Gry i zabawy dla dzieci pobudzające kreatywność

Rozwijająca się w szybkim tempie technologia urządzeń cyfrowych ma swoje wady i zalety. Bez wątpienia jedną z wad jest to, że urządzenia trafiają do dzieci i bardzo często stają się obiektem ich jedynych zainteresowań. Laptopy, komputery, a nawet smartfony całkowicie pochłaniają dziecięcą wyobraźnię poprzez gry czy różnego rodzaju aplikacje oraz czaty. Alarmującym faktem staje się to, że dzieci przestają spędzać czas na wolnym powietrzu z rówieśnikami, a często nawet nie chce im się bawić innymi zabawkami w domu. Zadaniem rodzica jest wtedy stanowczo działać.

Nie musi to jednak wymagać krzyków czy strofowania. Wystarczy skutecznie zainteresować dzieci inną formą spędzania czasu, która odciągnie ich od ekranu telefonu i komputera. W ofercie naszego sklepu znalazł się bogaty wybór zabawek, które staną się ulubioną zabawą waszych pociech. A najważniejszą ich cechą jest to, że pobudzą wyobraźnię i zbliżą do świata rzeczywistego, o którym dzieci zapominają, grając w wirtualne gry. Od teraz będą mogły same brać udział w zabawie poza ekranem. Oto 5 najlepszych zabaw pobudzających kreatywność.

Mistrzowie unikatowej gry

Klasyczne sudoku w nowoczesnej, designerskiej wersji? Ależ tak! Ta japońska gra umysłowa z długim rodowodem została nieco zmodyfikowana w naszym zestawie sudoku dla dzieci spod znaku niemieckiej marki Remember. Sudoku to wspaniała gra matematyczna, która łączy w sobie klasyczną rozgrywkę opartą na liczbach ze wzorami geometrycznymi. Wszystko można układać na specjalnej, atrakcyjnej wizualnie planszy. Od teraz Twoje dziecko może bez reszty poświęcić się grze, która usprawni jego zdolności matematyczne i przy okazji oderwie go od ekranu laptopa czy smartfona.

Co więcej, gra pozwoli zbliżyć mu się do ludzi, ponieważ w matematycznych bojach może brać udział cała rodzina bądź koledzy i koleżanki. Zestaw składa się z 81 kwadratowych klocków. Każdy z nich został pięknie ozdobiony wyraźnymi motywami graficznymi. W zestawie znajduje się również drobiazgowo wydana książka, która pozwala poznać zasady gry w Sudoku. Tym samym układanie klocków na odpowiednim miejscu może stać się wspaniałą grą rodzinną lub towarzyską. Dzięki dbałości o detale i interesującemu wykonaniu, Sudoku od Remember, to atrakcyjny designerski wyrób, który będzie doskonałym pomysłem na prezent. Podarowany dziecku sprawi, że szybko zapomni ono o wirtualnej rzeczywistości.

Gry i zabawy logiczne

2000 lat pasjonującej zabawy

Chińczycy wiedzieli jak zainteresować świat swoimi ciekawymi grami. Jednym z takich przykładów są puzzle logiczne z drewna zwane Tangram od tego samego producenta Remember, który zdążył już przyzwyczaić nas do wysokiej jakości swoich produktów. Tangram to fascynująca zabawa, która pochłonie dużo czasu i sprawi, że Twoje dziecko będzie miało rozwijające zajęcie. Zestaw puzzli logicznych składa się z 4 tangramów o 7 różnych wzorach. Zabawa polega na układaniu wzorów, tworząc podstawowe figury geometryczne. Ta układanka logiczna zainteresuje zarówno dzieci jak i dorosłych ze smykałką do gier umysłowych. Tangram to znana od 2000 lat gra, która uczy cierpliwości, pozwalają na wspaniałe współzawodnictwo, a przede wszystkim są wspaniałą rozrywką. Każdy element zestawu wykonany został starannie z drewna bukowego. To pięknie wykonane, wyjątkowo kolorowe drewniane zabawki.

Sportowiec, kucharz, sklepikarz

Zabawki dla dzieci dostępne w ofercie naszego sklepu, to nie tylko logiczne łamigłówki czy puzzle. To również produkty, które pozwolą dziecku wcielić się w role różnych postaci i brać aktywny udział w zabawie. Co komu po wirtualnej grze w piłkę nożną jeśli sam może brać w niej udział? Kupując bramkę do piłki nożnej wraz z piłką i pompką do niej, pozwolisz dziecku na aktywną fizycznie zabawę. Ustaw bramkę w ogrodzie i popatrz jak twoje pociechy zapominają o smartfonie, strzelając gole samodzielnie. A może koszykówka? W asortymencie zabawek naszego sklepu znalazł się kosz do tej gry jak i też mniejszy zestaw z piłką i tablicą. Spraw by Twoje dziecko połączy zabawę ze zdrową aktywnością fizyczną. Zabawki dostępne w naszej ofercie pozwalają dzieciom bawić się w dorosłe zawody.

Kuchnia drewniana dla dzieci pozwoli małym kucharkom i kucharzom poznać świat dorosłych zajęć w całkowicie bezpieczny sposób. Kuchnia została wykonana z wyjątkową dbałością o detale. Zlewozmywak, piekarnik, okap oraz płyta grzewcza w tym wyjątkowym zestawie pozwolą dzieciom na długie zabawy. Z kolei drewniany sklepik dla dzieci pozwoli im się wcielić w rolę zręcznych sprzedawców. Zabawka ta idealnie sprawdzi się w roli edukacyjnej. Sklepik został wyposażony w dwie półeczki podzielone na trzy części, na których dziecko będzie mogło trzymać swoje zabawkowe produkty. Pod każdą z wyznaczonych części znajduje się miejsce, gdzie można napisać, jakie produkty są sprzedawane. Zestaw został w całości wykonany z drewna i nie zajmuje dużo miejsca, co sprawdzi się w małych, dziecięcych pokojach. Straganik można też wyjątkowo łatwo przemieszczać z miejsca na miejsce. Co najważniejsze dzięki sklepikowi dziecko na długi czas zajmie się zabawą, w której mogą wziąć udział rodzice. Będzie to wspaniała okazja do spędzenia czasu razem. Niech się schowa smartfon!