w zupełnym cieniu. Promienie słońca w bezpiecznym wydaniu dotrą do nas przez materiał. W tym artykule podpowiemy Wam, jak korzystać ze słońca w rozsądny sposób i co wspólnego ma z tym żagiel przeciwsłoneczny.

Ochrona przeciwsłoneczna na okno

Gdy słońce wpada intensywnie do mieszkania przez szyby, może nam to przeszkadzać. Mamy wtedy do dyspozycji ekrany przeciwsłoneczne w kilku rozmiarach. Taki ekran jest wykonany z wysokiej jakości materiału. Tkanina odbija najbardziej szkodliwe promienie słońca i blokuje ich dostęp do pomieszczenia. Ekrany i ochrony na okna zaopatrzone są w cztery mini przyssawki w każdym narożniku. Z ich pomocą przyczepienie ekranu do okna jest bardzo proste.

Zalety ekranu przeciwsłonecznego

Zaletą ekranu przeciwsłonecznego jest to, że w każdej chwili łatwo go odczepić. Produkt jest lekki. Można go spakować do spakowania do torby. W ten sposób łatwo zabrać go na wakacje. Ekrany można przymocować do różnej wielkości okien. Sprawdzą się w przyczepie kempingowej, w samochodzie, w domku letniskowym. Z odrobiną pomyślunku można je zainstalować również w namiocie.

WAŻNE!

Porada ekspertki:

 

Ekrany przeciwsłoneczne w odróżnieniu od markiz czy nawet żagli przeciwsłonecznych są bardzo proste w montażu. Założenie ich na oknie nie sprawi Ci najmniejszego problemu. Poradzisz sobie z tym nawet, jeśli nie masz skrzynki z narzędziami.

Jak osłonić zbyt słoneczny balkon?

Jeśli nie mamy ochoty na nadmiar naświetlenia, szczególnie w słoneczne lato, jedynym rozwiązaniem pozostaje zamontowanie daszku lub markizy nad naszym balkonem. Każdy balkon jest specyficzny, więc montaż osłony będzie dostosowany do warunków konstrukcyjnych i szczegóły tego zadania zostawiamy specjalistom.

Wśród wielu markiz, rolet i daszków przeciwsłonecznych wybieramy pomiędzy tymi zamontowanymi na stałe a tymi rozsuwanymi. Mechanicznie rozsuwane markizy oczywiście są droższe, ale radość i korzyść z ich zasuwania i rozsuwania są niewątpliwe

Żagle przeciwsłoneczne

Żagle przeciwsłoneczne sprawdzą się świetnie, gdy żar leje się z nieba. Masz ochotę posiedzieć na patio z rodziną i nie spalić się na raczka, co zrobić? Sięgnijmy po skuteczne osłony. Ich wielkość i kształt dobieramy w zależności od obszaru, który osłaniamy.

Żagiel przeciwsłoneczny CURACAO prostokątny, dostępny w różnych kolorach i w rozmiarach 3x2m i 4x3m lub też, żagiel w kształcie trójkąta równobocznego 3x3x3, 4x4x4 lub 5x5x5. Są to produkty wykonane z wysokiej jakości poliestru w stonowanych kolorach. Żagle przeciwsłoneczne posiadają zaczepy na każdym rogu służące do zamocowania. Mocowanie żagla, w zależności od specyfiki terenu, polega na przywiązaniu narożników w punktach solidnych i stabilnych na odpowiedniej wysokości. Żagle delikatnie łopoczą na wietrze i dają poczucie przyjemnego ochłodzenia, a także efekt żeglowania.

Żagiel przeciwsłoneczny w stonowanym kolorze

Dlaczego słońce i żagiel przeciwsłoneczny to idealna para?

Siedzenie w cieniu nie oznacza, że nie korzystamy ze słońca. Promienie słońca nadal docierają do nas przez materiał, nie są jednak szkodliwe. Słońce odbija się od podłoża, od trawy i od drzew. Taki kontakt ze słońcem jest dla nas o wiele bezpieczniejszy. Dzięki temu ładujemy baterię witaminą D, a nie narażamy się na szkodliwe promienie UV.

Słońce w lecie jest nam bardzo potrzebne w odpowiedniej dawce. Korzystajmy ze słońca rozsądnie, aby otrzymać dokładnie tyle promieni od naszej najbliższej gwiazdy, ile jest dla nas najlepsze. Ładujemy baterie na całą zimę i jeśli przegapimy okazje, na następne lato będziemy czekać kolejny cały rok. Każda osoba ma swoje indywidualne potrzeby ekspozycji na słońce, odkryjmy potrzeby własnego ciała i zapewnijmy sobie komfort także w tej kwestii.