Pufy do przedpokoju - jak urządzić wygodne miejsce do zakładania butów

Pufy do przedpokoju to niedrogi sposób na funkcjonalne i wygodne zagospodarowanie przestrzeni do zakładania butów oraz przygotowania do wyjścia. W dzisiejszych czasach pufy są popularnym rozwiązaniem zarówno w domach, jak i w recepcjach hotelowych, klubach, czy też poczekalniach biur. Są one funkcjonalne, stylowe, odporne na uszkodzenia i niedrogie. Nie zawsze jednak oczywiste jest to, gdzie powinna znaleźć się taka nowo zakupiona pufa.

Pod ścianą? W rogu? Obok drzwi wejściowych? Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad idealnym miejscem na pufę, z pewnością wiesz, że nie jest to prosty wybór. W tym artykule przedstawimy kilka pomysłów, dzięki którym z łatwością dobierzesz pufę, która sprosta wszystkim Twoim potrzebom i oczekiwaniom.

Zamiast krzesła

Pufa do przedpokoju to miękka alternatywa dla twardego krzesła w korytarzu. Istnieje wiele powodów, dla których warto wybrać pufę zamiast krzesła. Jeśli zależy Ci na artystycznym wyglądzie przedpokoju lub po prostu brakuje w nim miejsca - użycie niskiej pufy zapewni możliwość siedzenia bez zagracania przestrzeni lub blokowania przepływu ruchu.

Pufa do przedpokoju

Pufy do przedpokoju są zwykle do siebie bardzo podobne: są to meble tapicerowane bez oparcia, na których mogą usiąść 1-2 osoby. Modele różnią się kształtem - z reguły przypominają małą ławę z miękką poduszką. Pomimo pozornej prostoty pufy są całkowicie niezależnymi meblami i mogą pełnić zarówno funkcję wypoczynkową, jak i dekoracyjną.

Gdzie postawić pufę?

Jeśli mówimy o sypialni, pufa może zostać umieszczona w pobliżu toaletki lub bezpośrednio obok łóżka, w którym to przypadku może zastąpić stolik nocny. Najczęściej jednak pufy spotkać można na korytarzach, w salonie lub w przedpokoju. Wygodnie jest na nich usiąść, aby założyć lub zdjąć buty, można na nich położyć torbę, parasol lub klucze. Jeśli wybierasz pufę do przedpokoju, zalecamy zwrócenie uwagi na produkty ze skórzaną tapicerką, zamiennikiem skóry lub innymi mocnymi i trwałymi materiałami.

Wygląd w tym przypadku jest drugorzędny. Jeśli mieszkasz w dużym mieszkaniu, w którym znajduje się miejsce na kącik do czytania, pufa będzie doskonałym meblem, który wypełni ten obszar. Będzie można na niej postawić jakiś przedmiot lub użyć jej jako stolika na książki, okulary i różne drobiazgi.

Wygląd pufy

Jeśli już wybrałeś optymalną lokalizację dla nowej pufy, to kolej, aby zdecydować, jak powinna ona wyglądać. W rzeczywistości decydującą rolę odgrywa kolor i materiał obiciowy. Jeśli kupisz pufę, dobrze, jeśli będzie ona wykonana z tego samego materiału, co tapicerka innych mebli w Twoim domu (sofa, fotele). Projektanci często stosują sztuczkę, wybierając tapicerkę dopasowaną do koloru wtórnych elementów wewnętrznych (zasłony, poduszki).

Pufa

W ten sposób stworzysz dodatkową linię i sprawisz, że wnętrze Twojego domu lub mieszkania stanie się bardziej wyraziste. Wreszcie, pufy o kontrastowych kolorach możesz wykorzystać do stworzenia jasnych akcentów we wnętrzu. Ta metoda jest szczególnie pożądana przy dekorowaniu pomieszczeń w stylu loftowym i high-tech.

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze pufy?

Jeśli poszukujesz idealnej pufy do swojego przedpokoju, powinieneś wziąć pod uwagę wiele czynników, dzięki którym korzystanie z niej będzie przyjemnością. Przede wszystkim, zastanów się, kto będzie zwykle korzystał z tego mebla. Rozważ także materiał, z którego chciałbyś, aby Twoja pufa była wykonana.

Kto użyje pufy?

Kto będzie najczęściej korzystał z pufy? Czy osoby dorosłe, czy może dzieci? Jest to ważna kwestia, którą należy ustalić przed zakupem pufy, ponieważ od tego zależy rozmiar optymalnego mebla. Jeśli poszukujesz pufy dla dziecka w wieku 5-10 lat, pufa powinna posiadać wymiary:

  • 60 centymetrów szerokości
  • 60 centymetrów długości
  • 60 centymetrów wysokości

Jeśli szukasz pufy, z której będą korzystać w większości osoby dorosłe, wybierz modele, które mają: 80 centymetrów szerokości, 80 centymetrów długości, 130 centymetrów wysokości. Dzięki tym wskazówkom, wybrana przez Ciebie pufa będzie komfortowym siedziskiem dla korzystających z niej osób.

Kształt pufy

Ważny jest także pufy. Na rynku znaleźć można modele o różnych kształtach, od gruszkowego, po kwadratowy, okrągły. Są także modele jedno i dwumiejscowe, a także takie, które mają kształt piłki nożnej lub zwierząt. Jeśli zamierzasz postawić pufę w pobliżu pokoju swoich dzieci, być może kształt piłki lub nosorożca będzie odpowiedni. Jeśli jednak chcesz ozdobić jadalnię, może powinieneś wybrać czarną, kwadratową pufę.

Okrągła pufa

Okrągły kształt to najpopularniejsze rozwiązanie dla pufy. Wygodnie jest usiąść na takim egzemplarzu i oglądać telewizję, założyć buty w przedpokoju lub po prostu odpocząć chwilę. Pufa okrągła jest także bardzo uniwersalna i pasować będzie niemal do każdego rodzaju wnętrza. Jest również odpowiednia dla małych przestrzeni.

Dlaczego warto kupić pufę?

Pufy to obecnie modne rozwiązanie, na które decyduje się wielu właścicieli mieszkań i domów. W sklepach znaleźć można pufy o rozmaitych kształtach, rozmiarach i wzorach. Cechą wspólną dla nich wszystkich jest to, że są one niezwykle wygodne i odporne na zniszczenia oraz zwykle nie są zbyt drogie. Pufy są idealnym rozwiązaniem do zastosowania w przedpokoju, na werandzie lub w ogrodzie.

Dodatkowe miejsce do przechowywania

Niektóre modele puf, poza funkcją dekoracyjnego siedziska, oferują dodatkową przestrzeń do przechowywania niewielkich przedmiotów. Jest to doskonały sposób, aby zaoszczędzić miejsce w mieszkaniu o małym metrażu. Wybierając takie komfortowe siedzisko z miejscem do przechowywania, zyskujesz możliwość schowania niektórych rzeczy w pufie. W przedpokoju zawsze przyda się taki dodatkowy pojemnik, do którego można coś schować.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego krótkiego poradnika będziesz wiedzieć, jak zaaranżować przestrzeń swojego przedpokoju. Dzięki pufie to niewielkie pomieszczenie stanie się przyjemnym miejscem, w którym goście będą mogli wygodnie założyć lub ściągnąć buty, lub poczekać na Ciebie, podczas gdy Ty będziesz szykować się do wyjścia.

Pufy posiadają wiele przydatnych zastosowań, są także funkcjonalnym i nowoczesnym rozwiązaniem stosowanym chętnie przez wiele osób. Przekonaj się sam o ich wyjątkowości!