Wybieramy regał na zabawki

regał dla dziecka

Regał na zabawki to jeden z najważniejszych mebli w pokoju dziecięcym. Jego pojemność warto wybrać z myślą o przyszłości, bo ilość zabawek rośnie w zastraszającym tempie. Podpowiemy CI jak wybierać regały do pokoju dziecka.

Pokój dziecięcy to pomieszczenie multifunkcyjne. Jest jednocześnie sypialnią, pokojem do zabawy i miejscem do nauki. W aranżacjach niemowlęcych nie bierzemy jeszcze pod uwagę tego, ile rzeczy będzie musiało zmieścić się w tym miejscu. Ta sytuacja szybko się zmieni, dlatego projekt pierwszej aranżacji pokoju dziecięcego musi zawierać również meble do przechowywania. Jak dobrać odpowiedni regał do pokoju dziecka? Poniżej przedstawiamy kilka prostych reguł, mamy dla Ciebie również garść inspiracji, które pomogą Ci wybrać odpowiedni regał na zabawki.

Regał na zabawki - pomocny w utrzymaniu porządku

Meble dla dzieci powinny być pojemne, ale przede wszystkim dostosowane do małych użytkowników. Aby były funkcjonalne, powinny również ułatwiać sortowanie zabawek na kategorie. Regał do pokoju dziecka to również przestrzeń na tworzenie jego prywatnej biblioteczki. Dzięki tym cechom mebel spełni swoją funkcję wzorowo.

Najlepiej sprawdzają się regały na zabawki, które pomieszczą kosze lub pudełka. Dzięki temu drobiazgi, których w pokoju dziecięcym są tysiące, można łatwo uporządkować. Szuflady sprawdzają się dopiero u starszych dzieci, które zaczęły naukę szkolną. Trudno będzie pogodzić dużą pojemność z taką wysokością mebla, która zapewni dziecku wygodne korzystanie ze wszystkich półek. Ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, by zorganizować przechowywanie w sposób najbardziej dla dziecka dogodny. Wystarczy ułożyć jego ulubione zabawki w zasięgu ręki, a wyżej ustawić inne rzeczy, z których dziecko nie korzysta na co dzień.

Co z estetyką? Czy warto kupować meble stylizowane? Tak, ponieważ w ten sposób budujemy wrażliwość na piękne przedmioty, dziecko wyrabia sobie w ten sposób gust estetyczny. To naturalne, że maluchy nie zawsze wybiorą to, co podoba się rodzicom. Kwestie praktyczne przemyśl samodzielnie, ale kolorystyka i styl mebla powinien zgadzać się z upodobaniami dziecka. Szczególnie że regały na zabawki mogą przyjmować bardzo różne, dekoracyjne formy. Obecnie mocno zaciera się granica pomiędzy kolorystyką dedykowaną konkretnej płci. Kiedyś regały na zabawki dla chłopca miały określone kolory i był zdobiony motywami kojarzonymi wyłącznie z męskim światem. Dziś nic nie stoi na przeszkodzie, aby regał na zabawki dla dziewczynki był niebieski. Skoro omówiliśmy już kwestie praktyczne. Sprawdźmy, jakie meble do pokoju dziecięcego są obecnie w trendach.

Regał na zabawki dla chłopca

Pokój małego mężczyzny musi pomieścić całą masę chłopackich gadżetów. Autka, klocki i wiele innych drobiazgów, które są potrzebne do zabawy. Dla kilkulatka najlepszym rozwiązaniem będzie regał na zabawki z koszami. W ten sposób najłatwiej będzie utrzymać porządek w pokoju. Kosze lub pudełka powinny znaleźć się na takiej wysokości, aby maluch mógł je samodzielnie wyjmować i wkładać. Dlatego wybraliśmy prosty, mały regał na zabawki dla chłopca. Jego konstrukcja zawiera wyżej wspomniane kosze do sortowania.

Kiedy wybieramy meble dziecięce, powinniśmy zwracać uwagę na ich stabilność. Bezpieczeństwo przede wszystkim! Dlatego zamiast klasycznego regału pnącego się w górę do samego sufitu, polecamy meble niższe i lżejsze. Co nie oznacza, że będą mniej pojemne - po prostu zamiast w pionie - półki układają się w poziomie. Nasza propozycja to lekki, modułowy regał do pokoju dziecięcego w kształcie zamku. Każdy moduł wyposażony jest w drzwiczki, więc lekki nieporządek łatwo jest ukryć wewnątrz. Całość utrzymana jest w modnej, skandynawskiej stylistyce z akcentami retro. Jest to niedrogi mebel z polipropylenu, ktoś powie, że tymczasowy i my się zgodzimy. Przecież nastolatek nie będzie chciał przechowywać rzeczy w meblu w kształcie zamku.

Regał na zabawki dla dziewczynki

Każda dziewczynka marzy o domku dla lalek, ale taka zabawka zajmuje przecież sporo miejsca. Większość pokoi dziewczęcych jest na to zbyt mała. Dlatego projektanci mebli wymyślili sprytne rozwiązanie - regał na zabawki dla dziewczynki w kształcie domku. Mebel jest otwarty, więc można bawić się na nim tak samo, jak w domku dla lalek ze sklepu z zabawkami. Regał do pokoju dziecka w kształcie domku stwarza możliwość do kreatywnego wykorzystania mebla i jest jednocześnie piękną dekoracją.

Maluchy gromadzą nie tylko zabawki, ale również książeczki. Jeszcze niedawno układaliśmy je na półkach klasycznie - grzbietami do przodu. Od jakiegoś czasu nastał trend, by eksponować okładki. To swoją drogą doskonały pomysł, bo okładki książek dla dzieci bywają naprawdę piękne. Poza tym przyciągają wzrok i wzbudzają ciekawość malucha bardziej niż równo poukładane grzbiety książek. Może to jest sposób, by od najmłodszych lat zaszczepić w dzieciach miłość do literatury? W naszym sklepie znajdziesz idealny mebel do tego celu. To regał na zabawki ze schowkiem, którego dolną część stanowi bardzo pojemna skrzynia do przechowania drobiazgów, natomiast górna to specjalnie przygotowana półka do eksponowania książeczek i obrazków. Mebel jest niski, więc maluch może samodzielnie sięgać po ustawione na nim przedmioty.