Najbardziej przydatne akcesoria dla kota

Niewiele jest rzeczy, które uszczęśliwiają po ciężkim dniu tak bardzo, jak mruczący kot, który wita nas u progu, łasząc się i upominając o pieszczoty lub… jedzenie. Aby nasz ukochany czworonóg był w pełni zadowolony, należy zapewnić mu do tego odpowiednie warunki. Najważniejsze, żeby zwierzak posiadał własny kąt, w którym będzie czuć się bezpiecznie, szczególnie w swoich pierwszych tygodniach w nowym domu. W jakie akcesoria dla kota należy się zaopatrzyć jeszcze przed adopcją? O czym powinno się pamiętać?

Legowiska dla kota

Pomimo tego, że kot chodzi własnymi ścieżkami i czasem atrakcyjniejszy może okazać się zwykły karton lub blat kuchenny, to lepiej zapewnić mu własny kąt, w którym będzie czuł się bezpiecznie. Legowisko dla kota może również stanowić element aranżacji wnętrza. W naszej ofercie znajdziesz legowiska o przeróżnych formach, kształtach i kolorach, dzięki czemu z łatwością dostosujesz legowisko do swoich preferencji oraz stylu wnętrza.

Transportery dla kota

Przemieszczanie się z miejsca na miejsce wraz z kotem może być dla niego stresujące. Aby zminimalizować naszemu czworonogowi stres oraz zapewnić mu bezpieczeństwo podczas transportu, warto jest zaopatrzyć się w transporter dla kota. Przyda się nie tylko podczas podróży, ale będzie stanowić także sferę bezpieczeństwa zwierzęcia, na przykład podczas wizyt u weterynarza.

 

Kot rasowy

Drapaki dla kota

Jeśli chcemy uniknąć dewastacji kanap i drewnianych mebli, to koniecznością będzie zakupienie naszemu milusińskiemu drapaka dla kota. Koty posiadają naturalną potrzebę ścierania obumarłej tkanki pazurów i jeśli nie mają w zasięgu drzewa, na którym mogłyby to zrobić, z pewnością znajdą sobie inny, odpowiedni do tego obiekt. Świetnym rozwiązaniem jest wielofunkcyjny drapak z zabawką i platformą, który pomoże naszemu zwierzakowi zaspokoić wiele potrzeb, nie zajmując przy tym wiele przestrzeni.

Kuwety dla kota

O zaletach posiadania kuwety nie trzeba wiele mówić. Kuweta dla kota pomoże nam w zachowaniu czystości w domu oraz będzie stanowić strefę intymności kota. W naszej ofercie znajdują się kuwety otwarte oraz kuwety zamykane, które szczególnie sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach, gdzie może zależeć nam na maskowaniu nieprzyjemnych zapachów.

Miski dla kota

Absolutną koniecznością jest również zaopatrzenie się w co najmniej dwie miski dla kota na jedzenie oraz wodę dla naszego czworonoga. Jeśli planujemy być nieobecni w domu przez dłuższy czas niż zazwyczaj, to w takim przypadku idealnie sprawdzi się dozownik na suchą karmę i wodę. To bardzo praktyczny i prosty w obsłudze gadżet, dzięki któremu nie będziemy martwić się o to czy naszemu zwierzakowi czegoś brakuje podczas naszej dłuższej nieobecności.

Kot domowy

Zabawki dla kota

Nie zawsze jesteśmy w stanie poświęcić kotu pełnię naszej uwagi, a kot gdzieś swoją energię musi spożytkować. W tym celu sprawdzą się zabawki dla kota, w których zabawę zaangażuje się nasz pupil. Szczególnie ciekawa może okazać się zabawka interaktywna, dająca kotu wiele możliwości zabawy. Jest to istotny element wyprawki dla kota, ponieważ nie tylko pomoże pozbyć się nudy, ale także rozładować napięcie, które bywa przyczyną agresji u kotów.

W przypadku mieszkań z balkonem znajdujących się na piętrze należy pamiętać o zabezpieczeniu balkonu siatką, która powstrzyma kota przed ewentualną chęcią poznawania świata tą drogą. Zapewniając kotu bezpieczeństwo, możliwość zaspokojenia podstawowych potrzeb, dając mu kąt, w którym będzie mógł swobodnie odpocząć, nie zapominając o uwadze, zapewniamy mu szczęśliwy dom, a jak powszechnie wiadomo - kiedy nasz pupil jest szczęśliwy, to i my czujemy się spełnieni.