Kompozycje ze sztucznych kwiatów – 4 propozycje, które zmienią Twoje wnętrze

Bukiet kwiatów na kuchennym blacie

Jak zatrzymać wiosenny klimat w mieszkaniu, gdy na zewnątrz jesienne pluchy? Bukietem kwiatów, które nie zwiędną po kilku dniach. Sztuczne kwiaty w ostatnich sezonach zyskały na popularności, a to wszystko dzięki zupełnie nowemu podejściu do tworzenia tych dekoracji. Dziś sztuczne kwiaty wyglądają jak żywe i są niezwykle starannie wykonane.

Jak zrobić kompozycje ze sztucznych kwiatów?

Rozpocznij od wyboru sztucznych kwiatów, które chcesz użyć w bukiecie. Możesz skomponować bukiet z jednego rodzaju kwiatów lub stworzyć mieszankę różnych gatunków, kształtów i kolorów, aby uzyskać interesujący efekt.

Dodaj do bukietu gałązki, liście, trawy ozdobne lub inne elementy dekoracyjne, które nadadzą bukiecie tekstury i dynamiki. Możesz także użyć wstążek, kokardek lub innych ozdób.

Zadbanie o odpowiednie przygotowanie materiałów jest kluczowe. Skróć łodygi kwiatów do pożądanej długości, usuń nadmiar liści i gałązek, a następnie poukładaj je przed sobą w sposób, który ułatwi ich umieszczenie w bukiecie.

Układanie bukietu zacznij od środka, dodając główne kwiaty. Następnie stopniowo dodawaj pozostałe elementy wokół nich, dbając o równowagę kolorów i kształtów. Użyj drutu florystycznego lub taśmy, aby zabezpieczyć kwiaty w bukiecie.

Aby uzupełnić bukiet, dodaj ostatnie ozdoby, jak wstążki czy kokardy. Sprawdź, czy wszystkie elementy są dobrze umieszczone i trzymają się razem. Następnie przewiąż bukiet wstążką lub taśmą w miejscu, gdzie zakończyłeś pracę. Możesz postawić na kompozycje sztucznych kwiatów w koszu lub ozdobnym wazonie - nie wymagają wody, więc naczynie możesz wybrać dowolne.

Kompozycje ze sztucznych kwiatów do salonu - inspiracje

Wybór i jakość sztucznych roślin pozwalają tworzyć z nich modne i ciekawe kompozycje. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka pomysłów na kompozycje kwiatowe ze sztucznych kwiatów.

Kompozycje wiosenne ze sztucznych kwiatów

Użyj sztucznych kwiatów wiosennych, takich jak tulipany, narcyzy i fiołki, aby stworzyć świeżą kompozycję na stole. Możesz ułożyć je w szkle lub rattanowym naczyniu. Kompozycja wiosenna może ozdabiać stół przez cały sezon, nie więdnąc ani nie tracąc świeżości.

Kwiatowa girlanda na balkonie

Stwórz girlandę ze sztucznych kwiatów wiosennych jak różne gatunki kwiatów wiśni czy jabłoni. Takie kolorowe kompozycje kwiatowe ze sztucznych kwiatów to doskonały pomysł, by ożywić nieco kącik wypoczynkowy na balkonie o ekspozycji, która wyklucza wyhodowanie tak pięknych, żywych roślin.

Kompozycje do wazonu ze sztucznych kwiatów

Stwórz bukiet ze sztucznych kwiatów, które odpowiadają twojemu wnętrzu, na przykład róża, hortensja czy eustoma. Umieść bukiet w wazonie i postaw go na stole lub półce. Kompozycje ze sztucznych kwiatów na stół są bardzo praktyczne - nie brudzą obrusów i nie wymagają wlewania wody do wazonu.

Kompozycje w szkle ze sztucznych kwiatów

Jeśli chcesz ozdobić wnętrze efektownym bukietem, możesz postawić na storczyki w szkle. Sztuczne rośliny mają tę zaletę, że nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji i odpowiedniego stanowiska.

Wiesz już jak ułożyć kompozycje ze sztucznych kwiatów do salonu. Do wyboru masz klasyczne sztuczne rośliny lub minimalistyczne eukaliptusy, trawy i gałązki drzew owocowych. W naszym sklepie znajdziesz piękne imitacje kwiatów ciętych i roślin doniczkowych.