Wiosna w ogrodzie - przegląd akcesoriów do ogrodu

Kiedy świeci słońce, a ptaki śpiewają, pora wyjść z domu i udać się do ogrodu. Świetnie, jeśli taki masz. Tej wiosny proponujemy uczynić go nieco wygodniejszym i piękniejszym, aby w pełni cieszyć się relaksem na łonie natury. Wiosną wiele czasu spędzamy w ogrodzie, warto zatem wyposażyć się w odpowiednie akcesoria ogrodowe.

Ogród wiosną

Wiosną czas przygotować ogród na lato. Konieczne jest usunięcie wszystkich śmieci nagromadzonych przez zimę, wyrzucenie suchych liści i uporządkowanie mebli ogrodowych. Następnie należy “nakarmić” krzewy i drzewa, można je nawet przesadzić lub posadzić nowe. Rośliny warto także przycinać. Jeśli masz ogród, duży balkon lub werandę, wiosną możesz zacząć cieszyć się słońcem i soczystą zielenią, a rano możesz napić się kawy lub herbaty, słuchając radosnego śpiewu ptaków.

Zacznij od odzieży ochronnej

Wiele prac ogrodowych, choć przyjemnych, wymaga pobrudzenia się. Dlatego musisz pomyśleć o odpowiedniej odzieży roboczej. Powinna być ona wygodna i funkcjonalna. Na pewno będziesz potrzebować spodni z kieszeniami, które będą odpowiednie na przydatne drobiazgi. Powinny być wykonane z mocnego i wytrzymałego materiału. Muszą też chronić przed zimnem i wilgocią, bo nie zawsze możemy liczyć na ciepłą i słoneczną pogodę. Spodnie ogrodnicze powinny mieć również ochraniacze na kolana, ponieważ wiele prac wygodnie jest wykonywać, klęcząc. Warto też wyposażyć się w dodatkowe nakolanniki, które ochronią stawy przed zimnem z ziemi. W pracach ogrodniczych ważne są także odpowiednie buty - kalosze. Zadbaj też o ręce. Wybierz odpowiednie rękawice ochronne, które przydadzą się przy trudniejszych pracach

 

Wiosna w ogrodzie

 

Akcesoria do ogrodu - przegląd

Wiosenne ogrodnictwo zaczyna się od sprzątania. Niezbędnym narzędziem w tym przypadku będą szerokie grabie, za pomocą których pozbędziesz się resztek liści i gałązek. Kolejnym, jednym z ważniejszych zajęć ogrodowych jest kopanie. Nie da się jednak kopać bez odpowiedniej łopaty. Jeśli masz duży ogród i planujesz intensywne nasadzenia, warto pomyśleć o zestawie narzędzi ogrodowych. Wybierając narzędzia takie jak łopata czy grabie zwróć uwagę, że długość rączki - powinna być ona odpowiednia w zależności od Twojego wzrostu. Powinno się kupować tak wysokie akcesoria ogrodowe, które zapewnią wygodną pracę bez konieczności zginania pleców. Dobrym rozwiązaniem są narzędzia z teleskopowymi uchwytami, które można dostosować do wzrostu różnych użytkowników.

Narzędzia do przycinania drzew i krzewów

Wczesna wiosna to czas intensywnego przycinania zarówno suchych i zniszczonych gałęzi, jak i formowania korony drzew i krzewów. Do tego potrzebne będą ręczne sekatory, ale do cięcia większych gałęzi przydadzą się nożyce lub duże dwuręczne sekatory. Piły powinny również znaleźć się w Twoim zestawie narzędzi.

Ważne jest, aby wszystkie narzędzia tnące były naprawdę ostre. Pozwala to uniknąć ryzyka uszkodzenia lub postrzępienia gałęzi. Gładkie i czyste miejsca cięcia sprawią, że gałęzie będą odrastać lepiej i szybciej i nie wpłynie to negatywnie na rozwój roślin. Pamiętaj też, że narzędzia muszą być czyste (istnieje ryzyko przeniesienia chorób grzybiczych i bakteryjnych przez zanieczyszczone narzędzia). Warto również zainwestować w dobry organizer na narzędzia, np. marki ZELLER, który można kupić w naszym sklepie Edaxo.pl.

Skrzynie ogrodowe

Wielofunkcyjne skrzynie ogrodowe to świetne rozwiązanie, dzięki któremu będziesz mógł jednocześnie wygodnie przechowywać narzędzia lub inne akcesoria, a także usiąść. Wybierając akcesoria do ogrodu, warto kupić skrzynię ogrodową z siedziskiem. W takim schowku można trzymać zarówno narzędzia, jak i np. poduszki.

 

Wiosenny ogród

 

Kwietniki i podstawki

Piękny ogród wymaga odpowiedniej aranżacji. Ciężko jednak wyobrazić sobie ogród bez kwiatów, prawda? Jeśli kochasz rośliny, zieleń i dużą ilość kwiatów, koniecznie zaopatrz się w podstawki pod doniczki i kwietniki, dzięki którym Twój ogród będzie pełen kolorów i życia. Kwietniki mogą mieć różne formy - skrzynie, doniczki, trzypoziomowe drabinki, podstawki na stojakach itp. Wybierz opcję, która najlepiej sprawdzi się w Twoim ogrodzie i pozwól puścić wodze wyobraźni.

Lampy solarne

Aranżując wiosenny ogród, warto także pamiętać o stylowym oświetleniu. Obecnie sklepy z akcesoriami oferuję wiele różnych modeli lamp solarnych, dzięki którym w ogrodzie zawsze będzie jasno i bezpiecznie. Znaleźć można zarówno lampy stojące, jak i wiszące. Dostępne są także girlandy led, latarnie, lapiony i wiele innych ciekawych rozwiązań oświetleniowych.

Ozdoby ogrodowe

Wreszcie, czym byłby ogród bez pięknych ozdób ogrodowych? Jeśli zależy Ci na naprawdę wyjątkowej aranżacji zielonej przestrzeni, postaw na piękne ozdoby. Może to być kwietnik w formie roweru, dekoracyjna figurka ptaka lub jeża, domek dla owadów, metalowe doniczki z uchwytami ze sznurka, dekoracyjne kamienie lub wszystko to, co tylko pozwoli uczynić Twój ogród piękniejszym.