Meble do przedpokoju - funkcjonalne i praktyczne

Urządzając nasz dom i mieszkanie poświęcamy bardzo dużo czasu na dokładne przemyślenie stylu i wystroju każdego z pomieszczeń. Chcemy otaczać się ładnymi, ale również funkcjonalnymi meblami, akcesoriami i dodatkami. Skupiamy się mocno nad ich przeznaczeniem oraz ustawieniem ich w odpowiednich miejscach tak, aby miały szansę doskonale sprawować swoje funkcje. Skrupulatne przygotowanie pozwoli nam uniknąć błędów aranżacyjnych oraz niepotrzebnego zagracenia przestrzeni, jaką dysponujemy. Dziś postanowiliśmy skupić się na urządzaniu przedpokoju. Oceniamy, co jest nam potrzebne i jak możemy w maksymalny sposób wykorzystać przestrzeń oraz potencjał tego pomieszczenia. Nie zagracimy go ani nie pozostawimy w nim źle zagospodarowanej przestrzeni. Pomożemy Ci podjąć kluczowe decyzje dotyczące jego stylu. Sprawdziliśmy, jakie meble do przedpokoju są nam absolutnie niezbędne i z którymi łatwiej będzie nam z niego korzystać.

para w przedpokoju

Meble do przedpokoju

Przedpokój właściwie już z definicji służy nam jako pierwsze pomieszczenie w każdym domu i mieszkaniu, do którego wchodzimy. Niemalże automatycznie, zaraz gdy się w nim znajdziemy, zaczynamy szukać miejsca, w którym możemy powiesić kurtkę, odłożyć czapkę, szalik i rękawiczki oraz odstawić buty lub parasol. Meble do przedpokoju mają nam służyć jednak nie tylko do odłożenia na nich wierzchniego okrycia. Mogą również stanowić dobrze przemyślany system przechowywania, który pozwoli nam na mądre wykorzystanie dostępnej w domu i mieszkaniu przestrzeni. Dobrze dopasowana komoda, szafka z szufladami, czy nawet szafa to idealne rozwiązanie dla przedpokoju. Wszystko zależy oczywiście jednak od metrażu. Nie zawsze będziemy bowiem w stanie ustawić w przedpokoju pełnowymiarową szafę. Czasami będziemy musieli zadowolić się niewielką komodą. Opcji na szczęście mamy naprawdę dużo. Sprawdźmy również, czy poza meblami, mamy możliwość ustawienia w przedpokoju na przykład lustra. W końcu tafla zwierciadła pełni nie tylko rolę dekoracyjną, ale również pozwala na optyczne powiększenie pomieszczenia. I nie oszukujmy się, każdy z nas lubi przed wyjściem z domu zerknąć na swoje odbicie i sprawdzić, czy nasz wygląd jest tak nienaganny jak myślimy, prawda?

komoda na obuwie

Siedziska do przedpokoju

To jeden z naszych ulubionych i najbardziej trafionych pomysłów. Meble do przedpokoju powinny również ułatwiać nam wyszykowanie się do wyjścia. Zdejmowanie i zakładanie butów w oparciu o komodę czy ścianę niekoniecznie jest wygodne, prawda? Jeśli zgadzasz się z tym stwierdzeniem, powinieneś koniecznie zaopatrzyć się w siedzisko do przedpokoju. Ten zgrabny mebel pozwoli Ci na zmyślne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Takie rozwiązanie daje nie tylko możliwość wygodnej zmiany obuwia, ale również oferuje praktyczną przestrzeń do przechowywania butów. Utrzymanie ładu i porządku w przedpokoju staje się zdecydowanie łatwiejsze, jeśli korzystasz z takich właśnie przemyślanych i funkcjonalnych mebli. Największy atut to nasze ulubione rozwiązanie dwa w jednym. Sprytne połączenie siedziska wraz z półkami to doskonały pomysł szczególnie dla nieco bardziej ograniczonej przestrzeni przedpokoju.

szafka moda na obuwie

Wieszaki do przedpokoju

Kolejnym pomysłowym rozwiązaniem będzie umieszczenie w przedpokoju wieszaka na kurtki i płaszcze. Wierzchnie okrycia znajdą na nim swoje miejsce, a Ty nie będziesz musiał się martwić piętrzącą się stertą kurtek porozrzucanych bez ładu i składu po całym domu. To również elegancki dodatek aranżacyjny, który z pewnością doda stylu całemu mieszkaniu. Zwróć jednak uwagę nie tylko na ciekawy design, ale przede wszystkim na stabilność takiego wieszaka. Przedpokój to najczęściej niewielkie albo naprawdę nawet bardzo małe pomieszczenie, zatem rozważ dobrze, czy wybrane przez Ciebie meble do przedpokoju oraz dodatki nie spowodują nadmiernego zagracenia tej niewielkiej przestrzeni. Skup się jednak na pozytywach. Zaprojektuj ciekawe oraz wielofunkcyjne wnętrze, które pozwoli na wykorzystanie przedpokoju tak, aby ustawione w nim meble i akcesoria ułatwiały życie nie tylko Tobie, ale również innym domownikom oraz gościom. Wąski, szeroki, mały, duży, a nawet ten nieustawny przedpokój można mądrze zagospodarować!

wieszak do przedpokoju