Wybieramy sztuczne kwiaty i rośliny wiszące

Rośliny i kwiaty to jedne z naszych ulubionych dodatków do wnętrz i nie ma co się dziwić - pięknie zdobią parapety, ściany, blaty mebli oraz wszelkie kąty, wprowadzając do przestrzeni naturalny urok. Rośliny mają jednak swoje wymagania, których niespełnienie niestety nie będzie wiązać się z pięknym efektem. Nie zawsze jesteśmy w stanie stworzyć należne im warunki, czasem ze względu na tryb życia i ciągłą nieobecność, a czasem uwarunkowane jest to umiejscowieniem, w którym brak dopływu światła uniemożliwia odpowiednią hodowlę roślin. Idealnym rozwiązaniem na to są kwiaty i rośliny sztuczne! Wyglądają niemal tak jak prawdziwe, wprowadzą trochę zieleni, a do tego zupełnie niczego od nas nie wymagają, więc jest to układ doskonały. Przyjmują wiele różnych form i kompozycji - sztuczne kwiaty do wazonu, doniczkowe, a nawet wiszące. Przyozdobić można nimi bardziej nietypowe przestrzenie, ale nie tylko.

Gdzie najlepiej sprawdzą się sztuczne kwiaty wiszące?

Nie sposób odmówić uroku wiszącym roślinom i kwiatom, to świetny sposób na zagospodarowanie nietypowych przestrzeni, takich jak drewniane belki konstrukcyjne na tarasie, altanie, poddaszu lub balkonie. Wymagają jednak one pielęgnacji, co może nie sprawdzić się w przypadku miejsc, w których jedynie bywamy, na przykład w domkach letniskowych. Nie znaczy to jednak od razu, że trzeba z tego pomysłu rezygnować, sztuczne rośliny doniczkowe z bardzo realistycznie wyglądającymi kwiatami to idealny ratunek na taką sytuację.

Sztuczne kwiaty wiszące wyglądają efektownie, zdobiąc także wysokie regały i półki. W takich miejscach brakuje często wystarczającego dopływu promieni słonecznych, więc ich imitacja posłuży z powodzeniem. Ponadto rośliny i kwiaty sztuczne znaleźć można w tylu różnorodnych kolorystykach, stylach i formach, że przy ich wykorzystaniu tworzyć można dowolne, najbardziej zmyślne, jak i także klasyczne aranżacje. Ciekawą propozycją są sztuczne kwiaty doniczkowe, na przykład białe róże w donicy na styl metalowego wiaderka, zawieszonego na sznurku z juty. Taki akcent wprowadzi subtelny, sielankowy klimat do otoczenia i będzie piękną dekoracją ganków, tarasów i balkonów.

Sztuczne rośliny

Czym kierować się przy wyborze sztucznych roślin wiszących?

Sztuczne rośliny wiszące występują w formie dekoracji naściennych, ale można je też zawiesić pod sufitem, więc to od tego w głównej mierze powinno uzależniać się swój wybór. Tym samym należy dobrze przemyśleć, w jaki sposób chcemy daną przestrzeń zapełnić. Poza tym najlepiej zdecydować się dekoracje od sprawdzonych producentów, aby mieć pewność, że tworzywo sztuczne, z którego wykonana została roślina, jest wysokiej jakości, bezpieczne oraz posłuży nam przez dłuższy czas. Rośliny i kwiaty sztuczne pełnią głównie rolę dekoracyjną i najlepiej, gdy w jak największym stopniu przypominają one ich żywe odpowiedniki, więc warto zwracać uwagę na detale.

Dbałość o nie zapewni dobry efekt, ale poza tym liczy się także stylistyka - dobrze dostosowana do wnętrza lub stylu architektury zwieńczy całą aranżację i nada indywidualnego charakteru. We wnętrzach industrialnych, loftowych sprawdzą się na przykład sztuczne kwiaty w doniczce cynkowej w bardzo oryginalnej formie. Obsypany drobnymi kamykami rządek sztucznych roślin imitujących sukulenty będzie urokliwym urozmaiceniem dowolnego pomieszczenia w tej stylistyce. Jeżeli szukasz czegoś, co zapełni wolną przestrzeń na ścianie, to bardzo dobrą propozycją będą sztuczne rośliny na metalowym, geometrycznym stelażu. We wnętrzach o bardziej klasycznej stylistyce najlepiej prezentować będą się kwietniki na ścianę w formie makramy, natomiast tam, gdzie króluje styl glamour niewątpliwie wpasuje się sztuczna roślina w metalowej, pozłacanej donicy na obręczy. Nie brakuje także rozwiązań uniwersalnych, które sprawdzą się we wszystkich wnętrzach, a są nimi zielone rośliny sztuczne w typie peperomii lub bluszczu w klasycznych, prostych donicach.

Z jakimi dekoracjami łączyć sztuczne kwiaty wiszące?

Stojak na kwiaty to doskonała dekoracja, która pięknie się komponuje wraz z zielenią roślin, uzupełniając wolną przestrzeń wszelkich kątów. Sztuczne kwiaty wiszące będą prezentować się bardzo efektownie, swobodnie “spływając” na kilkupoziomowym stojaku, w towarzystwie roślin w innych formach, ustawionych na innych poziomach można uzyskać niesamowity efekt. A ponieważ stojaki na kwiaty dostępne są w różnych formach i stylistykach, to dla spójnej aranżacji można je dostosować do innych dodatków w domu. Można ustawić je w salonie, na balkonie lub tarasie - w każdym miejscu wprowadzą do otoczenia przytulniejszą i prawdziwie klimatyczą atmosferę.

Równie efektownie wyglądać będą podwieszone w kwietniku w formie bazy dekoracyjnej. Metalowa, biała lub czarna baza zawieszana na sznurku z ozdobnymi koralikami to idealne uzupełnienie do wnętrz lub balkonów i tarasów w stylistyce nowoczesnej lub loftowej, a jeśli szukasz czegoś delikatniejszego, to wiszące osłonki z trawy morskiej są dobrą, urokliwą alternatywą. Do urozmaicenia ścian w przestrzeniach zewnętrznych i wewnętrznych świetnie posłuży drewniany dwupoziomowy kwietnik, który wraz ze sztucznymi, wiszącymi kwiatami niewątpliwie wprowadzi przyjemny klimat.

Szerokie możliwości umożliwiają stworzenie swojej prywatnej, zielonej dżungli nawet w miejscach zacienionych oraz takich, w których raczej jedynie bywamy, dlatego nie trzeba będzie martwić się już o brak satysfakcjonujących alternatyw. Sztuczne rośliny wiszące to bardzo praktyczny pomysł, który będzie cieszyć oko przez długi czas, nie wymagając od nas zbyt wiele, a to świetna wiadomość dla tych, którzy głowili się nad stworzeniem przyjemnego do spędzania czasu miejsca w trudnych warunkach.