Kuchnia w nowoczesnej odsłonie

Styl nowoczesny od dawna wykorzystywany jest w aranżacji wnętrz. Coraz popularniejsze stają się kuchnie w stylu nowoczesnym. Pomieszczenie to uważane jest za serce domu, nic więc dziwnego, iż każdy z nas chce, aby było wnętrzem przytulnym, atrakcyjnym wizualnie oraz praktycznym. Współcześnie chętnie urządzane są kuchnie otwarte z wyspami pomiędzy przestrzenią kuchenną a dzienną. W ten sposób mieszkanie nabiera przytulnego, domowego charakteru. Rodzice podczas przygotowania posiłków mogą obserwować bawiące się w salonie dzieci. Na przyjęciach rodzinnych osoba przygotowująca potrawy ma zaś kontakt ze swoimi gośćmi.

Nowoczesne kuchnie odznaczają się prostotą formy oraz otwartością. Zazwyczaj wykorzystywane materiały są błyszczące lub matowe. Dominuje minimalistyczne wzornictwo oraz dbałość o szczegóły.

Wyposażenie kuchni w stylu nowoczesnym – na co zwrócić uwagę?

Kolorystyka kuchni utrzymanej w stylu nowoczesnej zazwyczaj jest prosta. Na ogół są to meble czarne, białe lub w jasnych barwach z ciemnymi blatami. Przytulny klimat wnętrza może zostać podkreślony blatem w kolorze naturalnego drewna. Dzięki niemu kuchnia nabierze oryginalnego, ciepłego charakteru. Wyposażenie kuchni w stylu nowoczesnym to przede wszystkim sprzęty AGD. Zazwyczaj są one utrzymane w prostej formie. Niech nas jednak nie zmyli ten minimalizm. Większość sprzętów kryje w sobie ogromną funkcjonalność. Zastosowane rozwiązania technologiczne ułatwiają codzienne przyrządzanie potraw. Większość sprzętu AGD wyposażona jest w wyświetlacze, które ułatwiają intuicyjną obsługę sprzętu.

Wyposażenie kuchni – akcesoria kuchenne w nowoczesnym wnętrzu

Wyposażenie kuchni to nie tylko meble oraz sprzęty AGD. W nowoczesnym wnętrzu nie powinno również zabraknąć innych elementów.

Suszarka do naczyń – koniecznie wykonana z chromowanej stali nierdzewnej lub pomalowanej na biało bądź czarno (w zależności od kolorystyki wnętrza). To praktyczny element wyposażenia, który odpowiednio dobrany będzie pełnił funkcję dekoracyjną. Szklane płyty ochronne na kuchenkę – żaroodporne płyty ze szkła hartowanego mogą być wykorzystane w przypadku każdego rodzaju kuchenki. Ich zadaniem jest ochrona przed zabrudzeniem nieużywanych palników. Ponadto umożliwiają krojenie składników i wkładanie ich bezpośrednio do garnka. Szklane płyty ochronne mogą być utrzymane w jednolitej kolorystyce lub być opatrzone atrakcyjnym motywem.

Dozownik na płyn do mycia naczyń wraz z pojemnikiem na gąbkę – w każdej kuchni można znaleźć płyn i gąbkę do mycia naczyń. Taki zestaw 2 w 1 pełni funkcję praktyczną. Niemniej jednak może również stanowić atrakcyjny element wyposażenia oraz pomóc w uporządkowaniu przestrzeni przy zlewozmywaku.

Półka kuchenna – wyposażenie kuchni nowoczesnej powinno być praktyczne

Półki kuchenne wykonane ze stali nierdzewnej lub szkła świetnie wpiszą się w ideę wnętrza funkcjonalnego i nowoczesnego. Półka kuchenna można znaleźć się w kącie pomieszczenia, przy kuchence lub gdziekolwiek indziej. Dzięki niej możliwe jest przechowywanie podręcznych przedmiotów – np. przypraw czy też przyborów kuchennych.

Taboret – w każdej kuchni powinno znaleźć się miejsce na taboret. Dzięki niemu część obowiązków podczas przygotowania posiłków można wykonać, siedząc wygodnie. Wygodne siedzisko zapewni komfort podczas wykonywania codziennych obowiązków. Taboret w stylu nowoczesnym z reguły ma prostą formę. Warto dopasować kolorystykę siedziska do koloru przewodniego kuchni.

Kompletne wyposażenie kuchni wymaga odpowiedniego pomysłu oraz dobrania elementów w taki sposób, aby wspólnie ze sobą współgrały.