Trendy w tekstyliach na 2023 rok

trendy w tekstyliach 2023

Tkaniny odgrywają bardzo dużą rolę w wystroju wnętrz. Począwszy od obicia mebli i zasłon, skończywszy na drobnych ozdobach - tkaniny dekoracyjne nadają aranżacji charakter. Jakie materiały będą modne w 2023 roku? Spośród obowiązujących tendencji wybraliśmy najmodniejsze struktury i kolory tkanin dekoracyjnych.

Nasze domy powinny być wyjątkową wizytówką naszego osobistego stylu. Tekstylia dekoracyjne mogą nie tylko sprawić, że nasze wnętrza staną się bardziej przytulne i wygodne. Mają za zadanie również zdobić wnętrze - dlatego prześledzimy trendy we wzornictwie na 2023 rok i wybierzemy te, które zrobią wrażenie.

Ziemiste barwy i naturalne tekstury

Ten trend obowiązuje od kilku sezonów i wciąż jest na fali. W tym roku ze szczególną troską dobieramy tkaniny. Chętnie korzystamy z ciepła wełny i sięgamy po fakturę bouclé. Wciąż projektujemy nasze domy tak, aby były wygodniejsze i przytulniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Wykorzystujemy uspokajające, neutralne palety kolorów inspirowane naturą.

Kluczowym tematem trendów wnętrzarskich w 2022 roku, który będzie kontynuowany w 2023 roku, jest wprowadzenie surowych, rustykalnych tekstur z wyraźnymi osnowami i wątkami. Zdecydowanie interesujemy się materiałami, które wydają się pochodzić wprost z warsztatu tkackiego rzemieślnika.

Tradycyjne wzornictwo

Znane, klasyczne wzory takie jak szkocki tartan, turecki Paisley czy wzornictwo w stylu Mondriana - to wszystko może znaleźć się w naszych wnętrzach. Trendy w tkaninach 2023 to również bardzo eleganckie desenie inspirowane Art Déco.

Od klasycznych projektów przekształconych za pomocą nowych kombinacji kolorów lub tekstur po tradycyjne palety kolorów stosowane w bardziej nowoczesnych wnętrzach, w 2023 roku zobaczymy piękną mieszankę starego i nowego, z wieloma współczesnymi interpretacjami tradycyjnych nadruków.

Ekspresyjne wzory i warstwy

Nakładanie warstw pięknych tkanin o różnych wzorach i fakturach oraz tworzenie wyrazistego wyglądu bogatego w kolory i dynamiczny nadruk nie jest łatwe. Umiejętne skomponowanie tkanin w ten sposób przyniesie niesamowity efekt. Najlepsze miejsca do wypróbowania tego trendu to kanapa w salonie i łóżko w sypialni.

Stylizując razem różne wzory, pomyśl o skali każdego wzoru, ponieważ ważne jest, aby je ułożyć warstwowo i dodać kombinację różnych rozmiarów. Duże nadruki natychmiast przyciągną wzrok, więc wybierz ten wzór na sofie, wezgłowiu, fotelu lub dywaniku, ponieważ są to zazwyczaj elementy charakterystyczne w pokoju. Połącz to z mniejszymi wzorami, które doskonale sprawdzają się na zasłonach lub żaluzjach, a także elementach dekoracyjnych, takich jak abażury.

Kwiatowe desenie - trendy 2023

Wzory roślinne są z nami od jakiegoś czasu, ale co sezon przechodzą metamorfozę. Jakie będą najmodniejsze wzory kwiatowe w 2023 roku? Desenie roślinne to jeden z najpopularniejszych i najtrwalszych trendów w tkaninach, a wzory kwiatowe są od wieków stosowane w branży modowej i wnętrzarskiej.

Oczywiście, podobnie jak bogata różnorodność w świecie przyrody, istnieje tak wiele rodzajów kwiecistych tkanin do wyboru; od abstrakcji po ditsy, od baroku po retro i vintage, z wieloma wzorami o ponadczasowym stylu. Jednak zawsze będą tkaniny kwiatowe, które będą dominować w pewnych epokach, takich jak graficzny kwiat mocy z lat 60. W 2023 r. trendy w tkaninach kwiatowych wydają się bardziej zróżnicowane niż kiedykolwiek.

W tym roku szukamy nowoczesnych motywów kwiatowych inspirowanych nostalgią, łączących przeszłość i teraźniejszość poprzez odważne wzory z niezwykłą paletą kolorów.

Zrównoważone materiały - co to znaczy?

Zrównoważony rozwój jest zdecydowanie określany jako „trend na rok 2023” w branży wyposażenia wnętrz i poza nią, ale trendy przychodzą i odchodzą, a ta zmiana w konsumpcji i produkcji produktów, które są mniej szkodliwe dla środowiska, zapoczątkuje, miejmy nadzieję, początek trwałej nowej ery długotrwałego, zrównoważonego projektowania.

Oczywiście mamy naturalne tkaniny, takie jak wełna, len i bawełna organiczna, ale wraz z rozwojem technologii obserwujemy coraz więcej innowacyjnych projektów tkanin tworzonych z materiałów pochodzących z recyklingu, a nawet tkanin pochodzenia biologicznego, takich jak wegańska skóra, wykonana z roślin. Dlatego w tym roku zwracamy uwagę na oznaczenia produktów i wybieramy te rekomendowane jako eko-wybór.

Wiesz już, jakie tkaniny będą modne we wnętrzach w 2023

W miarę upływu czasu i postępu technologicznego nie tylko stajemy się lepsi w tworzeniu tkanin z wszelkiego rodzaju materiałów, od roślin po tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu i nie tylko. Opracowujemy również projekty, które są niezwykle trwałe, wszechstronne i trwałe.

Współczesne materiały charakteryzuje żywa kolorystyka i wykończenia godne tradycyjnego tkactwa. W ten sposób możemy zdobić nasze domy pięknymi i bezpiecznymi dla środowiska tkaninami. W tym roku możesz korzystać z nich śmielej - nawet nadmiar będzie do przyjęcia. Twój jak najbardziej indywidualne wnętrza, kierując się potrzebą komfortu i poczucia bezpieczeństwa, a stworzysz dom, z którego nie będziesz chciał wychodzić.