Suszarka na pranie - fakty i mity

Suszarka na pranie kojarzy nam się z tym, że zajmuje sporo miejsca, a podczas jej rozkładania musimy mierzyć się z pozami, które są trudne nawet dla aktywnych osób. Czy istnieją suszarki, które zmieścimy na niewielkich powierzchniach, a z obsługą ich poradzą sobie nawet małe dzieci? Oto fakty i mity na temat suszarki na pranie.

Za mało miejsca na pranie – mit

Wiele osób jest przekonanych, że suszarka na pranie nie oferuje zbyt dużo miejsca na wyprane rzeczy, a powieszenie na niej całej pościeli graniczy z cudem. Na szczęście to mit. W sklepach znajdziemy suszarki, których wielkość możemy dowolnie regulować. Jeśli wypraliśmy tylko bieliznę, to możemy powiesić ją na kilku prętach. W celu rozwieszenia większego prania możemy rozsunąć suszarkę i mieć do dyspozycji nawet kilkadziesiąt centymetrów więcej.

Zajmuje za dużo miejsca – mit

Suszarki na pranie wcale nie muszą zajmować połowy pokoju lub balkonu. Jeśli dysponujemy niewielką ilością miejsca, to wybierzmy suszarkę rozkładaną lub taką, której wysokość sięga 180 centymetrów. Takie rozwiązanie sprawi, że suszarka zajmie mniej miejsca, a zmieścimy na niej tyle samo prania, co na standardowej suszarce.

Suszarka na pranie

Do suszarki na pranie trzeba mieć duży balkon – mit

Suszarkę na pranie możemy umieścić w niemal dowolnym miejscu. Jeśli nie chcemy lub nie możemy suszyć prania na balkonie, a wolna powierzchnia w mieszkaniu jest mocno ograniczona, to postawmy na alternatywne rozwiązania. W tym przypadku doskonale sprawdzą się suszarki, które możemy zamontować na kaloryfer czy też na drzwi. Ciekawym akcesorium jest także suszarka ze zwijanymi sznurkami – korzystamy z niej tylko wtedy, kiedy potrzebujemy, a złożona jest niemal niewidoczna.

Suszarka na pranie nie musi być z metalu – fakt

Chcesz być bardziej eko? Zainwestuj w suszarkę do prania wykonaną z odpornego na wilgoć drewna. Takie akcesorium sprawi, że suszarka stanie się ozdobą Twojej łazienki lub tarasu. Jeśli żyjesz według stylu zero waste, to możesz kupić suszarkę, której głównym elementem jest tradycyjny sznurek wykonany z naturalnego materiału.

Kobieta wiesza pranie

Suszarki posiadają specjalne uchwytu na skarpety – fakt

Specjalne uchwyty na skarpety? Tak! Niektóre suszarki na pranie zostały wyposażone w specjalne uchwyty na skarpety, które umożliwiają szybkie oraz efektywne suszenie. Takie rozwiązanie sprawia, że ta kłopotliwa część garderoby nie spadnie i możesz ją wieszać parami.

Suszarka na pranie nie musi być droga – fakt

Producenci akcesoriów wyposażenia wnętrz oferują różnorodne przedmioty, które służą do suszenia prania. Jeśli budżet przeznaczony na suszarkę jest bardzo skromny, to wybierz tę z rozwijanymi linkami. Do jednych z tańszych modeli należą też suszarki, które przeznaczone są do zawieszenia na kaloryferze czy też drzwiach. Nie wiesz, jak suszyć bieliznę? Kup suszarkę podwieszaną, która charakteryzuje się 24 klipsami – to koszt zaledwie 19 złotych.

Jaką suszarkę na pranie wybrać?

Przed zakupem suszarki na pranie zastanów się, jakie możliwości daje Ci Twoje wnętrze. Jeśli dysponujesz dużą przestrzenią, postaw na klasyczną suszarkę, która umożliwia rozsunięcie jej i zyskanie dodatkowych centymetrów na pranie. W przypadku małych wnętrz możesz wybierać pomiędzy wysoką i wąską suszarką, specjalnymi suszarkami na drzwi lub kaloryfer, a nawet suszarką składającą się ze zwijanych linek.

Suszenie prania nie musi być przykrą koniecznością, która zabiera nam cenną przestrzeń. Funkcjonalne rozwiązania sprawią, że pranie nie będzie przeszkadzało Ci nawet w kawalerce bez balkonu.