Zabawki drewniane dla dzieci - czy powraca na nie moda? Część 2

Dlaczego drewniane zabawki powracają do pokoi dziecięcych? Są bezpieczne, ekologiczne i zdecydowanie piękniejsze niż te wykonane z plastiku. Jeśli planujesz urządzić stylowy kącik kuchenny w pokoju dziecka, koniecznie zobacz nasze propozycje.

W pierwszej części pisaliśmy o tym, jak zrobić plac zabaw w pokoju dziecka i jak uszczęśliwić małą księżniczkę. Dziś pomożemy Ci urządzić elegancki kącik kuchenny wyposażone w śliczne drewniane kuchnie i akcesoria.

Całe sedno tkwi w szczegółach

Jeśli chcesz stworzyć spójną aranżację pokoju dziecięcego nie możesz do pokoju urządzonego w stylu vintage wstawić plastikowej kuchni w krzykliwych kolorach. Nasza propozycja to piękny i bardzo dopracowany mebel – zabawka drewniana. Przy tej kuchni zabawa w gotowanie nabierze zupełnie nowego wymiaru. Płyta grzewcza i zlewozmywak, do tego piekarnik i szafki. Na ścianie półeczki, gdzie maluch może powiesić swoje kuchenne akcesoria – łyżki i łopatki.

kuchnia z drewna

Poza walorami estetycznymi trzeba jeszcze docenić to, jaki to pojemny mebel. Z powodzeniem zmieścisz do niego wszystkie zabawkowe garnki, patelnie czy drewniane warzywa i owoce. Dziecko podczas zabawy ma wszystko pod ręką, a i sprzątanie jest dużo łatwiejsze. Kuchenka jest na kółkach, to znacznie ułatwia jej przemieszczanie po pokoju - gdy dziecko tego potrzebuje albo Ty chcesz odkurzyć.

Akcesoria kuchenne dla dzieci

Kącik kuchenny w pokoju dziecka możesz uzupełnić o rozmaite sprzęty. Wtedy zabawa będzie jeszcze lepsza. Nasza propozycja to ekspres do kawy z drewna. Czyż nie ma lepszej zabawy niż urządzanie przyjęcia dla koleżanek i kolegów? Ekspres na kapsułki z małymi kubeczkami zapewni Twojemu dziecku wiele frajdy. Jego pokoik może zmienić się w elegancką kawiarnię lub możecie wspólnie bawić się w restaurację.

Taka zabawka niesie za sobą wiele korzyści dla rozwoju dziecka. Wierne odwzorowanie „dorosłego” ekspresu do kawy pomoże dziecku zrozumieć zasady działania takich sprzętów i ich obsługi. Operowanie małymi elementami to budowanie prawidłowej motoryki. Czyli same zalety, a do tego ponadczasowy design.

ekspres do kawy zabawka

Pobawmy się w sklep

Twoje dziecko ma dużo miejsca w pokoju i lubi bawić się w sklepik? Drewniany stragan to zabawka, którą Twoje dziecko pokocha. Konstrukcja jest stabilna, a szczegóły dopracowane. Sklepik będzie się pięknie prezentować w pokoju Twojego dziecka. Na półeczkach dziecko może poukładać towar, który będzie sprzedawać. Jedno z Was staje za ladą i zabawa może trwać godzinami.

Zabawa w sklepik to ważny element edukacji matematycznej Twojego dziecka. Dziecko może oswajać się z pieniędzmi, próbować samodzielnego liczenia. Im jest starsze, tym trudniejsze zadania możesz mu zadawać. Nauka przez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty. Zdecydowanie warto tego spróbować w swoim domu. Półki w sklepiku mogą posłużyć jako dodatkowa przestrzeń do przechowywania. Zmieści się tam kilka pluszowych maskotek czy cała kolekcja drewnianych warzyw i owoców.

sklep zabawka

Do jakiego wystroju pasują drewniane zabawki?

Od kilku sezonów w wystroju pokoików dla dzieci króluje styl skandynawski z lekkim zabarwieniem retro. Stąd właśnie powrót mody na zabawki z drewna. Delikatne pastelowe kolory pięknie współgrają z naturalną barwą drewna. Drewniane zabawki to bardzo efektowna dekoracja, kiedy współgrają stylem i kolorem z resztą wystroju tworzy się nam bardzo stylowa całość.

Dziecko otoczone ładnymi przedmiotami wyrabia w sobie naturalne poczucie estetyki, a to przecież również jest bardzo ważne dla jego rozwoju. Naturalne materiały i stonowane kolory sprawiają, że maluszek dobrze się czuje w swojej prywatnej przestrzeni.

Przeczytaj również Zabawki drewniane dla dzieci - czy powraca na nie moda? Część 1.