Namioty dla dzieci - do pokoju lub do ogrodu

namioty dla dzieci

Urocze tipi i domki dla dzieci - kilkulatki je uwielbiają. Namioty dla dzieci to popularne dekoracje, które latem mogą służyć do zabawy na tarasie lub w ogrodzie. Szukasz tipi dla swojej pociechy? Pomożemy Ci w wyborze.

Odgrywanie ról to jedna z zabaw, które doskonale rozwijają dziecięcą wyobraźnię. Domek dla dzieci to akcesorium, które pomoże stworzyć do niej odpowiednią scenerię. Dzieci lubią niewielkie, przytulne wnętrza - przyjemność sprawia im schowanie się przed światem z ulubionymi zabawkami. To naturalna potrzeba, którą zaspokoić może ustawiony w pokoju lub ogrodzie namiot dla dzieci.

Namioty dla dziewczynki

Kilkulatki możemy śmiało podzielić na małe księżniczki i dziewczynki, które zamiast stroić się w tiule wolą wspinać się na drzewa. Dla jednych i drugich znajdzie się odpowiedni namiot tipi. Pierwsza grupa z pewnością wybierze namiot przypominający kształtem zamek. Oczywistym jest również wybór kolorów - pastele z przewagą różu będą jak najbardziej odpowiednie. Mile widziane będą zdobienia - kwiaty, koronki, chorągiewki - to wszystko dodaje uroku pałacowi naszej księżniczki. Namiot dla dziewczynki możesz śmiało postawić w jej pokoju - we wnętrzu dodaj bezpieczne oświetlenie LED na baterie. Girlanda świetlna składająca się z jednorożców, gwiazdek czy popularnych cotton balls doskonale tutaj pasuje. Kilka miękkich poduszek uzupełni aranżację pałacu i gotowe. Nasza mała księżniczka z pewnością będzie usatysfakcjonowana.

Namioty dla chłopca

Namiot dla chłopca może być nieco skromniejszy niż zamek księżniczki. Chłopcy zdecydowanie wolą prostszą i mniej ozdobną estetykę. Dla nich liczy się wygoda, dopasowanie kolorystyczne zdaje się mieć mniejsze znaczenie niż w przypadku dziewczynek. Dlatego warto postawić na prosty namiot tipi do zabawy w Indian lub domek dla dzieci przypominający siedzibę nomadów. Stonowana kolorystyka będzie pasować do każdego pokoju chłopięcego. Do wnętrza wystarczy włożyć kilka poduszek i dodać oświetlenie LED. Pamiętaj, by pozostawić dziecku wolną przestrzeń na zabawki, które bardzo szybko trafią do wnętrza namiotu.

Wybór namiotu dla chłopca nie jest skomplikowany - jedynym ograniczeniem może być gust kilkulatka i miejsce, którym dysponujecie. Poza modelami z skandynawskim stylu, dostępne są również namioty zdobione wizerunkami bohaterów kreskówek i komiksów. Te są zdecydowanie bardziej barwne i nie pasują do pastelowych wnętrz urządzonych zgodnie z trendami. Taki namiot możesz sprawić dziecku do ogrodu lub na taras. Są stosunkowo niedrogie i wykonane z tkanin syntetycznych, które łatwo jest wyczyścić z zabrudzeń.

Namioty do pokoju dziecięcego

W ostatnich latach pokoje dziecięce zmieniły się w designerskie wnętrza, w których styl skandynawski miesza się z retro. Widać również wpływy trendów ekologicznych - drewniane zabawki, naturalne tkaniny. Barwy są delikatne i bardziej neutralne. Namiot tipi idealnie wpisuje się w wystrój tych wnętrz. Prawdopodobnie dlatego, w ciągu kilku ostatnich sezonów namiot tipi był jednym z bestsellerowych dodatków do pokoju dziecięcego. Konstrukcja namiotu jest bardzo prosta i nie zajmuje wiele przestrzeni. Sprawdzi się zatem nawet w małym wnętrzu. Jeśli Twoja pociecha ma duży pokój, możesz pokusić się o zakup większego modelu. Domki dla dzieci przypominające namioty nomadów oferują więcej przestrzeni do zabawy. Są uroczym dodatkiem do pokoju urządzonego w modnym stylu skandynawskim. Zdobione chorągiewkami lub pomponami, w neutralnych, pastelowych barwach namioty dla dzieci to miejsce do wspaniałej zabawy i piękna dekoracja wnętrza.

Pamiętajmy, że takie akcesoria pobudzają u dzieci kreatywność i wyobraźnię. Ułatwiają im wcielanie się w różne role, co bardzo pomaga w prawidłowym rozwoju. Warto wyposażyć pokój w namiot tipi, nie tylko ze względów estetycznych. Głównie po to, by stworzyć mu przyjazną przestrzeń i możliwość kreowania bajkowej rzeczywistości podczas zabaw.

Namioty do ogrodu

Latem dzieci wolą bawić się na świeżym powietrzu. Ustawienie domku lub namiotu w ogrodzie to doskonały pomysł. Dzięki temu Twoje pociechy będą mieć tam własną przestrzeń do zabawy. Trzeba jednak pamiętać, że namioty dla dzieci wykonane są z różnych materiałów. Na zewnątrz wybieramy te, które powstały z tworzyw syntetycznych. Dlaczego? Otóż są bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych. Namioty z płótna lub bawełny nie nadają się na zewnątrz. Tutaj lepiej sprawdzi się szybkoschnący i mocny poliester.

Namioty Tipi najczęściej mają drewnianą konstrukcję. Jeśli chcesz ustawić go na trawniku, zadbaj by drewniane elementy nie miały bezpośredniego kontaktu z podłożem. Drewno będzie chłonąć wilgoć, zmienia kolor i niszczeje. Zamiast na trawniku możesz ustawić namiot na tarasie. Jednak pamiętaj, by przygotować podłoże, np. ułożyć puzzle piankowe by było cieplej i bardziej miękko. Na zewnątrz lepsze będą namioty dla dzieci z plastikową konstrukcją lub oparte na metalowym stelażu zaszytym w tunelach z tkaniny.

Bardzo popularne są również plastikowe domki dla dzieci. Służą jako stały element wyposażenia ogrodu w sezonie. Przeznaczone są do zabawy dla najmłodszych - kilkulatki zdecydowanie wolą namioty, hamaki i huśtawki. Namioty dla dzieci doskonale sprawdzają przy basenie. Dziecko po wyjściu z kąpieli może schować się w miejscu osłoniętym od wiatru.

Namioty tipi i domki dla dzieci to akcesoria, które warto kupić kilkuletniemu dziecku. Jeśli szukasz pomysłu na prezent urodzinowy dla dziecka, to tipi z pewnością spotka się z ogromnym entuzjazmem. Wybierając namiot dla dziewczynki, kieruj się jej gustem i upodobaniami, nie każda kilkulatka to księżniczka. Zwróć uwagę na sposób rozkładania i stabilność konstrukcji - zabawka musi być atestowana, tylko wówczas masz pewność, że będzie bezpieczna. Sprawdź ofertę namiotów w naszym sklepie - zgromadziliśmy tam wiele uroczych tipi dla miłośników przygód i mini pałace dla kilkuletnich księżniczek.