Gadżety, które pomogą Ci sprytnie zorganizować przestrzeń

pudełka do przechowywania

Uporządkowane mieszkanie, w którym wszystko ma swoje miejsce to marzenie wielu z nas. Może się spełnić, gdy dobrze zorganizujesz przechowywanie. Pomogą w tym sprytne gadżety - nie tylko pudełka i organizery, ale również akcesoria do przechowywania, które pomogą zaoszczędzić cenną przestrzeń.

Jak zorganizować przestrzeń?

Dobrze przemyślana organizacja przechowywania to klucz do uporządkowanej przestrzeni. Takie wnętrza łatwo utrzymać w porządku, dzięki temu zawsze wyglądają doskonale. Poza tym, kiedy każdy przedmiot ma swoje miejsce, oszczędzasz czas, bo niczego nie szukasz, a sprzątanie trwa znacznie krócej. Oczywiście pod warunkiem, że wyrobisz w sobie i domownikach nawyk odkładania rzeczy na miejsce. Niestety ten ostatni warunek bywa najtrudniejszy do spełnienia.

Zaczniemy od podstawowych reguł i podpowiemy, jak wybierać gadżety do organizacji przechowywania. Na początek należy zaprojektować przechowywanie. Każdy z nas ma w domu inne przedmioty, co więcej w różnych ilościach. Dlatego organizację przestrzeni zaczyna się od porządków - wyrzuć to, co niepotrzebne i dopiero wtedy przystępuj do poszukiwania odpowiednich rozwiązań do przechowywania. Organizery dopasuj również do tego, jaką ilością miejsca dysponujesz.

Gadżety, które ułatwiają przechowywanie

Wśród gadżetów, które pomogą Ci utrzymać porządek w szafach i szafkach, wybraliśmy te, które są potrzebne w każdym domu. Są to akcesoria, dzięki którym zaoszczędzisz miejsce i łatwiej utrzymasz porządek.

Organizer na buty

Przechowywanie obuwia to jeden z najczęstszych problemów z utrzymaniem porządku. Szczególnie w dużych rodzinach - każdy domownik ma kilka par butów, które trzeba gdzieś przechowywać. A każda nowa para butów to prosta droga do tego, by przepełnić szafkę. Jeśli zbliżasz się do tego krytycznego momentu, a nie masz więcej miejsca na nowy regał na buty, mamy rozwiązanie.

Organizery na buty do szafki, które pomogą zaoszczędzić 50 procent miejsca. To prosty gadżet, który pozwala ustawić buty jeden nad drugim pionowo. W ten sposób para zajmuje połowę dotychczasowej przestrzeni na półce. Co prawda ten sposób sprawdzi się wyłącznie w przypadku butów z cholewką przed kostkę, ale zaoszczędzone miejsce pozwoli ustawić na półce również inne obuwie.

Wykorzystaj każdą przestrzeń

Miejsce za drzwiami - najczęściej pozostaje wolne, a można sprytnie zagospodarować. Gadżet, który teraz pokażemy, jest idealnym rozwiązaniem do małych mieszkań. Za mało miejsca w przedpokoju na pełnowymiarowy wieszak? Wybierz organizer na buty montowany do drzwi. Został zaprojektowany tak, by panował na nim porządek. Na dole znajdują się uchwyty na buty, wyżej kółeczka przeznaczone do przechowywania szalików i apaszek, a na górze wieszaki na kurtki i torebki. Wieszak nie jest duży, ale do organizacji codziennych rzeczy absolutnie wystarczy.

Jak usprawnić przechowywanie w kuchni?

Setki przedmiotów i ograniczona przestrzeń - tak wygląda kuchenna rzeczywistość mieszkań w blokach. Jak wyczarować odrobinę więcej wolnego miejsca i uporządkować wszystko jak należy? Magia nie jest potrzebna - wystarczą odpowiednio dobrane gadżety.

Dodatkowe półki kuchenne

To proste akcesoria, które pomagają lepiej wykorzystać przestrzeń w szafkach i na blacie. Nasza propozycja to półka kuchenna uniwersalna, rozsuwana, którą możesz ustawić w dowolnym miejscu. Pomoże odzyskać przestrzeń nad talerzami lub kubeczkami w wysokiej szafce kuchennej. Dzięki niej posortujesz przyprawy i suche produkty spożywcze. A może masz małą zastawę codzienną, która niepotrzebnie zajmuje całe szafki? Zobaczysz, w jak wielu miejscach w Twojej kuchni może przydać się taka podręczna półka.

Sortowanie bez pudła

Sortowanie śmieci jest obowiązkowe. Choć jest to ekologiczne i potrzebne, to dodatkowe pojemniki zajmują sporo miejsca. Możesz w pełni wykorzystać szafkę pod zlewem, zamiast wystawiać dodatkowe kubły. Rozwiązaniem, które pomoże zaoszczędzić sporo miejsca, jest uchwyt na worki na śmieci, który montuje się na drzwiach szafki kuchennej. Możesz w ten sposób stworzyć dodatkową przestrzeń na odpadki bez śmietnika. Metalowy uchwyt pozwala stabilnie zawiesić worek lub reklamówkę na papier, lub plastikowe butelki. Sprytnie wykorzystuje niezagospodarowaną do tej pory przestrzeń.

Gadżet dla koneserów wina

Na koniec elegancki dodatek o kilku pożytecznych funkcjach. Półka ścienna na wino. Jej dolna część to sprytne uchwyty na kieliszki. Taka półka będzie ozdobą jadalni i przydatnym gadżetem. Butelki i kieliszki będą pod ręką. A do tego zwolnisz sporo miejsca w szafkach. Wino będzie przechowywane prawidłowo, a wnętrze zyska na elegancji.

W naszym sklepie znajdziesz więcej takich gadżetów i sprytnych rozwiązań. Od worków próżniowych po zestawy organizerów do przechowywania drobiazgów. Sprawdź, na jak wiele sposobów może zaplanować przechowywania i zorganizować je tak by było najwygodniej.