Suszarki do włosów - jak ich używać, by nie niszczyć włosów

Pamiętasz te czasy, kiedy panowało powszechne przekonanie, że suszarki do włosów są szkodliwe dla naszych włosów? Eksperci prześcigali się w wydłużaniu listy negatywnych skutków suszenia włosów przy pomocy suszarek doradzając, by pozwalać włosom wyschnąć naturalnie. Pozostawało zadać tylko jedno pytanie – kto tak naprawdę ma na to czas w dzisiejszych czasach? Szczególnie w zimie czy jesienią, kiedy temperatura spada niebezpiecznie nisko, chodzenie z nie do końca wysuszonymi włosami może skutkować przeziębieniem. Nie wspominając już o szkodliwym wpływie wahania temperatur na nasze włosy. Na szczęście okazuje się, że korzystanie z nowoczesnych suszarek wysokiej klasy nie jest wcale tak szkodliwe, jak się wcześniej mogło wydawać. Oczywiście ważne jest, by używać jej prawidłowo. Tylko co to tak właściwie oznacza?

Suszarka do wlosow

Dla kogo suszarka?

Z pewnością suszarka to idealny sposób na szybkie wysuszenie włosów dla osób o raczej długich i średnio długich włosach. Dlaczego? Posiadanie długiej, gęstej czupryny może okazać się szczególnie kłopotliwe, jeśli zależy nam na ich szybkim wyschnięciu. Oczywiście są dni, kiedy możemy „grzebać się” w nieskończoność i pozwolić sobie na luksus odczekania aż włosy samoistnie wyschną. Ciekawostką może okazać się natomiast fakt, że w ten sposób również narażamy włosy na różnego rodzaju mechaniczne uszkodzenia. Pocieranie włosów ręcznikiem też nie działa na nie dobrze.

Akcesoria do stylizacji wlosow

Kiedy więc stosować suszarkę do włosów? Jeśli chcesz mieć gładkie i proste włosy, jeśli myjesz włosy rano, przed wyjściem do pracy, jeśli zmagasz się w szybko przetłuszczającą się taflą włosów… Ciepły nawiew suszarki pomoże pozbyć się wielu problemów związanych z pielęgnacją i układaniem nawet najbardziej wymagających fryzur.

Przybory fryzjerskie

Jak wybrać właściwą dla siebie suszarkę?

Mit obalony – suszarka okazała się nie być wrogiem Twoich włosów. Tylko jak teraz znaleźć tę odpowiednią? Wybór jest oczywiście ogromny. Na rynku dostępne są niezliczone ilości modeli i rodzajów suszarek. Jak więc wybrać najlepszy model? Suszarka dobrej jakości powinna z pewnością posiadać funkcję jonizacji, która powoduje, że nasze włosy nie będą tak podatne na elektryzowanie się. Regulacja temperatury oraz siły nawiewu pomoże szczególnie zniszczonym i suchym włosom. Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe akcesoria znajdujące się w zestawie z suszarką – nigdy nie wiesz, co może Ci się przydać w układaniu nawet najbardziej niesfornych loków. Zwróć również uwagę na poziom hałasu, jaki emituje suszarka – nie chcesz przecież budzić jej działaniem wszystkich domowników, prawda?

akcesoria do stylizacji wlosow

Jak zadbać o włosy przed i po suszeniu?

Regularne suszenie włosów może nadwyrężać ich strukturę i powodować ich osłabienie. Istnieje jednak sposób, by się przed tym uchronić. Jak? Należy każdorazowo, przed suszeniem włosów nałożyć na nie specjalny preparat termo-ochronny, który chroni przed negatywnymi skutkami ciepłego nawiewu, olejek lub jedwab do włosów. Dodatkowo w trakcie suszenia należy zaczynać od nasady i suszyć je ku końcówkom włosów. W ten sposób nie naruszymy delikatnej struktury włosa. Warto także zrezygnować z ustawiania suszarki na najwyższą temperaturę nawiewu. Ciepłe (nie gorące!) lub chłodne powietrze również dadzą radę mokrej czuprynie. Warto pamiętać również o dobrym nawilżeniu włosów. Stosuj nie tylko szampon, ale również odżywkę.

Suszenie wlosow

A skoro już wiesz, jak zadbać o swoje włosy, zadbaj także o porządek w łazience. Wszystko po to, aby każdy z zabiegów pielęgnacyjnych odbywał się w przyjemnej, bezstresowej atmosferze. Jak często zdarza Ci się wpadać do łazienki w pośpiechu, ponieważ budzik nie zadzwonił albo zwyczajnie dlatego, że się spieszysz? W takich sytuacjach dobra organizacja przestrzeni może okazać się prawdziwym zbawieniem. Pomyśl o akcesoriach łazienkowych, haczykach, wieszakach i uchwytach, które Ci to ułatwią! Kiedy musisz skorzystać z suszarki, warto, żeby była pod ręką, najlepiej zawieszona na przystosowanym do tego uchwycie. W ten sposób nie musisz się martwić, że zanim będziesz w stanie użyć suszarki, czeka Cię nierówna walka z wiecznie poplątanym kablem. Uchwyt doskonale wpasuje się w każdy styl łazienki, nie zaburzy jej designu i pomoże Ci się mądrze zorganizować. W końcu szkoda czasu na tak prozaiczne, a zarazem irytujące czynności jak rozpłatywanie kabla suszarki przed jej użyciem!