Pomysły na przechowywanie herbaty

Jesteś miłośnikiem herbaty i chętnie próbujesz jej nowych smaków? Przechowywanie jej w osobnych pudełkach nie jest wygodne. Lepszym rozwiązaniem będzie piękna herbaciarka. To praktyczny i piękny dodatek do Twojej kuchni.

Herbata to napój znany i ceniony od wieków. W zależności, od tego jaki rodzaj herbaty wybierzesz możesz czerpać z szerokiego wachlarza jej właściwości prozdrowotnych. Czarna herbata pobudza, biała i zielona odmładzają, a czerwona pomaga zrzucić zbędne kilogramy. Herbaty ziołowe i owoce mają wspaniały smak i są źródłem cennych substancji jak witaminy i minerały. Dlatego warto pić różne rodzaje herbaty i czerpać to, co najlepsze z aromatycznego naparu.

Jak prawidłowo przechowywać herbatę?

Herbaty możemy kupić w formie mieszanki liści, granulatu lub w torebkach. Każdą z nich przechowujemy w inny sposób. Herbaty sypane, czyli liściaste i granulowane należy przechowywać w zamkniętych słoiczkach lub torebkach strunowych. Dzięki temu aromat nie będzie ulatniał się podczas przechowywania. Co więcej, należy bardzo dbać o to, by pojemniki na herbatę chroniły ją przed dostępem wilgoci.

Herbata w torebkach to nieco inny produkt. Cenimy go za wygodę — w torebce znajduje się dokładnie odmierzona porcja herbaty, a po zaparzeniu na dnie filiżanki nie pozostają fusy. Parzenie herbaty w torebkach jest łatwe — zanurzamy ją w wodzie o odpowiedniej temperaturze, a gdy uzyskamy napar o preferowanej mocy, torebkę wyrzucamy do kosza na śmieci.

Herbaty w torebkach mogą być zapakowane wyłącznie w pudełko lub dodatkowo, każda saszetka może mieć własną kopertę. Herbata w torebkach bez tego zabezpieczenia powinna być przechowywana w zamkniętym opakowaniu lub specjalnym pojemniku. Koperty na każdej saszetce nie służą bowiem tylko estetyce — chronią przed ulatnianiem się aromatu mieszanki umieszczonej w bardzo cienkim, celulozowym woreczku.

Jaki pojemnik na herbatę wybrać?

Do przechowywania herbat sypkich wybierz ładny pojemnik w formie słoika lub puszki w stylu retro. Ważne, aby był szczelny i odporny na działanie wilgoci. Herbatę w torebkach przechowuj w herbaciarce. Piękne pudełka z drewna lub metalu doskonale prezentują się na kuchennym blacie. Same w sobie są stylową dekoracją. Herbaciarka to swego rodzaju organizer, wewnątrz znajdziesz przegródki o szerokości standardowej torebki z herbatą. Zwykle przechowujemy w ten sposób torebki z kopertach. Dzięki temu zawsze wiesz, jaką herbatę parzysz. Bardzo praktycznym rozwiązaniem, jest wybór herbaciarki z okienkiem w pokrywie. Dzięki temu możesz wybrać smak bez otwierania pudełka. Takie rozwiązanie pomoże zachować mocny aromat mieszanki na dłużej.

pojemnik na herbate z drewna

Drewniana skrzyneczka na herbatę kojarzy nam się ze stylem rustykalnym lub vintage. Rzeczywiście tak jest, ale wśród herbaciarek znajdziemy również takie produkty, które pasują do wnętrz nowoczesnych lub loftowych. Przykładem tego może być pojemnik na herbatę z metalu i drewna. Metalowa konstrukcja pasuje do wnętrz utrzymanych w stylu minimalistycznym.

herbaciarka loft

Warto wspomnieć również o tym, że herbaciarka to baza do stworzenia własnej dekoracji DIY. Jeśli wybierzesz prosty model z drewna, możesz samodzielnie go pomalować na dowolny kolor. Bardzo często herbaciarki zdobione są metodą decupage, która umożliwia łatwe naniesienie dowolnego wzoru z papierowej serwetki na drewno.

Jeśli lubisz mieć w kuchni dużą kolekcję herbat o różnych smakach, a dodatkowo jesteś fanem multifunkcyjnych gadżetów mamy coś dla Ciebie. Pomysł jest genialny w swej prostocie i doskonale sprawdzi się w niewielkiej kuchni. Herbaciarka, która jest jednocześnie tacą. Możesz zanieść na niej do salonu filiżanki i imbryczki, a goście sami wybiorą dla siebie ulubiony smak herbaty. Naturalnie z organizera, który odkryją, gdy podniesiesz tacę.

herbaciarka taca

Pojemniki na herbatę i herbaciarki to doskonały pomysł na niezobowiązujący prezent. Nie musisz wiedzieć, jakie herbaty preferuje obdarowywany — wypełnij herbaciarkę mieszanka różnych smaków i odmian herbaty. Piękny pojemnik i aromatyczna zawartość ucieszą każdego — od przyjaciółki po Panią przedszkolankę.