Najpiękniejsze świece zapachowe do Twojego domu

Ogień to jeden z elementów bez którego życie jest ciemne i mroźne, dlatego, szczególnie w zimie, warto zapalać płomyki świec i zapraszać ogień do domów. Wybór świec jest ogromny i każdy może sobie dogodzić ustawiając nastrojowe kompozycje z roślin, kamieni, szkła i świec w przeróżnych pomieszczeniach. Pokój podświetlony wieczorem w wielu punktach różnokolorowymi światełkami żywego ognia przemieni się w przytulny, ciepły azyl i miejsce odpoczynku.

Świece zapachowe i świece w słoikach

Oprócz światła, świece mogą dostarczać też przyjemnych zapachów. Zapachy do domu w postaci świec bywają tak egzotyczne i ciekawe, że mają moc przenieść naszą wyobraźnię do dalekich krain i pięknych miejsc, a wszystkich domowników oraz gości ukoić i uspokoić po trudach zimnych dni. Świece można ustawiać i wieszać w różnych, czasem zaskakujących i coraz to nowych miejscach. Na przykład, świece zapachowe w szkle z dekoracyjną klatką można przywiesić do okna lub sufitu i cieszyć się odblaskami szyby i refleksami rozsianymi po całym pokoju oraz zapachem wanilii. Świece ustawione wzdłuż ścian lub schodów tworzą świetliste kordony pachnące kompozycjami kwiatów lub przypraw. Do tego nastrojowa, delikatna muzyka i magia wyczarowana.

Niezwykle praktyczne są świeczki zapachowe w słoiku. Łatwo się je obsługuje, można je wygodnie i bezpiecznie transportować nawet zaraz po zgaszeniu. Gdy świeca się pali, wieczko może służyć za podstawkę, a gdy chcemy zgasić płomyczek, wystarczy z powrotem zakręcić pokrywkę. Nie poczujemy wówczas nieprzyjemnego dymu, jak przy zwykłym zdmuchiwaniu. Wspaniałym produktem tego typu jest świeca zapachowa w szkle FLOWER firmy Atmosphere o zapachu “nieśmiertelne kwiaty”. Elegancki słoiczek ze świeczką nadaje się na prezent. Słoiczki po świeczkach można, po wypaleniu, umyć i użyć do innych celów, są zgrabne i praktyczne.

Czarna świeca zapachowa i kawa

Podświetlane rośliny

Niesamowite efekty dają podświetlane świecą zapachową kompozycje roślinne. Cienie liści i kwiatów rzucane na sufit i ściany mogą tworzyć bajkowe, migające krajobrazy. Oczywiście świeczki należy ustawić w miejscu bezpiecznym i upewnić się czy płomień nie szkodzi roślinom i czy przypadkiem nie grozi im podpalenie. Przy odrobinie uwagi i chęci da się to zawsze zrobić bezpiecznie. Można postawić świeczkę przy wazonie z kwiatami w pewnej odległości i mieć dodatkowy efekt ze światła przechodzącego przez wodę w flakonie. Świece o konkretnych zapachach roślinnych będą jeszcze potęgowały wrażenie przebywania w przyjemnym i przytulnym miejscu. Dobrany zapach świecy do kwiatu na przykład różana świeca ustawiona przy wazie pełnej róż odurza urodą i zwielokrotnia działanie i róż i świec.

Kolorowe szkiełka i czarodziejskie lampy

Umieszczając świeczki w szklanych osłonkach o różnych kolorach możemy cieszyć oczy żywymi barwami. Bardzo pięknie wygląda ustawienie siedmiu świec w szkiełkach o kolejnych barwach tęczy. Od mocnej czerwieni poprzez pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, indygo po fiolet. Radość z widoku takiej migoczącej jaskrawej tęczy w ciemny wieczór jest ogromna. Wystarczy by choć jedna ze świec była zapachowa a mamy jeszcze jeden wymiar przyjemności w tej dekoracji. Pachnąca tęcza na parapecie i od razu robi się weselej i cieplej w sercach.

Świece zapachowe można umieszczać w pięknych naczyniach szklanych, lustrzanych lub kryształowych dla cudownych pryzmatycznych efektów powiększających mały płomyk do sporego oświetlenia. Kryształowa misa z kwiecistym szlifem, kryształowe lub szklane figurki aniołów lub świecznik szklany w kształcie lotosu, z zapaloną w nich świecą, stanowią bajkowe dekoracje.

Świeca zapachowa i lawenda

Świece wśród kamieni i pachnące prezenty

Cudowne naturalne i oryginalne dekoracje można budować ze świeczek zapachowych ustawionych wśród kamieni. Kamienie mają ciekawe kolory i struktury i są bardzo wdzięcznym materiałem ozdobnym w domu i w ogrodzie. Można użyć większych głazów, jak ktoś ma duże przestrzenie, lub mniejszych kamyków na półkach, lub podłodze. Podświetlenie różnych powierzchni przyciąga wzrok. Pięknie wyglądają kamienie chropowate w połączeniu z gładkimi i błyszczącymi. Ogień świec będzie wydobywać piękne powierzchnie, kolory i kształty. Można użyć zwykłych polnych kamieni z pola, umyć je i fikuśnie poukładać. Kamienie półszlachetne jak ametysty czy agaty będą promieniować swoją mocą i niezwykłymi kolorami w blaskach świec. A zapach… rzecz subtelna i elegancka, dodaje przyjemności.

Świece zapachowe są wdzięcznym prezentem dla najbliższych. Wyrażają gorące uczucia i dopieszczają zmysły. Są dostępne świeczuszki z mocnymi zapachami w mini słoiczkach mówiące o wyrafinowanych fantazjach i dziwnych kaprysach. Są też ogromne świece w wielkich słojach na dwa lub trzy knoty, palące się wiele, wiele godzin, mające symboliczne znaczenie długiej znajomości i żarliwości przyjaźni. Są też świece długie, proste lub kręcone grube lub cienkie. Bogactwo form i mnogość ofert zachęcają do rozważnego doboru. Szczególnie gdy osoba obdarowywana lubi palić świece, oryginalny, nietuzinkowy podarunek przyniesie jej radość i zabawę zmysłów na długi czas.

Różowe świece zapachowe