Jak wybrać biurko dla dziecka, aby nauka szła jak z płatka?

Czy edukacja w życiu Twoich dzieci jest dla Ciebie ważna? Jeśli tak, musisz zapewnić im odpowiednie miejsce do nauki w domu. W tym artykule dowiesz się, jak dobrać odpowiednie biurko dla dziecka, gdzie je ustawiać oraz, jak dopasować ten konkretny mebel do innych elementów pomieszczenia.

Biurko dopasowane do zainteresowań

Być może Cię to zdziwi, ale za pomocą biurka możesz zachęcić dziecko do nauki. Szczególnie, jeśli jest to początek jego edukacji. Uczniowie zerówek, czy przedszkolaki są na etapie, w którym kreskówki budzą większe zainteresowanie niż książki. Jeśli jednak kupisz swojemu dziecku biurko, które ozdobione będzie motywem z ulubionej bajki, to prawdopodobnie chętniej ono do niego zasiądzie. Musisz jednak liczyć się z tym, że miłość do kreskówki może szybko minąć i trzeba będzie wymienić mebel.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest też biurko dla dzieci w kształcie bramki piłkarskiej. Co prawda sprawdzi się ono bardziej u chłopców, ale czemu nie miałbyś uszczęśliwić syna? Blat biurka pokryty jest rysunkiem boiska do piłki nożnej, a jego nogi pokryte są siatką, która łudząco przypomina tę od bramki z boiska. Przy takim meblu niejeden chłopak sam zabierze się do lekcji. Warto przed zakupem mebla porozmawiać z dzieckiem, wysłuchać jego oczekiwań i przedstawił swoje argumenty. W ten sposób dobierzecie biurko bez zbędnych kłótni i rozczarowań.

Biurko dziecka dopasowane do zainteresowań

Funkcjonalność biurka

Oprócz tego, jak biurko dla dzieci będzie wyglądało, warto też zastanowić się nad jego wielkością. Jeśli masz dużo miejsca, to jak najbardziej możesz zakupić większych rozmiarów. Jednak jeżeli pokój dziecka jest niewielki, to możesz pomyśleć o meblu mniejszym, ale funkcjonalnym. Przede wszystkim dziecko musi mieć możliwość rozłożenia książek i zeszytów, a także wygodnie wyprostować nogi pod biurkiem. Dla młodszych uczniów świetnie się sprawdzi biurko dla dzieci ze schowkiem Atmosphera for kids. Jest to nieduże biurko w stylu retro, już połączone z krzesełkiem. Wyposażone jest także, w praktyczny schowek, gdzie dziecko może trzymać swoje pomoce naukowe. Biurko jest dostępne w różnych kolorach, dzięki czemu możesz dopasować je do większości wnętrz.

Dla dzieci starszych doskonale się sprawdzi klasyczne biurko średniej wielkości. Dobrze, żeby było wyposażone w szafkę albo szuflady, aby uczeń miał wszystkie książki i zeszyty pod ręką. Na rynku jest sporo biurek, które wyróżniają się wielkością i kolorem. Także nie musisz się bać, że nie dopasujesz niczego do posiadanych już mebli.

Dopasowanie biurka do Wzrostu dziecka i odpowiednie ustawienie mebla

Przede wszystkim musisz pamiętać, że podczas wyboru biurka liczy się nie tylko jego wygląd. Najważniejsze jest to, aby mebel był dopasowany do wzrostu Twojego dziecka. Odrabianie zadań domowych i nauka bardzo często trwają kilka godzin dziennie, co za tym idzie,Twoje dziecko tyle czasu spędzi na siedzeniu przy biurku. Dlatego musi być ono dopasowane do wzrostu, by dziecko mogło rozprostować nogi i ustawić krzesło w odpowiedniej odległości od blatu. Dzięki temu Twoja pociecha nie będzie narażona na wady postawy.

Do nauki potrzebne jest także dobre oświetlenie, przy czym nie zawsze sprawdzi się sztuczne światło. Dlatego najlepiej będzie, jeśli ustawisz biurko pod oknem, dzięki czemu podczas słonecznych dni Twoje dziecko skorzysta z naturalnego światła. Jeśli nie masz takiej możliwości albo uczeń nie ma akurat dostępu do słońca, to możesz zakupić lampkę na biurko.

Dziewczynka siedząca przy biurku

Ozdobne biurka

Coraz częściej wielu rodziców mniejszych dzieci decyduje się na kupno mebelków, które mogą być zarówno biurkiem, jak i ozdobą pomieszczenia. Stoliki dla dzieci i toaletki to świetna alternatywa dla biurka, którego Twoje dziecko będzie potrzebowało w przyszłości. Dzięki takiej opcji dzieci szybciej przyzwyczajają się, że trzeba spędzić trochę czasu przy danym meblu. Jeśli twoja pociecha nie uczęszcza jeszcze do szkoły, to dobrze, jeśli będziesz dawał mu niewielkie zadania do wykonania przy stoliku, czy toaletce. Choć te drugie znacznie bardziej sprawdzają się dla dziewczynek i raczej są ozdobą niż stolikiem, przy którym można wykonywać czasochłonne ćwiczenia. Stoliki z kilkoma krzesłami swoją funkcję spełniają również, gdy twoje dziecko często odwiedzają rówieśnicy bądź masz dzieci w podobnym wieku. Dla każdej pociechy ważne jest podtrzymywanie relacji koleżeńskich i wspólne spędzanie czasu.

Jak widzisz, wybór biurka wcale nie jest takim prostym zadaniem. Warto, abyś wziął pod uwagę wszystkie wymienione aspekty i dobrze przemyślał wybór mebla. Jeśli zakup będzie przemyślany, to twoje dziecko będzie mogło z niego korzystać nawet przez wiele lat.

Pokój dziecięcy ze stylowym biurkiem