Trendy florystyczne - wazony z recyklingu

Nowe trendy we florystyce nie powstają przez przypadek. Zawsze są odpowiedzią na potrzeby człowieka, który pragnie otaczać się pięknymi rzeczami, ale również znajomymi, dającymi poczucie ciepła oraz bezpieczeństwa. W dobie koronawirusa każdy z nas zmuszony był przebywać we własnym domu dłużej niż zazwyczaj. Siłą rzeczy sprawiło to, że wzrosło zainteresowanie wystrojem wnętrza, dekoracjami i ogólnym klimatem panującym w domu. Florystyka stawia na rośliny i to na nich opiera się w każdej swojej formie. Ale nie tylko, to również nawiązanie do świata przyrody, kolorów ziemi i naturalnych produktów.

W dobie postępującej technologii oraz związanym z tym ryzykiem człowiek zwraca się do znanych mu i łagodnych form. Jednym z obecnie panujących trendów we współczesnej florystyce jest zrównoważone środowisko, czyli chęć zredukowania szkód wyrządzonych naturze. To również chęć naprawiania świata i lepszego radzenia sobie z odpadami. I w ten trend doskonale wpisuje się proces recyklingu. A szczególnie jeśli dotyczy to wazonów, które powstały dzięki tej technologii. Wazony z recyklingu dostępne w naszej ofercie, to doskonały przykład na to jak połączyć klasyczne naczynie na kwiaty z nowoczesnymi trendami sprzyjającymi środowisku. Idealnie wpasują się one do klimatu każdego domu i doskonale uzupełnią wszelkie kwietne dekoracje. Warto poznać ich zalety.

Kolory natury

Przygotowana przez nas oferta zawiera nowoczesne i tradycyjne wazony, które zdecydowanie uatrakcyjnią każde wnętrze. Doskonale również wpisują się w nowoczesne trendy florystyczne. A wszystko za sprawą ich kształtów, kolorów oraz materiałów, z których zostały wykonane. Mnogość kolorów ma jeden wspólny mianownik, w mniej lub bardziej oczywisty sposób nawiązują one do kolorów matki natury. Różowe, śliwkowe czy turkusowe wazony łatwo komponować się z całością aranżacji wnętrza, gdzie królują motywy florystyczne. Oprócz materiałów pochodzących z recyklingu w naszej ofercie znajdzie się niejeden wazon ceramiczny, dostępne są również wazony na metalowych stojakach lub też specjalne szklane wazy. Jednakże to właśnie wazony pochodzące z recyklingu stanowią oryginalny pomysł i znakomicie pasują do trendów zrównoważonego środowiska. Dominującym materiałem w tej materii jest szkło, które za każdym razem prezentuje się w elegancko jako naczynie na kwiaty.

Wazon

Woda, ziemia, powietrze

Wystrój salonu uzupełniony o indywidualne dodatki, to doskonały pomysł na ciekawą aranżację wnętrza. Kwiaty osadzone w eleganckim i designerskim wazonie wniosą swój oryginalny charakter i będą prezentować się nadzwyczaj elegancko. Idealnym tego przykładem jest wazon szklany z recyklingu, który zdecydowanie spodoba się każdemu, kto podchodzi proekologicznie do aranżacji wnętrz i chce być na bieżąco z obowiązującymi trendami florystycznymi. Wazon ten cechuje się nieregularnym kształtem, który przywodzi na myśl coś w rodzaju roztopionej, szklanej butli. Nieregularność powierzchni znakomicie nawiązuje do procesu wytapiania szkła, a tym samym jest to nawiązanie do tradycyjnej, znanej od wielu wieków metody na pozyskiwanie materiałów.

Przezroczyste szkło, to również nawiązanie do siły wiatru, który bywa przecież nie uporządkowany. Dlatego ten wazon szklany cechuje się właśnie nieregularnym, oryginalnym kształtem, który wygląda, jakby pochodził z pradawnej, weneckiej huty. Wazon będzie prezentował się znakomicie z kwiatami. Można wyeksponować w nim kolorowy bukiet lub też umieścić w nim jakiś specjalny i unikatowy rodzaj kwiatu. Wszystko zależy od wyobraźni i indywidualnych pomysłów. Warto dodać, że wazon dzięki swoim kształtom nie dominuje w otoczeniu, za to doskonale może ubogacić każdy wystrój wnętrza, stając się jego nieodłączną częścią.

Morskie fale zaklęte w szkło

Wysokogatunkowe szkło o tajemniczym zielonym odcieniu, tak można krótko opisać wazon z recyklingu. Kolejny przykład na to jak zamienić materiały pochodzące z recyklingu w małe dzieło sztuki. Wazon charakteryzuje się nierówną powierzchnią, a same nierówności łudząco przypominają morskie fale. Całość wieńczy obrączka ze sznurka umieszczona na górze. Ten nietypowy i oryginalny design z pewnością przyciągnie uwagę każdego gościa w Twoim domu i będzie stanowić wyjątkową atrakcję. Wazon aż prosi się o to, aby umieścić w nim Twoje ulubione kwiaty.

Wyjątkowy charakter tego naczynia pozwoli dopasować go zarówno do salonu, jadalni czy sypialni. A umieszczenie w nim kwiatów umożliwi stworzenie klimatu ciepłego, przytulnego pomieszczenia w Twoim domu. W jadalni i salonie sprawdzą się jasne kwiaty jak narcyze, żonkile lub margaretki. Nowoczesne trendy florystyczne stawiają obecnie na sprawdzone, tradycyjne rozwiązania, w odróżnieniu od pędzącej do przodu zimnej i topornej technologii. Dlatego, aby wnieść dla odmiany trochę romantyzmu na przykład do sypialni, wazon idealnie będzie prezentować się z czerwonymi różami. Wszystko zależy od Twojej nieskrępowanej wyobraźni ,aby stworzyć niepowtarzalną atmosferę wnętrza. Dzięki oryginalnemu designowi wazon sprawdzi się zarówno w nowoczesnych wnętrzach jak i w bardziej klasycznym wystroju. Wazon można również zostawić pusty i nawet wtedy prezentować się będzie niebanalnie i klimatycznie niczym z baśni.