Pomysły na aranżację pokoju dziecka - 4 typy wnętrz

Dużymi krokami zbliża się okres szkolny - bardzo ważny okres dla naszego dziecka. Warto przygotować mu przed rozpoczęciem roku szkolnego ciekawe i bezpieczne miejsce do nauki i zabawy. Jak urządzić pokój dziecięcy w sposób praktyczny i ładny? Dobierz ciekawe artykuły, zabawki i dekoracje, które będą pasować do Twojego dziecka. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na aranżacje pokoju malucha. Do dzieła! 

Pokój Małego Artysty

Mały artysta potrzebuje przestrzeni do rysowania i malowania - wykorzystaj tablice kredowe, magnetyczne i interaktywne, by zapewnić mu przestrzeń do twórczego działania. Rodzice małego artysty często borykają się z problemem pobrudzonych farbkami i kredkami ścian oraz malunkami na nich - rozwiązaniem jest nie tylko wyczyszczenie ściany, ale również naklejenie na ścianę tablicy suchościeralnej, która zapewni przestrzeń do malowania bez szkody na ścianie. 

Pokoj artysty stolik z krzeslami dzieciecy

Ciekawym produktem, który zdobywa sobie coraz większe uznanie jest stolik z ukrywaną tablicą do rysowania - nakładany blat to świetny patent. Stolik z powodzeniem po nałożeniu może być miejscem do nauki, a po jego zdjęciu dziecko może skorzystać z praktycznej przestrzeni do malowania. 

A może postawić obraz na płótnie w centralnym miejscu pokoju? Obrazy na płótnie do samodzielnego malowania dla dzieci to doskonały sposób na wyrażenie dziecięcej kreatywności, naukę staranności oraz zdolności manualnych. Dodatkowo angażujesz dziecko w urządzenie własnego pokoju - a to zawsze jest ekscytujące! 

Pokój Łowcy Przygód 


Dziecko podroznik pokoj dzieciecy

Łowcę przygód ciężko złapać - jest często we wszystkich miejscach na raz. Potrzebuje sporo miejsca i zabawek, które zaspokoją jego ciekawość i dotrzymają kroku. Warto dlatego wybrać zabawki, z którymi można ułożyć ciekawą historię takie jak namioty dla dzieci lub zabawki dmuchane w kształcie np. ringu bokserskiego lub kosza do gry (kto z nas nie chciał w dzieciństwie być jak Rocky Balboa albo Michael Jordan?).

 
W kwestii dekoracji warto wybrać motyw, który najbardziej pasjonuje dziecko - można pokusić się o naklejenie tematycznej tapety z np. światem kosmosu, podwodnych głębin lub światem dinozaurów,a całość dopełnić pasującym oświetleniem LED w niecodziennych kształtach.

 
Szczególnie ważnym elementem wystroju pokoju łowcy przygód są zabawki. Warto rozwijać ciekawość świata u dziecka oraz jego zdolności manualne poprzez ciekawe zabawki i gry planszowe takie jak np. Memory lub zabawki manualne takie jak wymarzony mini cymbergaj lub piłkarzyki. Świetne są również powracające ostatnia do łask zabawki drewniane - powiedzmy sobie szczerze, nawet nas przekonują drewniane zjeżdżalnie oraz wózki drewniane, na których można przewozić swoje skarby. 

Dziecko kosmos pokoj dziecka

Pokój Księżniczki

Księżniczka potrzebuje swoje zamku, by być pełnoprawną księżniczką - nic nie stoi na przeszkodzie by wykreować zamek w jej pokoju. W tym celu dobierz odpowiednie mebelki i akcesoria - pomogą Ci w tym namioty dla dzieci, mini domek wykonany z płyty mdf, koniki na biegunach oraz różne księżniczkowe dekoracje, które
wykreują niezwykłą atmosferę w pokoju. 
W takim pokoju warto również zadbać o drobiazgi - dziewczynki uwielbiają przechowywać swoje małe skarby w walizeczkach i kuferkach. Ciekawym pomysłem jest również podarowanie dziewczynce szkatułki z pozytywką - bez wątpienia oczaruje to nie tylko małą księżniczkę, ale również rodziców.


Pokoj ksiezniczki pokoj dziecka
 
Jak osiągnąć prostymi sposobami magiczną atmosferę? Baldachim to niedrogi i skuteczny sposób na nie tylko zapewnienie dziecku snu bez komarów, ale również niezwykłą kreację przestrzeni do spania. Jak w tani sposób wykreować niezwykłe miejsce odpoczynku dla pociechy? Doskonałym tekstylnym meblem jest fotel wiszący dla dzieci, który możesz zawiesić w pokoju dziecka.

Nic też nie stoi na przeszkodzie, by zastanowić się nad zamontowaniem huśtawki w pokoju księżniczki - taka zabawka sprawi, że pokój stanie się ulubionym miejscem zabawy dziewczynki. 
Dekorację pokoju księżniczki dopełnij miękkimi, kolorowymi tekstyliami oraz poduszkami, które szczególnie przydadzą się w namiocie dla dziewczynki.

Pokój Przyrodnika

Pokoj przyrodnika pokoj dziecka

Dziecko z zamiłowaniem do przyrody uwielbia zwierzęta oraz poznawać naturę - warto wypełnić jego pokój tematycznymi zabawkami oraz dużą ilością półek do kolekcji encyklopedii, zabawek interaktywnych oraz zwierzęcych pluszaków. Ciekawym motywem mogą być pufy w kształcie... zwierząt. Taki mebel będzie dekoracją samą w sobie - w końcu kto by się oparł słonikowi lub niedźwiadkowi?Świetną zabawką/pluszakiem jest pufa w kształcie dinozaura lub lamy - zapewnia oparcie oraz dziecko może się do niego przytulić. Pufę dobrze ustawić w centralnym punkcie pokoju jako dekorację oraz wygodny mebel dla dzieci.

 
Jeśli planujesz zupełną metamorfozę pokoju dziecka, sprawdź możliwość naklejenia tapety - jest bezpieczna w użytkowaniu oraz łatwa w montażu. Do wyboru masz wiele ciekawych wzorów dla dziecka: podwodny świat,ośmiornica, zwierzęta lub dżungla rozbudzą wyobraźnie każdego ciekawskiego malucha. Jakie zabawki dla przyrodnika: odpowiedź brzmi ciekawe. Wykorzystaj więc gry planszowe ze zwierzakami, pluszaki w kształcie zwierząt oraz gabloty do kolekcji skarbów badacza natury.