Wygoda i bezpieczeństwo - antypoślizgowe maty łazienkowe

Akcesoria, które decydujemy się umieścić w naszej łazience mają za zadanie spełniać kilka podstawowych, a jednocześnie różnorodnych i ważnych funkcji. Mają nam uprzyjemniać i zarazem ułatwiać korzystanie z tego pomieszczenia. Ich zadaniem jest poprawienie komfortu użytkowania łazienki oraz odgrywanie roli nieodłącznych elementów aranżacji, które spajają styl, jaki nadajemy naszym łazienkom. Są także sposobem na zwiększenie naszego bezpieczeństwa. Ciężko w końcu wyobrazić sobie łazienkę bez, na przykład, dywaników, mat antypoślizgowych czy uchwytów pomocniczych przy wannie czy brodziku.

Bambusowa mata lazienkowa

Niestety ryzyko nieprzewidzianej sytuacji, do której może dojść w łazience jest wysokie. Dlaczego? Zacznijmy od tego, że powierzchnie sprzętów sanitarnych są śliskie, a wszechobecna woda sprawia, że o poślizg i wypadek nie trudno. Dlatego właśnie, podczas wybierania akcesoriów łazienkowych, na liście naszych zakupów powinny znaleźć się maty antypoślizgowe, które pozwolą wyeliminować takie niebezpieczeństwo. Maty z pewnością okażą się szczególnie przydatne wtedy, kiedy z łazienki korzystają małe dzieci lub osoby starsze. Jaki mamy zatem wybór? Jak wybrać odpowiednią matę zabezpieczającą do naszej łazienki?

Znak sliska podloga

Maty antypoślizgowe

Okazuje się, że wiele osób rezygnuje z zakupu mat antypoślizgowych do łazienek, ponieważ boją się, że zepsują lub zaburzą one tak starannie dopracowywany styl pomieszczenia. Panuje bowiem powszechne przekonanie, że to jeden z tych dodatków, które niekoniecznie muszą znaleźć się w naszej łazience, a jak już się w niej znajdą, to zrujnują pieczołowicie kompletowaną aranżację. Czy słusznie? Przecież nikt nie chce oszpecać ładnie urządzonej łazienki. W końcu spędzamy na pewno niemało czasu na tym, by dobrać odpowiadające nam i jedocześnie pasujące do siebie meble, akcesoria i dekoracje łazienkowe, mamy je więc zepsuć dodając do wystroju matę antypoślizgową? Nic bardziej mylnego. Obecnie wybór łazienkowych mat antypoślizgowych jest naprawdę szeroki. Nie decydujemy się wcale na brzydki, bezkształtny podkład bez wyrazu. Przeciwnie, mamy możliwość przebierania w kształtach, rozmiarach oraz wzorach, co automatycznie oznacza, że mamy możliwość dopasowania maty do stylu naszej łazienki. Wcale jej przy tym nie oszpecamy, przeciwnie, mamy szansę dodać kolejny drobiazg, który będzie stanowił ładny dodatek, będąc jednocześnie dobrym pomysłem na troskę o nasze bezpieczeństwo.

Antyposlizgowa mata firmy WENKO

Maty produkowane są z tworzyw, które nie absorbują wody oraz nie wchodzą w reakcje z detergentami, dzięki czemu są w stu procentach bezpieczne. Można je umieszczać w brodzikach i w wannie oraz czyścić tak jak armaturę łazienkową. Dzięki specjalnej, wypukłej fakturze powierzchni, maty utrudniają poślizgnięcie podczas prysznica czy kąpieli. Dodatkowo wyposażone są one w przyssawki, które sprawiają, że możemy być spokojni o zamontowaną matę, ponieważ odpowiadają za jej stabilność. Dzięki nim nie w sposób przesunąć maty, zatem nie musimy się martwić też o jej przyczepność.

Antyposlizgowa mata

Antypoślizgowe naklejki

Kto powiedział, że przydatne akcesoria muszą być nudne? Wśród bogatej gamy wzorów i form mat, znajdziesz również takie, które szczególnie przypadną do gustu najmłodszym. Dzieci uwielbiają pluskać się w kąpieli. Zabawa w wannie daje niemalże nieograniczone możliwości dla rozwoju wyobraźni dziecka, dlatego też tak chętnie wskakują do wanny i bawią się w nieskończoność. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych domowników, warto zadbać także o ich komfort. Bez trudu znajdziesz też maty antypoślizgowe, które swoją formą i kształtem znajdą uznanie w oczach maluchów.

Antyposlizgowe naklejki

Nie musisz się martwić, że ruchliwość Twojego dziecka może zagrażać jego bezpieczeństwu. Dzięki matom antypoślizgowym, Twoje pociechy mogą zażywać długich kąpieli i cieszyć się beztroską zabawą wśród pachnącej piany. Maty są przyjazne dla skóry dzieci, nie powodują alergii ani nie wywołują podrażnień. Stabilność kąpieli, spokój i absolutny brak ryzyka zapewnią Tobie spokojną głowę, a najmłodszym ekstra zabawę!

Chlopiec w kapielo