Jak skompletować idealny zestaw relaksacyjny?

zestawy zapachowe

Opanowanie sztuki relaksu i wyciszenia się po ciężkim dniu nie jest łatwe. W osiągnięciu stanu głębokiego wypoczynku pomogą Ci nasze porady. Pomożemy Ci skompletować zestaw relaksacyjny, który ukoi wszystkie Twoje zmysły.

Na Twój nastrój wpływ mają konkretne bodźce. We współczesnym świecie jest ich za wiele - nawet do kilkunastu tysięcy dziennie. Ludzki układ nerwowy dostosowuje się ewolucyjnie do tych zmian, ale nie dzieje się to automatycznie. Dlatego większość z nas po całym dniu odczuwa zmęczenie wynikające nie z tyle z ciężkiej pracy, co przebodźcowania układu nerwowego.

Współczesny tryb życia prowadzi również do problemów z zasypianiem, a brak jakościowego nocnego wypoczynku w dłuższej perspektywie prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych. Możesz pomóc sobie i zadbać o codzienną chwilę relaksu dla siebie. Z pewnością słyszałeś o skandynawskich i azjatyckich filozofiach szczęścia. Ich założenia obejmują stworzenie sobie przyjaznej przestrzeni, w której będziemy mogli szybko zregenerować organizm. Ważnymi elementami tych filozofii są akcesoria takie jak świece zapachowe, zestawy do aromaterapii czy domowe ogrody zen.

Świece - ukojenie dla zmysłów

Ciepłe, migoczące światło świecy tworzy przytulny nastrój. W pomieszczeniu, w którym zapalone są świece, czujemy się zrelaksowani i wyciszenie. Tylko światło i ciepło, które odczuwamy, gdy obserwujemy żywy ogień. Specjaliści od relaksacji polecają przesiadywanie przy kominku, a jeśli go nie masz, wystarczą świece. Nowością, która bije ostatnio rekordy popularności, jest świeca z drewnianym knotem. Kiedy się pali wydaje przyjemne dla ucha dźwięki. Takie delikatne pykanie palonego drewna również pomaga się zrelaksować. Jeszcze bardziej realistycznie naśladuje kominek, a przy okazji wydziela wybrany przez Ciebie zapach.

Świece zapachowe to sposób na połączenie kojącego działania na zmysł wzroku i węchu. Aromaterapia to metoda leczenia znana medycynie naturalnej od wieków. Naturalne olejki eteryczne mają wiele cennych dla zdrowia właściwości. Natomiast sam zapach potrafi wprowadzić Cię w określony nastrój. Za pomocą świec zapachowych możesz nie tylko uspokoić się i wyciszyć przed snem. Możesz również dodać sobie energii, poprawić nastrój lub uciszyć apetyt na słodycze. Zapach ma wielką moc - wystarczy wybrać odpowiedni, by lepiej się poczuć.

Domowy ogród zen - dla miłośników filozofii wschodu

Ogród zen po japońsku karesansui to ogród suchego krajobrazu. W Azji aranżuje się takie ogrody od wieków. Jest to miejsce wysypane żwirem i kamieniami, które służy do medytacji i głębokiego wyciszenia. Z czasem w ogrodach zen pojawił się również rośliny - zieleń również wpływa na poprawę nastroju. Minimalizm i harmonia to podstawowe cechy ogrodu zen. Jeśli nie możesz mieć pełnowymiarowego ogrodu zen, mamy dla Ciebie ich miniaturowe wersje, które zmieszczą się na komodzie w małym mieszkaniu.

Ogródek zen to dekoracja, która pomoże CI wprowadzić do wnętrza styl japandi. To minimalistyczna tendencja we wnętrzach, która u podstaw ma równowagę i szczęście wynikające z ograniczenia materialnych potrzeb. Nie jest wymagający - pozwala łączyć ze sobą różne elementy - również z odzysku.

Poza walorami estetycznymi ogród zen ma również inne zastosowanie. Utrzymywanie żwiru w nienagannej równowadze sprawia, że dręczące myśli odpływają. Możesz oddać się medytacji i skutecznie oczyścić swój umysł. Zestawy zawierają również kadzidełka i świece zapachowe, których aromaterapeutyczne działanie będą wspierać relaksację.

Olejki do aromaterapii

O właściwościach olejków eterycznych napisano wiele prac naukowych. Chętnie wykorzystujemy ich właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Naturalne substancje zapachowe wspierają działanie leczenia farmakologicznego, są składnikami maści rozgrzewających, na katar i kaszel. Jeśli skupimy się na samym zapachu olejków eterycznych, możemy zauważyć, że część z nich działa kojąco na układ nerwowy. Olejek lawendowy ułatwia zasypianie, a pomarańczowy uspokaja.

Najwygodniejszym sposobem korzystania z właściwości relaksujących olejków zapachowych jest podgrzewanie ich w ceramicznym kominku. We wnętrzu kominka znajduje się mała świeca tzw. tealight. Migoczący płomień tworzy przyjemną iluminację, natomiast jego ciepło podgrzewa olejek znajdujący się w miseczce powyżej.

Innym sposobem jest korzystanie z gotowej mieszanki zapachowej i dyfuzora z patyczkami. Elegancka buteleczka wypełniona jest płynem o określonym zapachu, który wnika w cedrowe patyczki. To dzięki nim wokół roztacza się przyjemny zapach. Dyfuzor patyczkowy jest bardzo elegancką ozdobą, która będzie pięknie wyglądać w kompozycji dekoracyjnej na stoliku kawowym lub komodzie.

Za pomocą olejków zapachowych, świec i akcesoriów do medytacji możesz stworzyć prywatną strefę komfortu. Dzięki dobraniu odpowiednich akcesoriów i zapachów możesz wprowadzić się w przyjemny nastrój. To niedrogie i bardzo skuteczne metody wspierania relaksacji. Warto korzystać z nich, by ułatwić sobie zasypianie i sprawić sobie małą przyjemność po ciężkim dniu.