Ozdobne lustro do salonu

Lustro w sypialni

Lustra to najtańszy sposób na rozjaśnienie ciemnego pokoju lub zapewnienie wrażenia większej powierzchni. Pod warunkiem że wiesz, jak je powiesić, by osiągnąć zamierzony efekt. Sprawdź, w jaki sposób wieszać lustra na ścianę, by zdobiły i optycznie powiększały pomieszczenie.

Nie każde lustro będzie wspierać Twój plan aranżacyjny. Aby osiągnąć cel i powiększyć wnętrze lub rozświetlić je, musisz dokładnie przemyśleć wybór lustra na ścianę. Ważne jest również to gdzie dokładnie powiesić lustro, aby maksymalnie wykorzystać jego dekoracyjny potencjał?

Duże dekoracyjne lustro, ale mała rama

Ponadgabarytowe lustro (im większe, tym lepsze) jest lekarstwem na ciasne pomieszczenia, ponieważ poszerza poczucie przestrzeni wizualnej. Jest tylko jeden warunek - ozdobne lustra na ścianę do salonu powinny mieć minimalistyczne ramy. Zakup bardzo dużego lustra może oznaczać spory wydatek. Zamiast tego możesz wykorzystać lustrzane panele bez obramowania. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że możesz kupić dowolną liczbę zestawów. Dzięki temu zapełnisz tyle przestrzeni na ścianie, ile potrzeba by pokój rzeczywiście sprawiał wrażenie większego niż jest.

Powieś lustro na ścianę na prawidłowej wysokości

O ile nie wieszasz lustra nad wezgłowiem lub kominkiem, najlepszym miejscem do umieszczenia lustra jest poziom oczu przeciętnego wzrostu. Pamiętaj również o tym, by powiesić ozdobne lustro na ścianę do salonu tak, by jego górna krawędź nie sięgała wyżej niż na 5 cm od krawędzi sufitu.

Zadbaj również o proporcje. Gdy obrazy i lustra do salonu ozdobne zostaną zawieszone na dość równej wysokości, całe pomieszczenie będzie wydawało się przestronniejsze. Nawet jeśli chcesz zrobić kompozycję z dekoracji o nieregularnych kształtach, pamiętaj by te, które zamykają górę znalazły się na mniej więcej tej samej wysokości.

Połącz lustro ze źródłem światła

Sztuczka z odbiciem zwiększa jasność w pomieszczeniu oraz dodaje atmosfery i wymiaru. Powieś dekoracyjne lustro naprzeciwko lampy stołowej lub kinkietu. Kiedy włączysz światło jego blask będzie odbijał się również w lustrze. Dekoracyjne lustro wiszące naprzeciwko okna będzie odbijać dzienne światło. Rozważ to, jeśli masz małe okno lub jego ekspozycja mocno ogranicza dostęp naturalnego oświetlenia w ciągu dnia.

Świece i lustra to również idealne połączenie. Często wieszamy lustra na ścianę nad konsolą lub komodą w sypialni. Jeśli na blacie ustawisz tacę ze świecami, kiedy je zapalisz zadzieje się prawdziwa magia. Odbite światło będzie pięknie rozświetlać przestrzeń i stworzy niepowtarzalny nastrój.

Jeśli naprawdę brakuje Ci miejsca i nie masz odpowiedniego miejsca do wieszania luster, rozważ umieszczenie ich na szafkach i drzwiach szafy. To pomoże w rozwiązaniu problemu powiększenia powierzchni, nawet gdy nie masz już miejsca na ścianach. Dekoracyjne lustro, które można zawiesić na skrzydła drzwi spełnią również swoją praktyczną funkcję. Ten trik doskonale sprawdzi się w garderobie, sypialni czy niewielkim przedpokoju.

Powieś dekoracyjne lustro na ścianę w korytarzu

Lustra to świetny sposób na dodanie głębi i jasności, dzięki czemu korytarz nie będzie ponury ani zatłoczony. Jeśli umieścisz duże dekoracyjne lustro na ścianie naprzeciwko wejścia do salonu, uzyskasz bardzo dobry efekt. Powiększysz korytarz optycznie, a osoby przebywające w salonie będą mieć wrażenie, że salon również jest przestronniejszy. Te trik sprawdzi się doskonale, gdy masz przedpokój, do którego dociera bardzo mało dziennego światła. Odbite w lustrze światło padające z okien salonu będzie rozświetlać przestrzeń.

Wiesz już jak wykorzystać ozdobne lustra na ścianę do salonu

Lustra mogą sprawić, że Twoja przestrzeń wyda się większa i są doskonałym rozwiązaniem dla małych przestrzeni z ograniczonym naturalnym światłem. Twórz dramatyczne punkty centralne, dodaj kreatywnego stylu i zastosuj praktyczne rozwiązania z wykorzystaniem luster. Ponieważ są dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach, można ich używać w wielu różnych aranżacjach. W naszym sklepie znajdziesz lustra na ścianę do każdego wnętrza.

Użyj luster, aby Twoja przestrzeń wydawała się jaśniejsza i bardziej przestronna. Są praktycznym i często tańszym rozwiązaniem dla małych, ciasnych przestrzeni, które odmienią Twój dom - wykorzystaj swoją kreatywność i baw się dobrze.