Szybka metamorfoza - naklejki na ścianę do kuchni

Naklejki na ścianę do kuchni to najprostszy sposób na odmianę wnętrza. Jeśli nie chcesz zatrudniać glazurnika, który położy w Twoim domu nowe płytki, to skorzystanie z naklejek imitujących je będzie strzałem w dziesiątkę! Przekonaj się sama, jakie zalety ma takie rozwiązanie i w jakim miejscu możesz umieścić naklejki. Poniżej znajdziesz też przegląd najpopularniejszych wzorów.

Zalety naklejek ściennych

Największą zaletą naklejek ściennych jest to, że możesz przykleić je w mgnieniu oka, bez zatrudniania odpowiedniego fachowca. Arkusze są bardzo łatwe w montażu i nie wymagają specjalistycznej wiedzy.

Naklejki na ścianę do kuchni są również świetnym rozwiązaniem w miejscach, gdzie ściany mogą ulec zabrudzeniu. Gładka powierzchnia naklejek pozwoli na łatwe i szybkie wyczyszczenie ściany.

Jeśli po jakimś czasie znudzi się Ci motyw na ścianie, to w każdej chwili możesz ściągnąć naklejki i zastąpić je nowym wzorem lub prawdziwymi płytkami.

Gdzie przykleić naklejki na ścianę?

Prawda jest prosta: ogranicza Cię tylko wyobraźnia! Naklejki możesz umieścić pomiędzy szafkami kuchennymi, w łazience czy też w strefie jadalnianej. Pomysł ten doskonale sprawdzi się również w łazience, a nawet w salonie.

Naklejki na ścianę

Jeżeli marzysz o oryginalnej ramie lustra lub obrazu, użyj do tego naklejek. Możliwość bezproblemowego przycięcia sprawia, że możesz wyklejać dowolne wzory i kształty.

Naklejki na płytki

W sklepach znajdziemy też specjalne naklejki, które zostały stworzone z myślą o płytkach. Marzysz o pozbyciu się starej ceramiki, ale nie masz czasu i funduszy na remont? Wystarczy, że przykleisz na nie naklejki, a Twoja kuchnia będzie nie do poznania! We wzorach inspirowanych kulturą śródziemnomorską zakochasz się od pierwszego wejrzenia.

Naklejki na ścianę

Naklejki na ścianę do kuchni w każdym stylu

Nie jesteś skazana na jeden wzór! Producenci naklejek prześcigają się w tworzeniu motywów, które doskonale odnajdą się we wnętrzach urządzonych w poszczególnych stylach.

Modna imitacja marmuru

Marmur i jego imitacja króluje obecnie w niemal każdej płaszczyźnie. Znajdziemy go na ścianach w łazience, blacie kuchennych czy nawet na kubkach oraz pościeli. Naklejki na ścianę do kuchni w formie ciemnego marmuru będą idealnym uzupełnieniem wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym oraz glamour.

Surowa imitacja kamienia

Kamień w różnej postaci przewija się przez wnętrza od setek lat i nic nie wskazuje na to, że wyjdzie poza trendy. Naklejka wykonana z tworzywa PVC charakteryzuje się delikatnie wypukłym wzorem, co sprawia, że do złudzenia przypomina naturalny materiał.

Naklejki na ścianę

Portugalska mozaika

Po wakacjach na Półwyspie Iberyjskim wiele osób marzy o przeniesieniu do swojego mieszkania kawałka Hiszpanii lub Portugalii. Oryginalne płytki sprowadzane z tych krajów potrafią kosztować fortunę, więc rozwiązaniem mieszczącym się w skromnym budżecie będą naklejki na ścianę do kuchni z motywem portugalskiej mozaiki.

Naklejki na ścianę

Srebro i złoto

Srebro i złoto to bardzo modne kolory, które rozświetlają nudne wnętrza i dodają im niezwykłego charakteru. Panele wykonane z naklejek ściennych mogą być wspaniałą dekoracją, która będzie grała w pomieszczeniu pierwsze skrzypce. Każda naklejka składa się ze 100 małych kwadracików, dzięki czemu otrzymujemy oryginalną powierzchnię 3D.

Naklejki ścienne