Regał łazienkowy - sposób na mądrą organizację niewielkiej przestrzeni

Mówi się, że małe jest piękne. Z tym stwierdzeniem z pewnością ciężko się zgodzić, szczególnie podczas aranżacji niewielkich przestrzeni w naszych domach czy mieszkaniach. I nie dlatego, że nagle okazuje się, że zwyczajnie brak nam miejsca na umieszczenie w nich najbardziej podstawowych mebli, sprzętów czy akcesoriów. Urządzanie takiego wnętrza potrafi spędzać sen z powiek przez długie tygodnie, szczególnie jeśli jest nim wnętrze Twojej łazienki. Niewielkie pomieszczenia często wymagają dodatkowego nakładu pracy. Bywają długie lecz za wąskie, nieustawne i nadzwyczaj kłopotliwe w procesie zagospodarowania. A nie trzeba też nikogo przekonywać, że wystrój wnętrza, w którym na co dzień spędzamy sporo czasu, jest niezwykle istotny dla naszego dobrego samopoczucia. Nikt nie lubi przebywać w miejscu niekomfortowym, mało funkcjonalnym czy też na przykład źle wyposażonym lub zagraconym. Dotyczy to tak samo kuchni, salonu, sypialni, jak i łazienki. W każdym z tych pomieszczeń spędzamy codziennie sporo czasu, dlatego zależy nam, by aranżacje, na które patrzymy były przyjemne dla naszego oka i wpadały w nasze gusta.

Meble lazienkowe

Podpowiemy dzisiaj na co zwrócić uwagę przy projektowaniu i wymyślaniu aranżacji małej łazienki. Chcemy, żeby każda wizyta w niej spełniała Twoje potrzeby oraz abyś mógł w niej bez trudu wykonywać wszelkie codzienne czynności higieniczne oraz zabiegi pielęgnacyjne. Największe pole do popisu mają oczywiście właściciele dużych łazienek, ale wierz nam, kąpiele wodne, czy parowe mogą być równie komfortowe pod prysznicem niż w wannie z jacuzzi.

Jasne meble lazienkowe

Dobry plan

Wiemy już, że przed zakupem jakichkolwiek akcesoriów łazienkowych powinniśmy dobrze przemyśleć styl, który chcemy nadać naszej łazience. Przygotuj plan, który będzie zawierał listę rzeczy, bez których absolutnie nie jesteś w stanie się obyć oraz tych, które chciałbyś, ale niekoniecznie musisz mieć. Kolejnym ważnym punktem na naszej liście powinien być projekt, dzięki któremu będziemy w stanie ocenić możliwości tego pomieszczenia, co pozwoli na podjęcie decyzji w sprawie akcesoriów, w które chciałbyś się zaopatrzyć. Niezależnie od zasobów finansowych, jakie na to przeznaczysz, upewnij się, że ostatecznie ograniczasz się do absolutnie najpotrzebniejszych sprzętów, dbając jednocześnie o to, by łazienka spełniała swoje przeznaczanie. Weź pod uwagę zdanie i potrzeby wszystkich domowników. W końcu to właśnie łazienka jest pierwszym pomieszczeniem, do którego kierujesz się zaraz po przebudzeniu. Indywidualna kreacja, śmiałe rozwiązania, awangardowe wzornictwo – tutaj nie ma ograniczeń, ponieważ to nie przestrzeń do zagospodarowania odgrywa najważniejszą rolę. Pierwsze skrzypce gra Twój własny gust, który daje Ci niemalże nieograniczone możliwości.

Metrowka na planie

Kiedy szukamy dodatkowej przestrzeni

Niestety nierzadko znajdujemy się w sytuacji, gdzie wydaje nam się, że wyczerpaliśmy wszystkie opcje, a nadal nie wyposażyliśmy naszej łazienki w stu procentach. Co wtedy? To odpowiedni moment na to, by poszukać bardziej kreatywnych rozwiązań. Pomocne może okazać się zainwestowanie w sprzęty wielofunkcyjne. Nie potrzebujesz na przykład pralki i suszarki mechanicznej – możesz nabyć pralkę wyposażoną w funkcję suszarki.

Kreatywność z pewnością pomoże się pozbyć się wielu problemów związanych z ograniczonym metrażem. Kolejnym dobrym przykładem będzie teleskopowy regał łazienkowy. Wielofunkcyjny dodatek to sposób na mądrą organizację niewielkiej przestrzeni. Regał łazienkowy nie zajmuje dużo miejsca, za to pomieści wiele akcesoriów, które mogą się okazać przydatne w łazience, na przykład ręczniki, akcesoria kąpielowe, przybory toaletowe, czy środki do prania i płukania tkanin. Możesz dowolnie regulować jego wysokość a także wysokość zamieszczenia półek. Łatwy montaż i regulacja nie wymagają użycia narzędzi – to zdecydowanie kolejny plus.

Regal lazienkowy

A jeśli problemem okaże się brak miejsca pod prysznicem, skorzystaj z teleskopowej półki, która pozwoli Ci mieć wszystkie niezbędne akcesoria kąpielowe pod ręką. Bez wiercenia i bez użycia kleju zyskujesz czteropoziomową półkę, którą z łatwością zamontujesz samodzielnie. Żele pod prysznic, szampony czy inne akcesoria kąpielowe znajdą się w jednym miejscu, co ułatwi również utrzymanie porządku w łazience.

regal lazienkowy

Jak widzisz, urządzenie nawet najmniejszej łazienki może być znacznie prostsze niż myślałeś! Pamiętaj tylko o projekcie! Ważne jest, aby decyzję o umiejscowieniu wszelkiego rodzaju sprzętów w łazience podjąć jak najwcześniej, by zaoszczędzić sobie nerwów na etapie jej finalnego urządzania. Zainwestuj w regał łazienkowy, który pomoże Ci w organizacji nawet najmniejszej przestrzeni i zadba o porządek w łazience!