Fantazyjne silikonowe formy do wypieków

Ogromnie popularne, nowoczesne i w wielu różnych kształtach. Takie są silikonowe formy do pieczenia. Niezależnie od tego czy wypiekasz w nich ciasto, chleb, czy na przykład pasztet masz możliwość wyboru spośród szerokiej gamy rozmiarów i kształtów foremek. Chcesz zapunktować w oczach swoich gości czy domowników? Pokaż im swoje niesztampowe podejście do wypieków, prezentując oryginalne wypieki w ciekawych kształtach. Dzisiaj pokażemy Ci nasze ulubione silikonowe formy do pieczenia, bez których nie możemy się obejść w kuchni. Które z nich wybierzesz?

Papierowe papilotki do pieczenia muffinek

Dlaczego wybieramy silikonowe formy do pieczenia?

Zanim przyjrzymy się naszym ulubionym silikonowym formom do pieczenia, podpowiemy dlaczego zdecydowaliśmy się dzisiaj piec w takich właśnie formach. Po pierwsze to absolutny hit! Tak! Formy silikonowe są zdecydowanie bardziej uniwersalne. Można ich używać do pieczenia w piekarniku, ale również do podgrzewania w mikrofalówce oraz do przechowywania deserów w zamrażarce. Jak to możliwe? Formy silikonowe do pieczenia charakteryzują się bardzo wysoką odpornością na zarówno niskie jak i wysokie temperatury. Nie wymagają smarowania ich tłuszczem, czy wykładania papierem. Potrawy zwyczajnie do nich nie przywierają, dzięki specjalnej powłoce non-stick. Co więcej, teraz nie musisz się już martwić, że przypadkiem uszkodzisz wypiek podczas wyciągania go z formy. Powłoka gwarantuje, że ciasto czy inne danie zwyczajnie „odklei się” od formy i gotowe! Można podawać do stołu.

Kolorowe silikonowe foremki do muffinek

Mule czy…babeczki?

To jeden z naszych najciekawszych a zarazem ulubionych wzorów. Ta silikonowa forma na muffiny pozwala na jednorazowy wypiek dziewięciu babeczek w niezwykle fantazyjnym kształcie muli. Niebanalna forma podania słodkości z pewnością zyska uznanie, szczególnie wśród najmłodszych gości. Uzyskanie takiego kształtu babeczek nigdy nie było prostsze. Dzięki warstwie powłoki non-stick i elastyczności silikonowej formy do pieczenia uda Ci się wyjąć wypiek z formy w idealnym stanie, zupełnie nieuszkodzony.

Forma do pieczenia ciasteczek w kształcie muli

Serce na talerzu

Tutaj z kolei mamy przykład na to, jak wyrazić uczucia bez z słów. Nie od dziś wiadomo, że najkrótsza droga do serca prowadzi przez żołądek. A jeśli dodatkowo podasz swoim najbliższym delicje w kształcie serca, z pewnością sprawisz im jeszcze większą radość. Silikonowa forma do ciasta oraz jej mniejsze odpowiedniki w kształcie serduszek to przemyślany zestaw nie tylko do wypieków dla zakochanych. To także doskonały pomysł na słodką niespodziankę urodzinową! Jedna duża forma i sześć mniejszych to więcej przepysznych wypieków, a co za tym idzie więcej radości i smakołyków dla Twoich najbliższych.

Silikonowe formy do pieczenia w kształcie serc

Dużo, dużo słodkości

Zbliżają się święta? A może wyprawiasz przyjęcie urodzinowe czy imieninowe dla większej ilości gości? Spokojnie! Nasza silikonowa forma do pieczenia pozwoli Ci na wypiek dwudziestu czterech mini ciasteczek za jednym razem. Oszczędzasz czas i nie musisz się martwić, że zabraknie Ci słodkich smakołyków dla Twoich gości. Koniec z urabianiem się po łokcie przy przygotowaniu wypieków na specjalne okazje!

Silikonowa forma do pieczenia miniaturowych ciasteczek