Jak wybrać idealną ramkę na zdjęcia na prezent

Za pomocą zdjęć utrwalamy cudowne chwile z naszego życia, aby mieć potem co wspominać. Takim ważnym momentem w życiu jest na przykład ślub, wakacje z rodziną, chrzest dziecka czy wygrana w zawodach sportowych. Radosne chwile zawsze staramy się sfotografować i zachować w pamięci. Zdjęcia mogą stanowić piękną i klimatyczną ozdobę każdego wnętrza, warto je powiesić na ścianie i przeznaczyć na nie większą ilość wolnej przestrzeni. Ramka na zdjęcia to bardzo oryginalny pomysł prezentu, który będzie piękną pamiątką. Jest to prezent przydatny i ponadczasowy, więc z pewnością zostanie on doceniony przez osobę obdarowaną.

Ramka na zdjęcia jako prezent - kiedy jest dobrym pomysłem?

Ramka na zdjęcia może wywołać uśmiech obdarowanej osoby, zwłaszcza jeśli włożymy do niej już gotowe zdjęcie. To prezent sentymentalny i niezwykle osobisty. W dzisiejszych czasach cenione są zwłaszcza podarunki oryginalne, a ramka na zdjęcia właśnie takim prezentem jest. Dzięki niej bliska nam osoba przypomni sobie wspaniałe chwile z życia, do których będzie mogła wracać częściej, mając dane zdjęcie powieszone na ścianie. Pięknie oprawione zdjęcie, na którym znajdujemy się z bliską nam osobą, świadczy przede wszystkim o naszych uczuciach, empatii czy miłości. Taki prezent od serca jest najlepszym możliwym wyborem. Ramki na zdjęcia będą dobrą propozycją prezentu, także na takie okazje jak odejście z pracy czy zakończenie szkoły, czyli wtedy gdy wchodzimy w zupełnie nieznany, nowy etap swojego życia, jednakże chcemy w jakiś sposób podziękować osobom, z którymi spędziliśmy wiele wspólnych lat.

Ramka na zdjęcia może być podarkiem idealnym również dla rodziców i dziadków. Upominek w tej postaci świadczy o naszej pamięci i uznaniu dla ich starań. To wyraz miłości i szacunku do bliskich osób, które z pewnością wzruszą się takim gestem z naszej strony. Ciekawym pomysłem jest ramka na 24 zdjęcia, w której umieścimy wszystkie etapy naszego dorastania. Będzie to prezent niebanalny i niepowtarzalny. Ramka na zdjęcia to sposób na oryginalne ukazanie naszej przyjaźni, miłości i szacunku do innych ludzi. Pięknie prezentująca się oprawa jest więc dobrym pomysłem w wielu przypadkach, niezależnie od tego, czy wybieramy podarunek dla rodziców, przyjaciela, czy znajomego z pracy. Przeważnie będzie to trafiony prezent, który wywoła radość osoby obdarowanej.

Ramka na zdjęcie - jesienna

Jakie rodzaje ramek znajdziemy na rynku?

Mamy do wyboru wiele różnych ramek, różniących się od siebie materiałem wykonania, wzorem czy zastosowanymi kolorami oraz funkcjami. W sklepach dostępne są na przykład: ramki aluminiowe, ramki klasyczne, ramki ozdobne, ramki drewniane, ramki białe oraz czarne. Prezent ten nie zmniejszy widoczne naszego domowego budżetu, a będzie bardzo dobrą decyzją w wielu sytuacjach. Wybierając podarunek dla danej osoby, weźmy przede wszystkim od uwagę rodzaj fotografii, jaki chcemy umieścić w oprawie, preferencje osoby dla której ma być ramka, oraz wygląd wnętrza. Ciekawą opcją jest składana ramka dekoracyjna na zdjęcia.

Składana ramka na zdjęcie w kształcie serca

Ramka na zdjęcia cyfrowa czy tradycyjna?

Każda ramka na zdjęcia może przywołać myślami wspomnienia, niezależnie od tego, jakiego jest rodzaju. Warto jednak wiedzieć, iż oprócz tradycyjnych opraw, na rynku dostępne są bardzo innowacyjne ramki cyfrowe. Charakteryzują się przede wszystkim swoją mobilnością, nowoczesnością i przydatnymi dodatkowymi funkcjami. Między innymi można do nich wgrać dużą ilość zdjęć, które będą ukazywać się pod postacią slajdów. Obdarowana przez nas osoba nie będzie więc musiała borykać się z problemem wybrania jednego zdjęcia, a ramka przedstawiać będzie wiele chwil z życia. Ramki cyfrowe to doskonała propozycja dla osób lubiących nowoczesne technologie i oryginalne rozwiązania. Ramki tradycyjne natomiast to oprawy posiadające duszę, zdjęcie umieszczone w tej oprawie ma swój niepowtarzalny urok i doskonale prezentuje się na ścianie czy ustawione na komodzie. Można je nazwać swego rodzaju dziełami sztuki. Jeśli zależy nam na funkcjonalności ramki, strzałem w dziesiątkę będzie składana ramka dekoracyjna na zdjęcia. Wybór ramek na zdjęcia jest ogromny, każdy znajdzie idealny model ramki, dla danej osoby.

Duża ilość ramek na zdjęcia oraz widoczne dłonie dwóch osób

Unikatowa kompozycja najpiękniejszych zdjęć

Nasz prezent w postaci ramki na zdjęcia może składać się z jednego, jak i wielu elementów. W sprzedaży dostępne są ramki na 1, 2 zdjęcia, ale także ramka na 24 zdjęcia, możliwości tworzenia kompozycji w tym wypadku jest naprawdę dużo. Umożliwiają one samodzielnie stworzenie pięknego kolażu z różnych zdjęć, mogą prezentować na przykład wnuki czy dzieci. Doskonałą pamiątką, którą większość obdarowanych osób doceni, jest drzewo genealogiczne wykonane ze zdjęć. W ofercie sklepów, znajdziemy ramki w różnych rozmiarach i kształtach, możemy więc stworzyć dowolny kolaż, ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia.

Starszy mężczyzna pokazuje zdjęcie w ramce młodej kobiecie

Multiramy

Multirama to doskonała alternatywa dla osób, które nie mają pomysłu na stworzenie własnej kompozycji zdjęć. Niezwykle praktyczna multirama pozwala na umieszczenie w niej różnych zdjęć, o dowolnych rozmiarach. Łatwo dopasować ją do wnętrza i świetnie sprawdzi się jako prezent dla przyjaciela czy drugiej połówki. Umieścimy w niej na przykład zbiór zdjęć z wakacji czy ze szkoły.

Kolorowe ramki na zdjęcia - multirama

Ramki na zdjęcia do pokoju dziecięcego

Zdjęcie umieszczone w pięknej ramce, jest dobrym prezentem dla dziecka z okazji jego urodzin. Do ramki włożymy na przykład zdjęcia z najważniejszymi momentami dorastania naszej pociechy. To także idealny prezent dla młodych rodziców, którzy chcieliby uwieczniać każdą chwilę z życia swojego malucha.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, iż ramki na zdjęcia to prezenty nie tylko praktyczne, ale także ponadczasowe. Będą świetną pamiątką, która przypomina o radosnych latach życia. Jest to prezent niezwykle osobisty i intymny, zwłaszcza jeśli dajemy go swojej drugiej połówce. Ten ciekawy i oryginalny upominek to również ogromna satysfakcja dla osoby obdarowującej. Piękne zdjęcia pomagają zachować w pamięci niezapomniane chwile na dłużej i przypominać sobie o nich w dowolnych momencie. Ozdoba ramka na zdjęcia zapewni im odpowiednią oprawę.