Hit Instagrama! Krzesło brazylijskie - co to jest?

Krzesło brazylijskie to absolutny hit wnętrzarski ostatniego roku. Wiszący fotel znajdziesz na wielu zdjęciach w serwisie Instagram czy też w czasopismach o tematyce związanej z projektowaniem wnętrz. Możesz powiesić go na balkonie, tarasie, a nawet w sypialni lub w salonie. Jakie krzesło brazylijskie wybrać i jak je mocować? Poniżej znajdziesz kilka cennych podpowiedzi.

Czym jest krzesło brazylijskie?

Krzesło brazylijskie to rodzaj fotela w formie huśtawki, który mocowany jest w suficie czy też na belkach przysufitowych. W przeciwieństwie do hamaka krzesło zmieści się na niewielkiej powierzchni i umożliwia relaksowanie się nawet na małym balkonie.

Delektowanie się poranną kawą wśród śpiewu ptaków na własnym balkonie może być chwilą, którą zapamiętamy na długo. Odpoczynek na krześle brazylijskim połączony z czytaniem ulubionych książek lub rozmowami z przyjaciółmi może stać się Twoją ulubioną formą spędzania wolnego czasu.

W jakim pomieszczeniu zamocować krzesło brazylijskie?

Krzesło brazylijskie możesz zamocować wszędzie tam, gdzie znajdziesz na nie miejsce. Siedziska te najczęściej umiejscawiamy na balkonach, tarasach lub w ogrodach, ale z roku na rok coraz więcej krzeseł możemy znaleźć we wnętrzach.

Krzesło brazylijskie białe

Zamiast fotela w salonie

Tradycyjny fotel salonowy ustępuje miejsca krzesłom brazylijskim! Coraz częściej decydujemy się na zastąpienie dużego fotela przez wiszący model, który prócz wygody może zaoferować nam również możliwość kołysania. Warto wspomnieć, że krzesło brazylijskie umieszczone w salonie może być powodem sporu Twoich gości, ponieważ podczas przyjęć każdy będzie chciał zająć właśnie to miejsce.

Relaks w sypialni

Większe sypialnie z krzesłami brazylijskimi będą prezentowały się zjawiskowo. Miejsce, w którym śpisz, sprzyja wyciszeniu i relaksowi, więc bujanie się na krześle wiszącym może stać się Twoim rytuałem przed snem lub tuż po przebudzeniu.

Hamak w mieszkaniu

Huśtawka w pokoju dziecięcym

Dzieci uwielbiają huśtać się i bujać, więc krzesło brazylijskie zamontowane w ich pokoju będzie spełnieniem najskrytszych marzeń. Do pokoju nastolatka możesz wybrać krzesło w męskim wydaniu, które spodoba się nie tylko Twojemu synowi, ale również jego znajomym.

Jeżeli szukasz krzesła do pokoju malucha, to warto zerknąć na propozycje dla najmłodszych. Krzesło brazylijskie dla dzieci montuje się nisko nad ziemią, dzięki czemu Twoja pociecha nie zrobi sobie krzywdy podczas szalonych zabaw.

Krzesło brazylijskie dla dzieci

Odpoczynek w gabinecie

Zakup krzesła brazylijskiego do miejsca pracy może być prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Jeżeli spędzasz długie godziny w gabinecie, to chwila relaksu na krześle wiszącym umożliwi Ci odstresowanie się i zebranie myśli.

Jak zamocować krzesło brazylijskie?

Montaż krzesła brazylijskiego nie musi być czasochłonny i skomplikowany. W sklepach znajdziemy różnorodne haki i uchwyty, które przeznaczone są specjalnie do krzeseł wiszących.

 

Prawidłowo zamontowane krzesło powinno wytrzymać pod ciężarem ważącym około 100 kilogramów. Łańcuchy do hamaka z karabińczykiem pozwalają na pewne mocowanie w mieszkaniu, w ogrodzie czy też na tarasie i pasują do wszystkich rodzajów krzeseł brazylijskich.

Krzesło brazylijskie

Do montażu krzesła wiszącego możesz użyć kotwy chemicznej i stalowego wkrętu oczkowego. Prócz tego potrzebujesz tylko wiertarki i klucza nastawnego.

Pamiętaj, że w tym przypadku powinniśmy wykazać się wyjątkową rozwagą, ponieważ na szali jest zdrowie nasze i naszych bliskich. Jeżeli nie jesteś pewna swoich umiejętności, to montaż krzesła warto zlecić odpowiedniemu fachowcowi.

Po zawieszeniu krzesła przetestuj jakość mocowania. Przytrzymaj się ściany i usiądź na fotelu z asekuracją. Następnie zacznij się delikatnie bujać, ale uważaj, bo w krześle brazylijskim możesz zatracić się na długie godziny.