Praktyczne suszarki na pranie - dostosowane do Twojej przestrzeni

suszarki do ubrań

Suszarka do ubrań jest niezbędnym narzędziem w każdym domu, nawet w domu wyposażonym w suszarkę bębnową. Podpowiemy Ci jak dobrać suszarkę do potrzeb, nawet jeśli nie masz balkonu, a Twoje mieszkanie nie jest zbyt przestronne.Suszenie powietrzem jest idealne do wszystkich rodzajów ubrań, zwłaszcza delikatnych, zapewniając jednocześnie niezwykle ekologiczne rozwiązanie: ubrania suszą się naturalnie, bez zużywania energii elektrycznej, przy użyciu powietrza i ciepła. Przygotowaliśmy dla ciebie przegląd najnowszych rozwiązań, jednak zanim zaczniesz przeglądać suszarki na pranie, powinieneś określić swoje potrzeby.

Jak dobrać suszarkę na pranie?

Rodzaj suszarki, której potrzebujesz, zależy od twoich osobistych preferencji, układu przestrzeni i indywidualnych potrzeb — ktoś z dużą kolekcją swetrów, które można suszyć na płasko, będzie wymagał innej konfiguracji niż ktoś, kto pierze ręcznie suszy na powietrzu tylko delikatne rzeczy. Kolejnym ważnym czynnikiem jest to, czy masz miejsce, które możesz przeznaczyć na suszenie. Na szczęście istnieje kilka typów suszarek. Mają różne konstrukcje i rozmiary, żeby każdy mógł wybrać odpowiednią suszarkę dla siebie.

Suszarka dla tych, którzy mają dużo prania i sporo miejsca

Klasyczna suszarka na pranie pozioma to najbardziej uniwersalny i pojemny model. Możesz na niej suszyć duże tekstylia, takie jak koce, poszewki na kołdry czy zasłony. Niestety potrzeba dla niej dużo miejsca. Jeśli masz duży taras lub ogród, duża suszarka nie będzie problemem. Możesz również wybrać model składany - dopasujesz jego rozmiary do ilości prania. A dzięki dużej powierzchni do wieszania, możesz szybciej suszyć pranie. Rozsuwana suszarka na pranie to uniwersalne rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę.

Mobilna suszarka do małego mieszkania

Pionowe suszarki wykorzystują powierzchnię w górę zamiast na boki. Dlatego lepiej sprawdzają się na małych powierzchniach. Suszarka na pranie na kółkach sprawdzi się idealnie. Można ją w każdej chwili przestawić w inne miejsce. Powierzchnia suszenia jest porównywalna z tą, jaką oferuje suszarka pozioma. Niestety drążki są krótsze, więc wieszanie dużych tekstyliów jest nieco utrudnione. Poszewki i większe ubrania trzeba składać do suszenia i cały proces trwa dłużej. Jednak jest to zdecydowanie mniejszy kłopot niż brak miejsca w pokoju przez suszące się pranie.

Suszarka na pranie z miejscem na wieszaki

Kolejną propozycją jest suszarka na pranie rozkładana z drążkiem do suszenia koszul. Koszule, eleganckie bluzki i marynarki najlepiej jest suszyć na wieszakach. Dzięki temu nie niszczą się, a przede wszystkim mniej się gniotą. Oszczędzasz w ten sposób mnóstwo czasu podczas prasowania. Nasza propozycja to swego rodzaju hybryda pionowej i poziomej suszarki. Na dole znajdują się poziome ramiona, a nad główną przestrzenią suszenia znajduje się stelaż na wieszaki z praniem.

Suszarka na pranie na drzwi

Potrzebujesz dodatkowej suszarki i nie chcesz zajmować nią miejsca na podłodze? Wybierz model, który wykorzysta wolną przestrzeń. Suszarka na pranie na drzwi to doskonały pomysł na sprytne wykorzystanie przestrzeni. Możesz ją powiesić na drzwiach lub ścianie prysznica. Dwa poziomy zapewniają sporo miejsca do suszenia. Ten model świetnie sprawdzi się do suszenia ręczników w łazience. Suszarkę można w każdej chwili ściągnąć i złożyć.

Szukasz trwałej suszarki? Zwróć uwagę na te cechy

Suszarki na pranie nie są wieczne, ale możesz kupić model, który będzie służył latami. Modele z cienkimi, spawanymi prętami są najmniej trwałe. Wkręcane lub nitowane rurki aluminiowe są zdecydowanie lepszym wyborem. Jednak bez względu co wybierzesz, pamiętaj, że każda suszarka ma określoną przez producenta nośność. Kiedy będziesz notorycznie ją przekraczać, konstrukcja będzie osłabiona.

Większość suszarek na pranie wykonana jest z aluminium. To bardzo lekki materiał, więc suszarki są łatwe w obsłudze. A co powiesz na suszarkę z tworzywa sztucznego? Plastik ma znacznie większą sztywność niż aluminium, a to przedłuża trwałość konstrukcji. Oczywiście takiej suszarki również nie można przeładowywać, aby nie uszkodzić prętów do wieszania prania.

Zanim wybierzesz suszarkę, sprawdź wszystkie dostępne rozwiązania. Duże poziome suszarki nie są jedyną opcją, którą obecnie oferują producenci. Dostępne są również konstrukcje pionowe lub hybrydowe, które odpowiadają na specyficzne potrzeby. Istnieje również całkiem sporo rozwiązań dodatkowych - małe suszarki na kaloryfer, suszarki, które można powiesić na drzwiach i wiele innych.

Jeśli szukasz suszarki na balkon, sprawdź rozwiązania, które pozwolą Ci korzystać z przestrzeni, tak jak chcesz. Suszarki sznurkowe, które można rozciągać tylko wtedy, gdy są potrzebne.