Stojaki na ręczniki, które dodadzą Twojej łazience charakteru

Małe powierzchnie łazienek nie sprzyjają wygodnemu i skutecznemu suszeniu ręczników. Aby zaoszczędzić miejsce na podłodze, korzystamy z wieszania ręczników na małych wieszakach ściennych lub nawet na kaloryferach. Taki rozwiązania niestety nie są najlepszymi pomysłami i często prowadzą do rozwoju szkodliwych bakterii. Co zrobić, żeby zmieścić w swojej łazience stojak na ręczniki, który nie tylko umożliwi efektywne suszenie, ale też doda jej charakteru? Kilka pomysłów znajdziecie poniżej.

Kluczem jest odpowiednie suszenie

Ręczniki odkładane na wąskie wieszaki niestety często nie mają szansy wyschnąć w odpowiednim czasie. Zbyt długie suszenie prowadzi do rozwoju bakterii, które przenosimy następnie na swoją skórę. Nie najlepszym pomysłem jest też odkładanie ręcznika na oddający ciepło kaloryfer. Temperatura grzejnika i wilgoć pozostała na ręczniku jest idealnym środowiskiem dla drobnoustrojów.

Najlepszym rozwiązaniem problemu z wilgotnymi ręcznikami są stojaki. Te elementy wyposażenia łazienki sprawiają, że nawet największe ręczniki wieszane są na powierzchni, która pozwala na wyschniecie w krótkim czasie. Niestety większość z nas żyje w przekonaniu, że stojaki na ręczniki nadają się tylko do dużych łazienek, które oferują sporo wolnej przestrzeni na podłodze. Nic bardziej mylnego! Wystarczy, że dobierzemy odpowiedni stojak do naszego pomieszczenia.

Stojak na trzy ręcnziki

Zalety stojaków na ręczniki

Stojaki na ręczniki posiadają długie ramiona, która umożliwiają wygodne przewieszenie ręcznika. Takie rozwiązanie sprawia, że materiał nie marszczy się, a jego powierzchnia jest rozłożona na równiej płaszczyźnie, dzięki czemu ręcznik schnie równomiernie i szybko.

Jeżeli denerwuje Cię spadanie ręczników z wieszaków, to stojak będzie odpowiedzią na Twoje potrzeby. Powieszony jednym ruchem ręcznik nie zsunie się ramienia stojaka i utrzyma się na swoim miejscu.

Stojaki na ręczniki pełnią również funkcję dekoracyjną. Odpowiednio dobrany stojak może stać się głównym elementem w Twojej łazience, który doda jaj charakteru i zachwyci odwiedzających Twój dom.

Warto wspomnieć, że niektóre modele stojaków potrafią zająć nawet mniej miejsca niż wieszaki. Kilka ramion pomieści 2, 3 lub nawet 4 ręczniki kąpielowe na niewielkiej powierzchni.

Prawdziwy hit – stojak na ręczniki w formie drabinki

Największym hitem ostatnich lat są stojaki na ręczniki w formie drabinki. Bez większych problemów możesz ustawić je w bliskiej odległości od ściany, dzięki czemu nie zajmują zbyt wiele miejsca na podłodze. W ten sposób zyskujesz też ogrom miejsca do przechowywania. Drabinki te posiadają zwykle kilka szczebelków, więc wysuszysz na nich nawet 5 czy 6 ręczników jednocześnie. Wystające elementy możesz dodatkowo potraktować jako wieszaki i umieścić na nich ulubiony szlafrok czy woreczek z potrzebnymi akcesoriami.

Stojaki w formie drabinki produkowane są ze stali nierdzewnej lub też z drewna bambusowego, dzięki czemu bez problemu wybierzesz taki, który idealnie wkomponuje się w styl Twojej łazienki.

Stylowy stojak wolnostojący

Wolnostojące stojaki na ręczniki zwykle zaprojektowane są tak, żeby każdy ręcznik suszył się na innym poziomie. W ten sposób ręczniki w krótszym czasie stają się suche i zmieścisz na nich nawet te największe. Dodatkowo stojaki te można wykorzystać na powieszenie poszczególnych części swojej garderoby. Wchodząc pod prysznic lub do wanny możesz zostawić na nich spodnie czy przewiesić bieliznę.

W sklepach znajdziesz stojaki wykonane ze stali chromowanej lub z elementami drewna czy nawet grubego sznura. Jedne z nich idealnie pasują do wnętrza industrialnego, drugie do stylu prowansalskiego, a jeszcze inne znajdą swoje miejsce w łazience miłośnika minimalistycznych rozwiązań.

A może konstrukcja składana?

Ciekawym rozwiązaniem są stojaki na ręczniki, które możesz złożyć i schować za pralkę lub do szafy. Takie rozwiązanie umożliwi Ci zaoszczędzenie cennego miejsca i pełną swobodę.

Składany stojak na ręczniki

Stojaki na ręczniki zapewniają najefektywniejsze suszenie. Prócz tego rozwiązują problemy z bakteriami i nieprzyjemnym zapachem. Designerski stojak może stać się również najważniejszym punktem w Twoim wnętrzu, który sprawi, że znajomi zachwycą się na nowo wyposażeniem Twojej łazienki.