Niebanalne dodatki do pokoju dziennego

Pokój dzienny powinien pełnić dwie podstawowe funkcje. Po pierwsze, być miejscem wypoczynku dla całej rodziny. To tutaj wszyscy członkowie rodziny spotykają się, by wspólnie spędzić czas – podczas oglądania filmów, grania w planszówki czy układania puzzli. Po drugie, pokój dzienny musi pełnić funkcję reprezentatywną. Tu przyjmowani są goście oraz organizowane są imprezy. Jak odpowiednio urządzić pomieszczenie, aby było przytulne i nastrojowe? Na jakie dodatki się zdecydować?

Pokój dzienny – osobno czy razem z kuchnią?

Coraz rzadziej można spotkać pokój dzienny, który stanowi osobne pomieszczenie. Najczęściej jest on połączony z kuchnią. Dzięki takiemu zabiegowi możliwe jest optyczne powiększenie pomieszczenia oraz stworzenie wnętrza otwartego. Połączenie kuchni, jadalni oraz pokoju dziennego wymaga znalezienia punktów wspólnych aranżacji. Muszą one łączyć pomieszczenia, jednocześnie tworząc różne strefy funkcjonalne. Zaleca się, aby wystrój kuchni i salonu był dopasowany do siebie. Wprowadzenie dwóch różnych stylów wnętrz może wprowadzić wrażenie chaosu.

Warto rozplanować, gdzie mają znaleźć się najważniejsze meble – sofa z telewizorem czy też stół z krzesłami. Ciekawym rozwiązaniem jest wygospodarowanie miejsca dla szafki, kredens lub bufet. Mogą one służyć do przechowywania obrusów, alkoholu czy też ozdobnej zastawy stołowej. Przy sofie może znaleźć się stolik kawowy oraz wysoka stojąca lampa, która miękkim światłem otuli całe pomieszczenie. Warto zadbać o to, aby meble umieszczone w pokoju dziennymi miały taką samą lub zbliżoną formę. Wówczas wybór dodatków będzie mógł być bardziej zróżnicowany.

Mini komoda – czy warto zdecydować się na taki dodatek do pokoju dziennego?

Mini komoda to element dekoracyjny, który do złudzenia przypomina niewielką szafkę z szufladami. Pełni dwie funkcje. Można w niej przechowywać różnego rodzaju drobiazgi. Ponadto stanowi atrakcyjny element dekoracyjny. Niektóre mini komody mogą być połączone z innymi akcesoriami, np. lusterkiem. Wtedy mogą pełnić funkcję przenośnej toaletki.

W pokoju dziennym często przechowywane są drobiazgi, np. przybory do szycia, kluczyki do samochodów i mieszkań oraz inne. Mini komoda w roli szkatułki na podręczne przedmioty sprawdzi się idealnie. Ponadto odpowiednio dobrana kolorystycznie wpisze się w styl pokoju dziennego, stanowiąc atrakcyjny element dekoracyjny.

Mini komoda chętnie wykorzystywana jest także w domowych biurach. Służy do przechowywania materiałów oraz akcesoriów biurowych. Duża różnorodność wzorów sprawia, że można dobrać model szafeczki do wystroju wnętrza.

Dekoracyjne zegary ścienne – uzupełnienie każdego pokoju dziennego

Podobno wspólnie spędzony czas jest czasem bezcennym. Nie oznacza to jednak, że w pokoju dziennym może zabraknąć dekoracyjnego zegara ściennego. Powinien on zawisnąć w jakimś charakterystycznym punkcie – na przykład nad telewizorem, sofą czy stołem. Wówczas stanowić będzie atrakcyjny wyróżnik wnętrza. Należy zadbać o to, aby dekoracyjne zegary ścienne były dobrane stylistycznie do charakteru pokoju dziennego.

Popularne dekoracyjne zegary ścienne to modele typu: vintage, nowoczesne, metalowe, z drewna oraz wiszące. Duża różnorodność modeli sprawia, że znalezienie odpowiedniego zegara do naszego pokoju dziennego nie powinno stanowić problemu.

Elementy dekoracyjne w pokoju dziennym nadają wnętrzu charakteru przytulności. Warto postawić na oryginalne, niebanalne dodatki, które oprócz funkcji dekoracyjnych spiszą się również jako praktyczne dodatki, np. do przechowywania drobiazgów.