Suszenie naczyń w kompaktowej kuchni

Kuchenna przestrzeń powinna doskonale współgrać z potrzebami domowników, zapewniając im dobre warunki do przygotowania i spożywanie posiłków, a następnie mycia i suszenia naczyń. Kompaktowa kuchnia wymaga także odpowiedniego rozplanowania miejsca dla wszystkich najważniejszych sprzętów AGD. Dobra organizacja miejsca jest kluczem do utrzymania kuchni w należytym porządku i harmonii. W tym artykule podpowiemy, jak najlepiej suszyć naczynia w kompaktowej kuchni.

Suszarki i ociekacze do naczyń

Suszenie naczyń w małej kuchni może okazać się nie lada wyzwaniem. Na myśl o kroplach wody padających na posadzkę lub rozlewających się po kuchennych blatach, wielu domowników traci motywację do sprzątania. Wystarczy jednak dobrze przemyśleć, jakie suszarki i ociekacze wybrać do naszej kuchni, a następnie zaplanować szczegółowo ich lokalizację. Funkcjonalne i praktyczne suszarki sprawią, że nie będziesz musiał więcej wycierać naczyń zaraz po ich umyciu, co z pewnością skróci czas poświęcony na sprzątanie. Ponadto, dzięki takim wynalazkom, suszenie naczyń odbywać się będzie w przyjemny i prosty sposób, a czyste akcesoria kuchenne będą czekać, aż sięgniesz po nie następnym razem. Specjalnie zaprojektowane systemy odprowadzania wody powodują schnięcie sztućców bez powstawania nieestetycznych zacieków, dzięki czemu ich polerowanie staje się całkowicie zbędne. Taki system utrzymania higieny w kompaktowej kuchni domowej jest na wagę złota, a jego prostotę i wygodę doceni na pewno każdy domownik.

Naczynia i szklanki z cateringu

Mata do suszenia naczyń - cenna pomoc w dbaniu o porządek w kuchni

Mała kuchnia, tak samo jak duża kuchnia, może być źródłem domowej radości życia. Stereotyp głoszący, iż mała kuchnia jest synonimem bałaganu i chaosu nie sprawdzi się jeśli zastosujesz kilka udogodnień takich jak mata do suszenia naczyń. Maty te wytwarzane są z materiałów odpornych na osadzanie się na nich grzybów i bakterii, co sprawia, że bardzo łatwo jest utrzymać bezpieczne, sterylne i higieniczne warunki w kuchni. Mata do suszenia naczyń może być układana tuż obok zlewozmywaka i pozostawać tam na stałe lub można ją rozkładać na blacie kuchennym tylko na czas mycia naczyń. Większość mat da się bezpiecznie, bez ryzyka połamania, zwijać w rulon i przechowywać w tej formie. Dodatkowo, tworzywa sztuczne, z których produkowane są maty do suszenia naczyń nie absorbują wilgoci i są odporne na powstawanie rdzy, jak również na osadzanie się kamienia. Maty do suszenia naczyń są również dostępne w wersjach ekologicznych, jako materiał całkowicie biodegradowalny, co zadowoli najbardziej wymagających użytkowników akcesoriów kuchennych.

Mata do suszenia naczyń

Suszarka do naczyń premium WENKO

Posiadacze małych, kompaktowych kuchni z pewnością docenią system suszenia naczyń, który zapewnia innowacyjna suszarka do naczyń premium WENKO. Suszarka ta składa się z dwóch pięter umożliwiających jednoczesne suszenie wielu sztućców, talerzy, misek i innych akcesoriów kuchennych. Wyposażono ją również w poręczne, boczne uchwyty na szklanki, kubki i filiżanki. Ponadto gadżet ten posiada dwukomorowy koszyk przeznaczony do suszenia każdego rodzaju sztućców. Bardzo cennym elementem tego systemu do suszenia naczyń jest również specjalnie opracowana i testowana w działaniu tacka ociekowa, bardzo sprawnie odprowadzająca z naczyń oraz bezpiecznie gromadząca wodę, uniemożliwiając wilgoci wydostanie się na powierzchnię blatu, stołu lub zlewu kuchennego.

W przypadku osób zmywających ręcznie, a w małej, kompaktowej kuchni bardzo trudno przecież o miejsca na najmniejszy nawet model zmywarki kuchennej, ta metoda radzenia sobie z wilgocią gromadzącą się na powierzchni, a następnie ociekającą ze schnących już naczyń jest naprawdę nieoceniona. Konstrukcja suszarki do naczyń premium WENKO wytworzona jest przy tym z wytrzymałych, odpornych na korozję i tworzenie się osadów materiałów. Użytkownicy doceniają ten model suszarki za niezwykłą oszczędność przestrzeni kuchennej, perfekcyjnie sprawdzającą się w maleńkiej kuchni. Suszarka jest po prostu zgrabnym rozwiązaniem, które sprawdzi się w każdej małej kuchni. Nie tylko ułatwia ona samo suszenie umytych naczyń, ale i można w niej bezpiecznie przechowywać naczynia aż do ich następnego użycia. W małych kuchniach jednym z częstych problemów jest konieczność walki z wilgocią. Suszarka do naczyń premium WENKO zapewnia nie tylko dobre odprowadzanie wody ze schnących naczyń, ale i perfekcyjne jej zatrzymywanie na tacce ociekowej. Z tym modelem suszarki nie uświadczysz więcej wody na blatach i posadzce.

Suszarka do naczyń Wenko

Suszenie naczyń może być proste i przyjemne

Problem suszenia naczyń w małej, kompaktowej kuchni wynika przede wszystkim ze złej organizacji przestrzeni. Mokre naczynia gromadzą wilgoć, której nadmiar sprzyja powstawaniu brudu, czyli gromadzeniu się osadów na zlewie lub blatach kuchennych. Jeśli jednak wybierzemy funkcjonalne suszarki i ociekacze do naczyń oraz zastosujemy nowoczesne rozwiązania takie jak mata do suszenia naczyń, unikniemy dodatkowego sprzątania po ręcznym myciu garnków, sztućców lub talerzy. W naprawdę miniaturowych, kompaktowych kuchniach, w bloku lub kamienicy, zdecydowanie warto postawić na suszarki wielopoziomowe, umożliwiające harmonijne odprowadzanie wody i bezpieczne gromadzenie jej na tacach ociekowych. Suszenie naczyń jest dziecinnie proste, jeśli oczywiście weźmiemy pod uwagę fakt ich bezpiecznego schnięcia w stabilnym, poręcznym systemie do suszenia. Tak, aby nigdy już nie trzeba było dodatkowo zbierać wody z mebli lub podłogi, która wyciekła tam z suszarki lub zgromadziła się podczas układania umytych naczyń do suszenia. Kompaktowa kuchnia może cieszyć nawet po obiedzie, bo nawet ręczne zmywanie może być przecież domową radością.