Pokrowiec na fotel i na narożnik - sprytny gadżet dla właścicieli czworonogów

Pokrowiec na fotel to niezbędne akcesorium właściciela każdego czworonoga. Uwielbiamy nasze zwierzaki, ale ich obecność wiąże się z większym ryzykiem uszkodzenia tapicerem mebli. Szczególnie gdy pies lub kot mają w zwyczaju korzystać z foteli i kanapy.

Zwierzęta niszczą tapicerki, ale nie jest to powód, by rezygnować z posiadania w domu czworonoga. Można znaleźć złoty środek - nie uczyć zwierząt wskakiwania na meble lub zabezpieczyć tapicerki w odpowiedni sposób. Dobrym pomysłem będzie pokrowiec na fotel lub kanapę.

Pokrowiec na fotel do salonu a może narzuta?

Narzuty najlepiej sprawdzają się do ścielenia łóżek. Na kanapach i fotelach nie do końca. Po pierwsze podczas siedzenia mimowolnie je ściągamy - powstają wówczas nieestetyczne zagniecenia. Zwierzęta z reguły wiercą się bardziej i zupełnie nie zwracają uwagi na estetykę posłania. Dlatego lepszym rozwiązaniem będzie dobrze dopasowany pokrowiec na fotel.

Z reguły jest on również nieco grubszy od narzuty i uszyty z tkaniny o podobnej wytrzymałości jak tapicerska. Co więcej, można wybrać pokrowiec na meble z materiału plamoodpornego lub wodoodpornego - wówczas można prać go lub czyścić zdecydowanie rzadziej.

Jeśli myślisz, że trudno będzie znaleźć pokrowiec na fotel w kolorze pasującym do tapicerki - mylisz się. Obecnie wybór kolorystyki tych akcesoriów meblowych jest bardzo szeroki. Co więcej, producenci starają się dopasować wymiary do standardów najpopularniejszych sieciówek, co znacznie ułatwia dopasowanie.

Z czego pokrowiec na fotel pokojowy?

Wybór odpowiedniego pokrowca należy opierać na konkretnych parametrach. Kiedy je dopasujesz - wówczas możesz przejść do wyboru pomiędzy różnymi wersjami kolorystycznymi. Pokrowiec musi być prawidłowo dopasowany, inaczej nie spełni swojego zdania.

Wielkość

Od tego należy zacząć - wymiary meble powinny odpowiadać wymiarom pokrycia. Zwróć również uwagę na budowę fotela lub kanapy. Oparcie i podłokietniki odgrywają dużą rolę, gdy chcesz kupić pokrycie na cały mebel. Jeśli te części mebla są nieco nietypowe wybierz pokrowiec na fotel bez boków - będzie chronił tapicerkę w miejscach, które są najbardziej podatne na zniszczenie. Pokrowiec na fotel bez podłokietników będzie bardziej uniwersalny, ale będzie chronił wyłącznie siedzisko i oparcie fotela.

Materiał

Pokrowce szyje się różnego rodzaju tkanin, ale te przeznaczone do ochrony mebli tapicerowanych przed zwierzętami domowymi powinny spełniać kilka podstawowych wymagań. Najważniejsze z nich to odporność na zaciągnięcia i duża chłonność. Warto również, by tkanina była odrobinę elastyczna, wówczas lepiej się układa i ładnie przylega do tapicerki.

Kolor

Wybór koloru, jaki będzie miał pokrowiec na fotel do salonu, zależy w dużej mierze od tego, w jakich barwach jest mebel. Do drewna pasują brązowe i beżowe pokrowce. Natomiast do szarych mebli tapicerowanych bez problemu dobierzesz podobną barwę.

Pokrowiec na fotel z mikrofibry - trafny wybór dla właścicieli czworonogów

Twoje meble na dłużej zachowają dobry wygląd, nawet jeśli pupil chętnie się na nich wyleguje. Wybierze odporny na uszkodzenia i chłonny pokrowiec z mikrofibry, który wchłania zabrudzenia. Można go prać w pralce automatycznej, więc błyskawicznie pozbędziesz się sierści i plam.

Odpowiednio dobrany pokrowiec na fotel to również doskonały sposób na ukrycie istniejących przetarć i plam, których nie udało się usunąć z tapicerki. Błyskawicznie odnowisz mebel, który jeszcze jest wygodny, ale jego estetyka ucierpiała przez lata użytkowania.