Jak usunąć rysy w wannie - praktyczny poradnik z gotowymi rozwiązaniami

 

Łazienka. Jasna przestrzeń. Na jasnej, drewnianej ścianie lustra, umywalka, półki, wanna. Przy wannie duże okno z widokiem na drzewa.

 

Rysy w wannie to nic przyjemnego ani estetycznie ładnego. Jednak traktujemy zakup wanny czy brodzika jako długotrwałą inwestycję. Ich wymiana nie jest ani kosztowna, ani lekka. Kto choć raz przerabiał remont łazienki, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, o czym mowa. Wydaje się nam, że wanna jest wieczna i niezniszczalna, trudno zrobić w niej dziurę. Tymczasem prawda jest taka, że bez odpowiedniej pielęgnacji każda, nawet najbardziej trwała rzecz, niszczeje. W tym wpisie podpowiadamy jak dbać o wannę. A jeśli już pojawią się na niej jakieś uszkodzenia, to co zrobić i jak usunąć rysy w wannie. Pamiętajmy, że uwagi wymagają już najmniejsze zarysowania. Dlaczego? Ponieważ pod wpływem wody, środków chemicznych mogą one rdzewieć i osłabiać emalię. W konsekwencji wanna, brodzik mogą stać się nieszczelne, a wyniku korozji zwyczajnie dziurawe.

Rysy w wannie - to nie koniec świata. Co można z nimi zrobić?

Oczywiście, rysy na wannie czy w jej środku to oczywiście nie koniec świata. Co zrobić z nimi, gdy się już pojawią? Nie musimy od razu zamawiać nowej. Najpewniej pojawiły się one w wyniku nadmiernego użytkowania. Zdarza się również, że drobne uszkodzenia powstają z powodu użycia zbyt mocnych środków chemicznych. Istnieje jednak kilka skutecznych rozwiązań, które mogą się przydać, gdy będziemy chcieli usunąć na przykład rysy w wannie akrylowej. Jednym z nich jest zestaw dwóch sztyftów do emaliowania, który jest dostępny w naszym sklepie. Idealny do precyzyjnego pokrycia rys, zwłaszcza drobnych i rozproszonych. Wydajny, szybki i prosty w użyciu. Jakość potwierdzona przez niezawodną markę Wenko. Sztyft możesz stosować nie tylko do renowacji wanny, ale także do brodzika czy kuchennego zlewu. Róbmy więc kontrolę przy każdym sprzątaniu i unikajmy poważnych kosztów, jakie wynikają z kupna i montażu nowej wanny lub brodzika.

Duża, przestronna łazienka. Niebiesko-drewniane ściany. Biała wanna, nad nią cztery wiszące lampy. Na półkach kosmetyki.

4 sprawdzone sposoby na usunięcie rys z wanny akrylowe

Czym usunąć ubytki w wannie? Powyżej przedstawiliśmy pierwszy sposób – wygodne i poręczne sztyfty. Kolejne dwa nieco różnią się od siebie funkcją. Pierwszy, to zupełnie naturalny środek, raczej do stosowania profilaktycznego. Każdy z nas posiada go w domu, a właściwie je – chodzi o sodę oczyszczoną i cytrynę. Sprawnie usuwają zabrudzenia i rdzę, które mogą osłabiać powłokę wanny. Mieszanka z tych dwóch składników skutecznie pozbywa się nieczystości, bakterii, a do tego zostawia świeży zapach. Warto podejmować te kroki nim będzie za późno. Jednak, jeśli już przytrafi się nam drobne uszkodzenie, warto sięgnąć po specjalnie przeznaczony do tego preparat. Jednym z nich jest renowator do elementów emaliowanych w formie korektora z pędzelkiem. Prosta aplikacja, nawet mocno głębokich rys. Pędzelek umożliwia równomierne i gęste rozłożenie renowatora, także w wypukłych czy zaokrąglonych miejscach. Rysy w wannie emaliowanej nie muszą oznaczać poważnych kłopotów. Jeśli w miarę wcześnie zareagujemy i zabezpieczymy je odpowiednim preparatem, unikniemy dziur i przeciekania wanny czy brodzika.

Biała łazienka. Na ścianie biały kaloryfer, lustro w białej ramie, umywalka, ubikacja, przeszklony brodzik z prysznice.

Jak usunąć zarysowania z wanny emaliowanej - 4 sprawdzone sposoby

Zestaw do naprawy wanny emaliowanej można skomponować samemu. Warto mieć w swoim domu zarówno sztyft, jak i renowator w formie korektora. Oba preparaty dostępne są w naszym sklepie, w bardzo korzystnej cenie. Wymieniliśmy już trzy sprawdzone sposoby dotyczące tego, jak naprawić ubytki w wannie. Pora na kolejny z nich, czwarty. A dokładnie na szeroka taśma uszczelniająca. Skutecznie zabezpieczy uszkodzone elementy brodzika czy wanny. Idealna do zaklejenia brzegów przy ścianie z kafelkami. Mocna, szczelna, łatwo przyczepna, a co najważniejsze wodoodporna – podobnie zresztą jak sztyft czy renowator. Dzięki taśmie porysowana wanna akrylowa będzie wyglądać jak nowa. Trudno o bardziej zdecydowane i niskobudżetowe rozwiązanie. Preparaty oraz taśma posiadają jasny, biały kolor. W ten sposób, po ich zastosowaniu, rysy w wannie będą praktycznie niewidoczne.

Przestronna łazienka. Białe ściany, jasna drewniana podłoga. W centrum okrągłe podświetlane lustro, biała szafka z umywalką, kwiaty, wieszak z ręcznikiem. Po lewej stronie okno z roletami, duża owalna wanna. Po prawej przeszklony prysznic.