Kubek termiczny czy termos - co wybrać

Coraz chłodniejsze poranki, czy wietrzne, deszczowe dni sprawiają, że coraz chętniej sięgamy po rozgrzewającą herbatę, a poranna, pobudzająca kawa smakuje, jak nigdy przedtem. Zziębnięty organizm z pewnością domaga się ciepłych napojów znacznie częściej niż letnią porą, co jest zupełnie zrozumiałe. Natłok obowiązków, życie w pośpiechu, czy budzik, który jakimś dziwnym trafem znowu wyłączysz, by spędzić kilka minut więcej w łóżku sprawiają, że niestety nie zawsze znajdujemy czas, aby raczyć się ciepłym napojem. Warto więc zawsze mieć pod ręką kubek termiczny czy termos, które sprawiają, że gorący napój, który nie tylko rozgrzeje, ale również wprawi nas w dobre samopoczucie, możemy mieć zawsze na wyciągnięcie ręki. Pozostaje tylko jedna, ale za to zasadnicza kwestia – co wybrać – kubek termiczny czy termos? Które z tych rozwiązań będzie bardziej odpowiednie i dopasowane do naszych codziennych potrzeb? Czym się różnią? Jak wybrać ten idealny kubek termiczny czy termos, który będzie nam towarzyszył w drodze do pracy, na spotkanie, czy w trakcie dłuższej, weekendowej przejażdżki samochodem? Podpowiadamy!

kubek termiczny

Kubek termiczny czy termos?

Aby podjąć właściwą decyzję dotycząca tego, czy warto zaopatrzyć się w kubek termiczny czy termos, warto zastanowić się, gdzie będzie nam towarzyszył. Czy myślimy o jesienno-zimowych wędrówkach w góry, czy zależy nam na tym, by mieć ciepły napój pod ręką w drodze do pracy? Oczywiście wygląd takiego gadżetu, również jest ważny. Dzięki całemu wachlarzowi kolorów i wzorów z pewnością szybko znajdziesz taki, który będzie do Ciebie pasował oraz będzie również spełniał Twoje wymagania. Decydując się na zakup naczynia termicznego pomyśl jednak najpierw, gdzie go będziesz ze sobą zabierać. W ten sposób podejmiesz właściwą decyzję dotyczącą jego designu oraz pojemności.

piersiowka

Jeśli masz w planach dłuższą wyprawę lub wycieczkę za miasto i stajesz przed dylematem co wybrać, kubek termiczny czy termos, zdecyduj się na termos. Większa pojemność tego naczynia termicznego zapewni Ci nie tylko komfort popijania niestygnącego zbyt szybko napoju, ale również świadomość, że nie skończy się on za szybko. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz przed sobą kilkugodzinny marsz lub wspinaczkę. Pamiętaj, im większa pojemność termosu, tym dłużej utrzyma on pożądaną, odpowiednio wysoką temperaturę napoju. Termos turystyczny sprawdzi się więc zarówno podczas pieszej wycieczki w góry oraz podczas biwakowania w lesie. Jego duża pojemność sprawia, że napoju wystarczy na zdecydowanie dłużej. Konstrukcja termosu to również ciekawe, ale zarazem niezwykle praktyczne rozwiązanie, ponieważ większość modeli posiada w komplecie kubek, który jednocześnie pełni rolę nakrętki. Dzięki temu nie musisz się martwić pakowaniem dodatkowych naczyń. Termos z zupełności wystarczy – nie tylko utrzyma właściwą dla napoju temperaturę, ale również umożliwi jego spożycie.

kobieta pijaca herbate na powietrzu

W drodze do pracy czy na spotkanie zdecydowanie lepiej będzie się prezentował kubek termiczny. Poręczny uchwyt i wygodny kształt sprawiają, że łatwiej jest go przenosić z miejsca na miejsce. O ile nie jest to także problem w przypadku termosu, który zazwyczaj transportujemy w plecaku, o tyle kubek termiczny z zasady trzymamy w dłoni. Nie chcemy więc, by był zbyt duży, a co za tym idzie, by napełniony stawał się za ciężki. Podstawową zaletą kubka termicznego , która jednocześnie stanowi główny atrybut odróżniający go od termosu, jest możliwość picia bezpośrednio z niego. Specjalny korek zamontowany w kubku umożliwia szybkie otwarcie a następnie zamknięcie kubka, dzięki czemu jest nam wygodnie z niego korzystać, a przechowywany w nim napój nie traci zbyt szybko pożądanej temperatury. Kubki są trwałe i szczelne, Twój ulubiony napój nie wyleje się z nich ani też nie zachlapie powierzchni wokół. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które pozostają w ciągłym ruchu i często brakuje im czasu na to by usiąść i w spokoju delektować się filiżanką ulubionej kawy czy herbaty.

kubek termiczny

Wybierając kubek termiczny czy termos zwróć także uwagę na jakość ich wykonania. Wiedząc jaką funkcję naczynie będzie spełniało, musisz koniecznie upewnić się, że tworzywo, z którego zostało wykonane spełni Twoje wymagania oraz zapewni Ci dostęp do ciepłego napoju, kiedy tylko będziesz mieć na niego ochotę. A teraz, zaopatrzony w swój ulubiony kubek termiczny czy termos, możesz z uśmiechem wyruszyć w drogę do pracy lub na wycieczkę! Twoja ulubiona herbata lub kawa rozgrzeje Cię niezależnie do pogody!