Meble bambusowe w łazience - hit aranżacyjny

Łazienkowe meble bambusowe

Łazienki z drewnem nie wychodzą z mody. Doskonale wpisują się w tendencje ekologiczne, poza tym drewno wspaniale równoważy chłód ceramiki. Właśnie dlatego meble łazienkowe z bambusa to prawdziwy bestseller. Sprawdźmy, dlaczego warto wybierać ten materiał do łazienki i jakie meble bambusowe będą modne w nadchodzących sezonach. 

Bambus jest naturalnie antybakteryjny, łatwy do czyszczenia i zapewnia wspaniały ciepły wygląd wnętrza. Jednak najważniejszą cechą, która przemawia za tym, by kupować meble bambusowe do łazienki jest ich odporność na wilgoć i wysokie temperatury. Dlaczego warto wybrać bambus w aranżacji łazienki z drewnem?

Meble bambusowe są piękne

Gładki, błyszczący, jasny i lekki bambus, największy członek rodziny traw. Drewno wytworzone z prasowanego bambusa jest przyjemne w dotyku i ma wyjątkową estetykę. Podczas gdy jego naturalny kolor jest podobny do jasnego drewna bukowego, ciemniejsze odcienie można uzyskać poprzez bejcowanie i barwienie, co daje szerokie spektrum kolorów, które można dopasować do każdego wystroju wnętrza.

Za pomocą mebli bambusowych możesz urządzić łazienki w różnych stylach. Najbardziej popularny jest skandynawski, ale to nie koniec możliwości. W łazienkach loftowych bambusowe regały równoważą ciemne kolory i zimne betonowe powierzchnie. Jeśli chcesz stworzyć łazienkę w stylu eko lub urban jungle bambusowe szafki łazienkowe będą idealne. 

Wszechstronny materiał - nie tylko na meble

Istnieje ponad 1400 różnych gatunków bambusa, które występują w regionach tropikalnych, subtropikalnych i umiarkowanych. Łodygi bambusa mogą mieć od kilku centymetrów do 40 metrów wysokości! 

Z bambusa można wykonać każdy mebel, w tym krzesła, łóżka, stoły, szafki nocne i zagłówki, a także wiele elementów akcentujących, takich jak ramy luster, akcesoria, a nawet tapety. Ponieważ jest zarówno lekki, jak i trwały, bambus jest doskonałym materiałem na rolety, rolety i ekrany zapewniające prywatność. 

Podłogi bambusowe są również niezwykle popularne, oferując przestrzeniom swobodny, ciepły i zachęcający wygląd w przystępnej cenie. Stąd tak wiele akcesoriów i produktów łazienkowych wykonanych z bambusa, takich jak szczotki toaletowe, mydelniczki, maty łazienkowe i wiele innych. Choć w Polsce jeszcze nie są jeszcze popularne, to w wielu łazienkach na świecie można spotkać umywalki z bambusa. Tak szeroka gama niedrogich bambusowych produktów pozwala urządzić modną łazienkę w drewnie za niewielką kwotę. 

Meble bambusowe są odporne na wilgoć

Łazienkowy klimat przypomina ten, w którym bambus wyrasta. Dlatego para wodna, wysoka temperatura czy zachlapania nie wpłyną na wygląd twoich mebli. Szczególnie gdy drewno zostało dodatkowo zabezpieczone. Laminowane meble bambusowe są mocniejsze niż większość mebli, które masz w domu. Należy do najtwardszych gatunków drewna, a ponadto jest odporny na owady i wilgoć. Bambus jest bardziej odporny na zarysowania niż większość twardego drewna, a także odporny na pęcznienie i wypaczanie. Zatem jeśli szukasz szafki pod umywalkę, która przetrwa dłużej niż modele z płyty meblowej, wybierz bambusową.

Czyszczenie mebli bambusowych jest dziecinnie proste

Meble łazienkowe się brudzą - plamy z pasty do zębów, naloty z mydła czy zabrudzenia z kosmetyków kolorowych psują estetykę łazienki. Czyszczenie i konserwacja drewna bambusowego nie sprawiają kłopotów. Jak czyścić meble bambusowe? Do rutynowego czyszczenia używaj miękkiej szmatki, gąbki i wody z łagodnym mydłem. Zgodnie z jego ekologicznym charakterem, preferowane są mydła organiczne lub naturalne.

Meble bambusowe są przyjazne dla środowiska

W porównaniu z równoważną masą drewna innych gatunków bambus wytwarza o 35% więcej tlenu, a badania wykazały, że bambus może wchłonąć nawet 12 ton dwutlenku węgla na dziesięć tysięcy metrów kwadratowych rocznie. Ale nie tylko z tego powodu meble bambusowe do łazienki oznaczamy jako Eko wybór.

Produkcja surowego bambusa na akcesoria i meble nie jest bardzo energochłonna i nie wymaga użycia chemikaliów w porównaniu z produkcją niektórych mebli z materiałów drewnopochodnych. W porównaniu z innymi rodzajami drewna bambus jest znacznie lżejszym materiałem. To oznacza, że ​​będzie miał mniejszy ślad węglowy w logistyce i transporcie. 

Z punktu widzenia ekologii wana jest również trwałość. Bambusowe meble do łazienki przetrwają znacznie dłużej niż konstrukcje z płyty meblowej. Dzięki temu również Ty oszczędzasz - nie musisz wymieniać mebli łazienkowych co kilka lat. Kiedy w końcu osiągnie koniec swojego życia, bambus można poddać recyklingowi, aby stworzyć ujemny ślad węglowy. Można go także kompostować i biodegradować. Dzięki swoim antybakteryjnym właściwościom może stanowić naturalny środek ochrony roślin.