Młynek do kawy: jaki wybrać, żeby mieć kawę jak z kawiarni?

Wielu ludzie nie wyobraża sobie poranków bez kawy. Nic dziwnego – ten czarny napój nie tylko pobudza do działania po ciężkiej nocy, ale także obłędnie smakuje. Jednak jeśli chcemy codziennie pić kawę lepszą niż ta z kawiarni, powinniśmy posiadać przeznaczone do jej przygotowywania akcesoria, takie jak np. młynki do kawy, niezbędne dla konesera dobrej kawy. Warto mieć taki młynek do kawy, by móc zmielić ziarna kawy chwilę przed parzeniem, by zachować maksimum jej smaku i zapachu. Sam wybór odpowiedniego akcesorium może jednak stanowić nie lada wyzwanie. Jak więc wybrać odpowiedni młynek do kawy, tak by spełniał nasze oczekiwania?

Młynek do kawy do domu, dlaczego warto w niego zainwestować

Młynek do kawy jest obowiązkowym wyposażeniem każdego kawosza, ponieważ jest to świetne narzędzie do przygotowywania aromatycznej kawy. Dobry młynek do kawy sprawi, że Twoja kawa osiągnie nowe poziomy smaku, a ty sam będziesz mógł poczuć całą esencję kawy, która do tej pory ulatywała wraz z czasem, który minął od jej zmielenia. Nie jest więc nowością fakt, że kawę najlepiej parzyć natychmiast po zmieleniu. Dzieje się tak dlatego, że utlenianie kawy powoduje parowanie aromatycznych olejków, które się w niej znajdują, a które nadają kawie smak i ten nieziemski aromat, bez którego ten czarny napój jest gorzki i nieprzyjemnie cierpki. Kawa wstępnie zmielona traci swoje właściwości smakowe szybciej niż kawa ziarnista, którą można przechowywać dłużej. Posiadając więc odpowiedni młynek do kawy, możesz zmielić kawę tuż przed podaniem, dzięki czemu będzie ona lepiej smakować. Warto więc zainwestować, by cieszyć się smakiem i aromatem swojego ulubionego napoju nie tylko od święta, ale także na co dzień.

Barista zalewający kawę gorącą wodą

Młynek do kawy do 1000 zł? Mamy dla Ciebie lepsze rozwiązanie!

Warto więc zainwestować w młynek do kawy, by codziennie móc cieszyć się pysznym smakiem pełnowartościowej i aromatycznej kawy o poranku. Jak jednak wybrać odpowiedni młynek do kawy, by nie przepłacić i jednocześnie wybrać urządzenie, które nas zadowoli? Niezależnie od modelu młynka, powinieneś zwrócić uwagę na kilka istotnych funkcji. Przede wszystkim, wybierając odpowiedni młynek do kawy, powinieneś sprawdzić rodzaj noża, jaki został zastosowany w danym urządzeniu. Inaczej bowiem będą mielić ziarna młynki ręczne, inaczej ostrzowe i żarnowe ceramiczne czy stalowe. Trzeba również zwrócić uwagę na rozmiar urządzenia, jego moc oraz pojemność. W takim momencie powinieneś sobie również odpowiedzieć na pytanie, czy wystarczy Ci niewielki sprzęt do okazjonalnego użytku, czy jednak potrzebujesz urządzenia, które obsłuży więcej osób. Warto również, byś upewnił się, że wybrany przez Ciebie model posiada możliwość regulacji stopnia zmielenia kawy, co również wpływa na jej smak. Także system zastosowanych zabezpieczeń powinien zwrócić Twoją baczną uwagę przy wyborze.

Jeśli szukasz więc odpowiedniego młynka, który nie będzie Cię kosztował majątku, a z pewnością spełni doskonale swoje zadanie, polecamy młynek do kawy ręczny LORENZO. Został on wyposażony aż w jedenaście stopni zmielenia kawy, posiada zbiornik na zmieloną kawę oraz jest bardzo prosty i bezpieczny w obsłudze, a także wykonany z trwałych materiałów, które pozwolą nam na używanie młynka przez długi czas. Innym modelem, który polecamy, jest młynek do kawy SANTIAGO, wyposażony w ośmiostopniowy tryb regulacji zmielenia ziaren, który, dzięki zastosowaniu przezroczystego pojemnika na zmieloną kawę pozwala nam kontrolować ilość zmielonej kawy.

Jaki młynek do kawy sprawdzi się w Twoim domu? Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z pewnością młynek do kawy, który doskonale sprawdzi się w Twoim domu, może być młynkiem ręcznym. Młynki takie zdobywają coraz większą popularność wśród koneserów kawy, a dzieje się tak dlatego, że młynki ręczne wysokiej jakości w zupełności wystarczą, jeśli przygotowujemy kawę alternatywnymi metodami, lub przyrządzamy ją w kawiarce. Dodatkowo młynek taki ma szerokie zastosowanie, a jego cena nie uderza tak po naszej kieszeni, jak ceny młynków elektrycznych. Warto jednak zainwestować w młynki ręczne wysokiej jakości, ponieważ tylko w takich młynkach kawa będzie zmielona w sposób precyzyjny, a ich zastosowanie będzie zdecydowanie szersze, niż w młynków tanich, które często nie mielą ziaren w odpowiedni sposób. Jeśli więc chcemy cieszyć się świeżo zmieloną kawą codziennie rano i chcemy, by ta kawa nam smakowała, nie warto nadmiernie oszczędzać i wybrać modele młynków ręcznych wysokiej jakości, jak chociażby te zaproponowane przez nas wyżej. Wybierz więc dobry młynek, ponieważ zasługujesz na pyszną kawę!

Filiżanka czarnej kawy obok młynka ze zmieloną kawą