Nowe trendy w kuchni - inspiracje, aranżacje

wnętrza kuchnie

Jak modnie urządzić kuchnię? To wnętrze zmieniło się przez dekady, ponieważ jego wystrój dopasowywał się do naszego trybu życia. Czy w epoce diet pudełkowych i wszechobecnego pędu kuchnia wciąż pozostaje najprzyjemniejszym wnętrzem w domu?

Zdecydowanie tak, dziś możesz stworzyć dopasowane do Ciebie wnętrza. Kuchnia w tym sezonie to miejsce, w którym chcesz spędzać długie godziny na przygotowaniu pysznych posiłków i celebrowaniu ich spożywania. Wygodna i stylowa kuchnia może być zaaranżowana na wiele sposobów, dlatego wspólnie prześledzimy trendy.

Modne kuchnie - style, które inspirują

Czy zauważyłeś, że modne kuchnie z dwóch ostatnich dekad były bardzo do siebie podobne? Skandynawskie wnętrza zdominowały gust Polaków i w wielu mieszkaniach kuchnie były praktycznie identyczne. Dziś projektanci zdecydowanie stawiają na personalizację, modna kuchnia wyróżnia się, nie jest jedną z wielu.

Dlatego celem jest stworzenie przestrzeni, która naprawdę będzie przypominać Ciebie lub tych, którzy mieszkają we wnętrzu. Może to oznaczać dostosowanie pokoju do własnych upodobań, przy jednoczesnym wyborze eleganckiego, minimalistycznego wyglądu lub odważniejszego, dzikiego projektu. Podobnie funkcja i układ dopasowują się do Twojego stylu życia.

To Ty decydujesz o tym, jaka będzie Twoja kuchnia. Aranżacja wnętrza polega na wprowadzeniu materiałów i kolorów, które trendy dyktują nam na nadchodzące sezony. Jak modnie urządzić kuchnię? Zgodnie z Twoimi potrzebami, nie musisz mieć wyspy, jeśli jej nie potrzebujesz, ale koniecznie dodaj dekoracje, które pomogą zindywidualizować to wnętrze.

Modne kolory ścian do kuchni

Wszystkie trendy kuchenne 2023 roku zmierzają w kierunku coraz jaśniejszych przestrzeni. Tak więc niezależnie od projektu lub ostatecznego wyglądu, pokój będzie pełen światła. Jasne ściany rozświetlają wnętrze i optycznie je powiększają. Dzięki temu możesz pozwolić sobie na meble w ciekawych, ale ciemniejszych kolorach.

Jak modnie urządzić kuchnię?

Modne kolory ścian w kuchni są dość istotne również z innego powodu. Wielu projektantów rezygnuje z górnego ciągu szafek. W ten sposób odsłania się ściana nad blatem i jej kolor jest mocniej eksponowany niż dotychczas. Konsekwencja tego zabiegu jest oczywista - modne kolory ścian w kuchni będą mieć teraz ogromny wpływ na odbiór tego wnętrza.

Pomysł wydaje się szalony, ponieważ im więcej miejsca w kuchni do przechowywania, tym lepiej. W tym szaleństwie jest metoda. Trend promuje wyrafinowane, inteligentne przechowywanie, a przy okazji również ekologiczny minimalizm. Okazuje się, że możemy w ten sposób tworzyć wizualnie bardziej przestronne, uporządkowane wnętrza. Kuchnia dobrze zorganizowana nie wymaga tworzenia potężnej zabudowy.

Dlatego w trendach są różnego rodzaju inteligentne rozwiązania do przechowywania. Na przykład regały w formie wysuwanych koszyków, które pomogą zorganizować wnętrze szafek kuchennych pod zlewem.

Dużo miejsca w kuchni zajmuje zastawa stołowa. Możesz przechowywać ją w sprytny sposób. Stojak podzielony na kilka sekcji pomoże w pełni wykorzystać powierzchnię w szafkach. Zapewnia bezpieczne przechowywanie talerzy i zapewnia do niej wygodny dostęp.

Na mały blat roboczy również jest sposób. Możesz wykorzystać wolnostojące półki kuchenne, które posłużą do wyeksponowania słojów z makaronem, ozdobnych puszek z herbatą czy utensyliów. Są optycznie lekkie, co oznacza, że nie będą powodować wrażenia przeładowania wnętrza.

Alternatywą dla półek stojących są modele ścienne. Możesz je wykorzystać do przechowywania przypraw. Będą w zasięgu ręki podczas gotowania i ozdobią wnętrze. Wybierz wiszącą półkę, która dobrze koresponduje ze stylem i kolorystyką Twojej kuchni.

Modna kuchnia - kompaktowe meble i wyrafinowany design

W 2023 roku trendy kuchenne w pełni wykorzystują kompaktowe wnętrza. Gęsto zaludnione metropolie zawsze potrzebują oszczędzających miejsce i innowacyjnych projektów. W rezultacie aneksy kuchenne stały się popularne w małych mieszkaniach.

Ze względu na fakt, że w salonie znajduje się również kuchnia, wnętrze to staje się bardziej eleganckie, jak przystało na powierzchnię reprezentacyjną. Dlatego w projektach pojawiają się proste meble bez uchwytów, z frontami z naturalnego drewna. Ich styl wpisuje się w konwencję nowoczesnego salonu.

Do łask powróciło dekoracyjne lastryko, z którego wykonuje się blaty kuchenne. Dużą wagę przywiązuje się do detali - metalowych okuć, lamp i dekoracji. Ich formy są oszczędne i często inspirowane designem XX w.

Eko to wciąż najważniejszy trend

Choć trudno to nazwać trendem, my wolimy określenie świadomej i odpowiedzialnej aranżacji wnętrz. Modna kuchnia nie musi powstawać w całości z nowych materiałów. Warto korzystać z tego, co już jest lub kupować z drugiej ręki i odnawiać.

A jeśli już stawiasz na nowe meble kuchenne i dekoracje, wybieraj te z materiałów przyjaznych środowisku. Jednym z nich jest wspomniane wyżej lastryko - materiał, który powstaje z resztek i zrębków naturalnego kamienia. Stawiaj na materiały trwałe i ekologiczne lub pochodzące z recyklingu.

Doskonałym przykładem takiego materiału jest szkło. Wyroby z recyklingowego szkła mają nieoczywiste formy i bywają niezwykle designerskie. Warto zwrócić na nie uwagę wybierając wyposażenie kuchni.

Nie wymieniaj wszystkiego, gdy chcesz odświeżyć kuchnię. Czasem wystarczy wprowadzić modne kolory do kuchni, by uzyskać zachwycające efekty. Drobne zmiany w wyposażeniu mogą sprawić, że Twoja kuchnia nabierze nowego wyglądu.

Modna kuchnia - kilka słów podsumowania

Wiesz już jak modnie urządzić kuchnię - najważniejsze trendy skupiają się wokół ekologii i personalizacji wnętrza. Kuchnia powinna być jasna, przestronna i doskonale zorganizowana. Nie koniecznie urządzona w całości z nowych elementów - odnawianie mebli i dodawanie inteligentnego wyposażenia to jeden z kierunków, które pomogą zaaranżować modne kuchnie. Jeśli chcesz sprawić, by kuchnia była lepiej zorganizowana sprawdź naszą ofertę - znajdziesz w niej wszystko, co może Ci się przydać.