Nowy rok, nowy styl - trendy na rok 2021

Jakie trendy będą panować we wnętrzach w 2021? Otóż wciąż chcemy być blisko natury, ale w tym roku zamiast emanować energią nasze wnętrza będą świątyniami spokoju i równowagi.

Rok 2020 był przełomowy, co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Lockdown sprawił, że inaczej patrzymy na nasze życie i… mieszkania. Jeszcze staranniej je urządzamy – chcemy, aby były piękne i maksymalnie wygodne. Kiedy świat zewnętrzny jawi się nam jako nie do końca bezpieczny chcemy, aby nasze domy oferowały nam wszystko, czego potrzebujemy: przestrzeń do życia, miejsce do pracy i strefę relaksu.

Otwarta przestrzeń życiowa

Mieszkania zbudowane w dużej mierze na otwartym planie to obecnie standard. Przestronne wnętrza to trend, który zdecydowanie się utrzyma. Cóż, jest to bardzo praktyczne – doskonale wiesz co robią Twoje pociechy, gdy pichcisz wspólny posiłek.

Zintegrowana przestrzeń życiowa daje więcej przestrzeni, sprawia, że nasze mieszkania i domu stają się większe i wygodniejsze. Jesteśmy wszyscy razem, a jednak każdy z nas ma pełną swobodę. W 2021 roku z pewnością wiele będzie się mówiło o wystroju miejsca do pracy w domu. Home office stał się powszechną praktyką, więc musimy dopasować do tych realiów nasze mieszkania. Jakie będą wnętrza 2021 roku? Przestronne, doskonale zorganizowane, ale również zapraszające do wypoczynku.

Modne kolory 2021

Kolorem 2020 według Instytutu Pantone był Classic Blue – mocny i bardzo tajemniczy. W roku 2021 błękity będą jasne, bardziej nieoczywiste i jakby rozwodnione. Dobrym określeniem jest wodny błękit, to on będzie królował a naszych wnętrzach. Jego głębia daje spokój i równowagę – meble i dodatki w tym kolorze są doskonałe to stworzenia solidnej bazy. Ten odcień niebieskiego pasuje do bardzo wielu kolorów, będzie też dobrze korespondować z różnymi stylami wnętrzarskimi. „Nowy” niebieski będzie obecny również w technologiach i gadżetach.

zielony zegar

Wszechobecna butelkowa zieleń to nie jest to, czego potrzebujesz w 2021 roku. Zieleń zdecydowanie złagodniała. Odcień miętowy powraca, ale w zupełnie nowym wydaniu. Bardzo delikatnym i przyjemnym w odbiorze. Ten odcień miętowej zieleni doskonale komponuje się ze złotem, jasnym brązem czy szarością. Jest to kolor elegancki, które doskonale uspokaja zmysły.

Najmodniejszy w tym sezonie odcień żółtego jest jednocześnie energetyczny i łagodny. Czyli wciąż stawiamy na równowagę i spokój. Możesz go wykorzystać jako sposób na rozświetlenie wnętrza – szczególnie jesienią i zimą jest nam to bardzo potrzebne. Dlatego zapraszajmy słoneczny odcień żółtego do swoim mieszkań. Świetnie komponuje się z szarym – taka aranżacja daje efekt równowagi. Jest energetyczna a jednocześnie bardzo kojąca. Warto sięgnąć po zasłony lub dekoracje w tym kolorze – doskonale dopełnią i pobudzą wnętrze.

trendy na rok 2021

Trendy eko wciąż na fali

Zdecydowanie pozostaje z nami wszystko co naturalne i ekologiczne. Kolory ziemi i bardzo zrównoważona szarość to podstawowe barwy palety kolorystycznej, która dyktuje nam trendy na rok 2021. Jeśli chodzi o wykończenia to oczywiście stawiamy na naturalne materiały. Wszystkie wzory, które stworzyła natura są zdecydowanie w trendach – żyłkowania kamienia lub usłojenie drewna. Eksponujemy je z dumą.

Dekoracje i tkaniny oczywiście muszą odwoływać się do tych tendencji i dobrze z nimi korespondować. Dlatego wybieramy stonowane barwy naturalne, ale akcentujemy dekoracjami w miętowej zieleni, jasnym błękicie lub słonecznym żółtym. Efekty jakie można osiągnąć łącząc te kolory zaskakują i zachwycają. W ten sposób urządzone wnętrza nabierają nieoczywistej elegancji, są świeże i interesujące.

Boho ma się dobrze

Bardzo polubiliśmy styl boho i z radością informujemy, że w 2021 roku również z nami pozostanie. Etniczne wzory i dekoracje, które są dla tego stylu charakterystyczne to tak naprawdę ogromne możliwości. Boho to styl eklektyczny, możesz go interpretować samodzielnie. Nieskończona ilość dodatków i dekoracji etnicznych sprawia, że poruszanie się w tym stylu jest bardzo wygodne. Możesz wybrać coś nieoczywistego, co wyjątkowo przypadło Ci do gustu i bez względu na kolor czy materiał będzie w trendach. Zabawę ze stylem boho kontynuujemy dla zdecydowanie skupiając się na wybieraniu niebanalnych dodatków.

metalowa dekoracja trendy na rok 2021

Modernizm powraca

W Polsce można zauważyć jeszcze jeden mocny trend – powrót modernizmu. Polski design modernistyczny jest naprawdę bardzo ciekawy. Dlatego bardzo mocno czerpie się z niego obecnie. Proste formy w stylu niemieckiego bauhausu wkradają się coraz częściej do projektów współczesnych architektów. Styl w którym rządzi prostota formy i wykorzystanie wysokiej jakości materiałów zawsze jest w trendach.

Nie wiemy co prawda, jakie wydarzenia przyniesie nam 2021 rok, ale krzepiąca jest świadomość, że mieszkania możemy urządzić dokładnie tak, jak tego chcemy. Trendy na rok 2021 dają nam tę dowolność. To jak urządzone są nasze domy i mieszkania zdecydowanie wpływa na nasz nastrój. Sprawmy więc, aby były jak najbardziej przyjazne i komfortowe.