Jak stworzyć przytulną atmosferę w salonie?

przytulny salon

Choć obecnie salony są wielofunkcyjne, ostatecznie potrzebujemy ich, aby były wygodnym miejscem do wypoczynku; przestrzeń, w której możemy się całkowicie zrelaksować. Dlatego tak pożądane są pomysły na przytulny salon - zebraliśmy je dla Ciebie.

Pomysły na przytulny salon polegają na stworzeniu intymnego nastroju. Klucz do sukcesu tkwi w przyjemnych w dotyku materiałach, delikatnym oświetleniu i wystroju domu, który pokochasz. Niezależnie od tego, czy masz mały, czy większy salon, możesz wzmocnić współczynnik przytulności za pomocą kilku prostych technik i stworzyć przestrzeń idealną do wypoczynku.

Zadbaj o oświetlenie

Są dwie kluczowe rzeczy, o których należy pamiętać, próbując stworzyć przytulne pomysły na salon, a mianowicie oświetlenie i tekstury. Oba te elementy można wymienić przy stosunkowo niewielkich budżetach.

Lampy stołowe umieszczone na stolikach bocznych i komodach zapewniają nastrojowe, funkcjonalne oświetlenie zadaniowe np. do czytania w fotelu. Podczas gdy lampy podłogowe nad głową mogą tworzyć strefy pełne ciepłego światła. Oświetlą zakamarki i pomogą podzielić optycznie przestrzeń. Zawsze wybieraj oświetlenie z możliwością przyciemniania, aby można było dostosować je do nastroju.

Nic tak nie tworzy przytulnej atmosfery, jak światło świec. Jeśli w Twoim salonie nie ma kominka, możesz poczuć przyjemną atmosferę dzięki wyselekcjonowanej ekspozycji świec.

Wypełnij centralny punkt kompozycji dekoracyjnej lampionami i różnymi świecami kolumnowymi, aby stworzyć ciepłą poświatę. Wybierz świece z drewnianym knotem, którego przyjemne dźwięki dadzą namiastkę prawdziwego kominka. Skorzystaj z okazji i otulające, ciepłe światło uzupełnij ulubionym zapachem, który również pomoże stworzyć przyjemny nastrój w salonie.

Postaw na ciekawe tekstury

Jeśli malowanie nie wchodzi w grę, nadal możesz zmienić kolorystykę salonu za pomocą tekstyliów. Nawet nie nowy, możesz zmienić wystrój z innego pokoju, aby zmienić rzeczy i sprawić, że będzie bardziej zrównoważony. Użyj ciepłych kolorów w salonie, aby ożywić sceny. Pomysły na biały salon mogą być zaskakująco hygge, wystarczy dodać przyciągający wzrok kolor poprzez miękkie meble, poduszki, narzuty i dywanik. Szukaj tekstyliów miłych w dotyku: aksamit, len i wełna mają przytulną jakość. Frędzle narzuty drapowane na sofie przypominają dziergany na drutach szalik.

Warstwy miękkich tkanin tapicerskich i narzut świetnie nadają się do stworzenia odpowiedniego klimatu dla przytulnych pomysłów na salon, ale zachowują spójność i ciepło, równoważąc wzory i równiny. Dzięki temu Twoja przytulna przestrzeń pozostanie po właściwej stronie pomysłów na nowoczesny salon.

Uważnie układaj warstwy i wzory. W przypadku stosowania odważnych wzorów na tapicerce najlepiej jest zachować gładkie poduszki lub wybrać jednolitą tkaninę na tapicerkę i poeksperymentować z mieszanką kolorów i wzorów na rozproszonych poduszkach.

Wprowadź do wnętrza kolory ziemi i naturalne materiały

Ciepłe odcienie są kluczem do stworzenia przytulnego salonu. W jaśniejszych salonach wybierz odcienie szarości i ziemiste odcienie do swojego wystroju wnętrza. W bardziej zacienionych przestrzeniach postaw na głębsze beże lub płowo różowe odcienie, które dodadzą ciepła, ale nie będą sprawiać wrażenia zbyt szarej. Te odcienie świetnie nadają się również do dodawania ciepła bez efektu przytłoczenia. ​Wybór mebli i podłóg w komplementarnych odcieniach maksymalizuje ciepło, jednocześnie tworząc wyrafinowany monochromatyczny wygląd.

Jednym ze sposobów na osiągnięcie ciepłych, przytulnych pomysłów na salon jest oczywiście Hygge. Duńska tradycja koncentruje się na tworzeniu poczucia radości i przytulności poprzez domowe wnętrza i styl życia.

Akcesoria domowe z naturalnych materiałów, takich jak wiklina, rattan i drewno, mogą dodać kontrastu i są łatwym sposobem na wprowadzenie do domu pogodnych rustykalnych pomysłów na salon. Połącz praktyczne i ładne wiklinowe kosze i drewniane akcesoria z elementami metalu i szkła, aby uzyskać naturalny wyraz. Dodaj pleciony dywan z juty lub bawełniany chodniczek i gotowe.

To nie jedyne przytulne pomysły na salon, które możesz wdrożyć za pomocą bardzo prostych środków stylizacyjnych. Cieplejsze odcienie, takie jak kremowy, ciemnoszary, ale również pomarańcze, czerwienie, a nawet ciemniejsze zielenie, mogą pomóc w uzyskaniu przytulnego nastroju we wnętrzu. Ciepłe odcienie wzbogacają nasze domy, najlepszym sposobem jest wprowadzenie ich za pomocą dodatków. Wszystko, czego potrzebujesz znajdziesz w naszym sklepie - zapraszamy więc do przejrzenia najnowszych kolekcji mebli, tekstyliów i dekoracji.