Pufy - jak wybrać stylową i wygodną?

Stolik na tacę z przekąskami, podnóżek, siedzisko, pojemnik do przechowywania odzieży czy przydatnych nam rzeczy codziennego użytku Jaki funkcjonalny mebel łączy te trzy właściwości? Pufa! Tak, dokładnie, pufy mogą stanowić nieodłączny element wystroju wnętrza twojego domu. Wygodna i poręczna, a przede wszystkim miękka, może posłużyć gościom, kiedy na przykład zabrakło już foteli i miejsca na kanapie. Dlatego podczas imprez domowych czy spotkania rodzinnego, pufy są niezastąpione. Jeżeli zależy ci na dobrym smaku ale nie wiesz jak wybrać pufę, to mamy dla ciebie kilka wskazówek.

W zależności od potrzeb

Potrzebujesz siedziska do wieczornego relaksu? Najlepszym wyborem będzie pufa typu - worek sako. Wypełniony granulatem worek idealnie dopasowuje się do twojego ciała, pozwalając ci się zrelaksować, przeczytać książkę, wypić kawę lub po prostu zamknąć oczy i nie myśleć. Z kolei pufy które planujesz postawić w salonie mogą tworzyć niepozorny ale funkcjonalny mebel. Pufa okrągła, pikowana będzie służyć za wygodne siedzisko, równocześnie warto wybrać taką z ukrytym wewnątrz schowkiem. Masz jakieś szpargały? Potrzebne rzeczy które musisz od czasu do czasu schować? Oddaj je pufie! Dzięki temu na pewno zapomnisz gdzie schowałaś/eś je ostatnim razem, nic się nie zgubi!

Pokój dziecięcy z pufami

Pufy dla dzieci

Takie same pufy ze schowkiem mogą stanowić świetną skrzynię na skarby twojej pociechy. Dzieci lubią używać mebli do swoich zabaw. Czemu by nie wykorzystać do tego puf?

Okrągłe, puchate, wykonane z miękkich materiałów, zwłaszcza kolorowe lub z postaciami z bajek,kreskówek lub komiksów, pufy w pokoju dziecięcym to doskonały pomysł! Siedzenie na okrągłej pufie, zamiast na podłodze wpływa dobrze na postawę kręgosłupa. Skorzysta z tego twoje dziecko ja i ty. Istnieją modele puf specjalnie zaprojektowane do uprawiania jogi! Pufy zaprojektowane do pokojów dziecięcych charakteryzują się tym, że twoje dziecko nie zrobi sobie krzywdy, uderzając o twarde miejsca lub kanty. Wiemy jakie psoty lubią uprawiać dzieci, zwłaszcza jeśli mają rodzeństwo.

Dzieci siedzące na pufach

Wielkość ma znaczenie

Funkcjonalność okrągłych puf to także ich małe rozmiary, możemy szybko je schować, jeżeli nie są już nam potrzebne, umieścić gdzieś w kącie gdzie nie będą zawadzać i zwracać naszej uwagi. Z drugiej strony, kiedy mamy gości, wyciągnięcie pufy zajmie nam moment, jest naprawdę łatwa do przenoszenia. Masz za dużo gości i nie ma już wolnych foteli czy miejsc na kanapie? Zabrakło krzeseł lub taboretów? Pufy załatwią sprawę! A przy tym są wygodne i mogą stanowić mebel naprawdę sprzyjający towarzyskim spotkaniom.

Pufy w stylu retro w stylowym wnętrzu

Elegancki design

Eleganckie, ciekawie wyglądające podłużne pufy z pokrywą 2w1, będą pełnić funkcję zarówno siedziska jak i pojemnika na różne rzeczy. Potrzebujesz schować książki, gazety lub ubrania? Pufa to w tym momencie doskonały wybór. Jednokolorowe, stonowane albo w krzykliwym kolorze, pufy mogą doskonale komponować się z innymi meblami w twoim domu. Mebel połączony z pojemnikiem na potrzebne Ci różne szpargały to funkcjonalność i pomysłowość. Wiele tego typu puf jest zrobione solidnie, z materiału który jest łatwy do czyszczenia. Elegancki design tego wygodnego siedziska to coś na co warto zwrócić uwagę podczas kupna nowych mebli.

Stylowy pokój z pufą i żółtym fotelem

Skromne ale wygodne

Wyobraź sobie Twoje własne kino domowe. Pufa przed telewizorem? Czemu nie! Dzieci lubią przecież oglądać bajki, zamiast leżeć na podłodze, można posadzić je na pufie. Czy masz w domu specjalny stolik do kawy? Ułóż pufy wokół niego i rozsiądź się wygodnie z tym aromatycznym napojem w ręku. Masz w mieszkaniu balkon? Proponujemy rozstawienie na nim puf podczas lata. Możesz usiąść wygodnie, na świeżym powietrzu i popijać ulubiony napój bez wychodzenia z domu! Jeżeli jesteś posiadaczem kominka, pufy posłuża ci jako doskonałe siedzisko które będzie mógł rozstawić wokół niego, w zimowe wieczory. Kubek ciepłego kakao albo gorącej czekolady, wygodna pufa i płonące polana. Czego chcieć więcej?

Stylowa sypialnia z szarą pufą we wzory

Nie tylko w domu

Lubisz swoje okrągłe pufy? Zastanów się czy nie warto zabrać ich ze sobą w podróż. Jeśli planujesz biwak pod namiotem albo nawet zwykły biwak na trawie, poza miastem lub w parku, pufa może być idealnym pomysłem!

Widok na balkon z pufą

Wypełnienie ma znaczenie!

Tu znowu musimy wrócić do puf typu worek sako. Tego typu starożytne pufy z Azji już wtedy były wypełnione nasionami gryki. Do dziś pufy z gryką w środku to doskonały zakup. Łuski idealnie dopasowują się do kształtu twojego ciała pozwalając ci na relaks i odpoczynek. Takie pufy można też samemu formować, jeżeli zależy ci na wygodzie i indywidualnym kształcie, odpowiednim dla ciebie. Zalegnij na chwilę na swojej ulubionej pufie i przestań myśleć o problemach, które zaprzątają ci głowę.

Marokańskie materiały

Biuro i biznes

Pamiętaj, że pufy to nie tylko doskonały dodatek do twojego domu. Jeżeli prowadzisz własne biuro i zastanawiasz się na jego wyposażeniem, pomyśl również o kupnie puf. Pufy w biurze cechują się tym że wpływają na nieformalną atmosferę między pracownikami. Jeżeli podczas ciężkiego dnia w biurze zdarzy ci się przerwa, zaparz sobie kawę i usiądź na pufie! Na pufach mogą również rozsiąść się twoi współpracownicy, z którymi razem, przy kawie lub herbacie możecie porozmawiać i razem się pośmiać.

Wygodne siedzisko i praktyczny schowek. Pufa może być niepozornym meblem a tym samym stanowić nieodłączny element codziennego życia domowego. Miejsce do siedzenia w salonie, bądź pełniąca funkcję taboretu przy toaletce w sypialni. Część pokoju dziecięcego lub miejsce do relaksu. Mały rozmiar, funkcjonalność, modele dopasowujące się do twojego ciała. Pufy mogą wpłynąć na twoją postawę podczas siedzenia, zwłaszcza w dzisiejszych czasach kiedy tak wielu ludzi ma problemy z kręgosłupem. Skórzane, jednokolorowe ,stonowane bądź takie w krzykliwych kolorach i wzorach. Pufy mogą idealnie wpasować się w wystrój twojego domu, być częścią rodzinnych spotkań, gier, seansów w domowym kinie i miejsc dla znajomych którzy przyszli cię odwiedzić. Pufy możesz zabrać ze sobą w podróż, jak i umieścić w swoim własnym biurze. Niepozorne acz wygodne i ciekawie zaprojektowane. Doskonały wybór dla każdego kto ceni sobie wygodę, funkcjonalność, dobry smak i ciekawy wystrój wnętrz. Zastanów się nad kupnem pufy już teraz!