Dywanik łazienkowy - czym kierować się przy jego wyborze?
Wybierając dywanik łazienkowy należy kierować się zupełnie innymi kryteriami, niż w przypadku dywanu do sypialni lub salonu. W zależności od Twoich potrzeb dywanik łazienkowy powinien dobrze pochłaniać wilgoć, być przyjemny w dotyku, a także swoim wyglądem pasować do wystroju pomieszczenia. Jeśli w Twojej łazience brakuje tego rodzaju maty na podłogę, wyjście spod prysznica lub wanny będzie wiązać się z koniecznością dotknięcia zimnej podłogi, rozchlapując dookoła wodę. Łatwo także poślizgnąć się na kaflach. W tym artykule podpowiadamy, jak za pomocą dywanika łazienkowego uczynić swoją łazienkę przyjemniejszą, przytulniejszą i bezpieczniejszą.
Co warto wiedzieć o dywanikach do łazienki?
Dywaniki łazienkowe w wielu domach służą za matę wchłaniającą wilgoć, na którą staje się bezpośrednio po wyjściu spod prysznica lub wanny. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i uniknąć ryzyka upadku, dywanik powinien mieć na dole powłokę antypoślizgową i dobrze wchłaniać wilgoć. Możesz wybrać bardzo miękki dywanik, który zapewni Ci poczucie miękkości, komfortu i dobrego samopoczucia. Niezależnie jednak od tego, na jaki rodzaj produktu się zdecydujesz, wybierz model, który można prać i jest łatwy w utrzymaniu w czystości.
Zadbaj o bezpieczeństwo
Dla większości z nas dywanik do łazienki to stosunkowo zwyczajny przedmiot codziennego użytku. A jednak mimo niepozornego wyglądu spełnia on ważną funkcję: zapobiega upadkom podczas wychodzenia z wanny lub prysznica. Kafelki w łazience są śliskie, kiedy staniesz na nich mokrymi stopami. Należy pamiętać, że im gęstszy jest dywanik, tym bardziej będzie on chłonny, a przez to antypoślizgowy.
Dywaniki łazienkowe — rodzaje
Dywaniki łazienkowe, jak i chodniki łazienkowe są popularnymi elementami wyposażenia łazienki. Zwykle wykonane są one z materiałów naturalnych (bawełna, bambus itp.) lub włókien syntetycznych (np. poliester). Jeśli szukasz wysokiej jakości chodniczka do łazienki, to model wykonany z czystej bawełny będzie zawsze dobrym wyborem. Materiał ten jest elastyczny i wytrzymały, a także daje poczucie ciepła po wyjściu z kąpieli lub prysznica. Bawełna jest miła w dotyku. Ceniona za wyjątkowe właściwości chłonne, czesana bawełna gwarantuje chwile pełne relaksu. Co więcej, jest to materiał szybkoschnący.
Dywaniki łazienkowe mogą mieć także różne rozmiary i kształty. Na rynku znaleźć można dywaniki do łazienki prostokątne, jak i okrągłe. Mogą podkreślać styl łazienki (retro, modern, glamour itp.) lub wprowadzić do pomieszczenia element kontrastu. W sklepach dostępne są modele zarówno jasne, ciemne, wielokolorowe, jak i z nadrukiem (np. kwiatowym, w paski, etno itp.). Dzięki tak dużej liczbie możliwości, z pewnością znajdziesz dywanik, który dopasujesz do wystroju wnętrza swojej łazienki.
Dekoracyjny dywanik sam w sobie może być oryginalnym akcentem wyróżniającym pomieszczenie. Lub przeciwnie, możesz wybrać model wtapiający się w wystrój. Aby wybrać idealny dywanik do łazienki, należy wziąć też pod uwagę wielkość pomieszczenia.
Zalety dywaników łazienkowych
Kupno dywanika do łazienki ma wiele zalet. Dzięki takiemu chodniczkowi zmienisz łazienkową przestrzeń w prawdziwą strefę relaksu. Wyobraź sobie przyćmione światło, otulający ciało szlafrok, zapachowe świece i stopy dotykające przyjemnego materiału dywanika do kąpieli. Ten praktyczny i dekoracyjny dodatek do pomieszczenia z pewnością przyczyni się do Twojego dobrego samopoczucia i zapobiegnie rozchlapywaniu się wody i poślizgnięciom po każdym wyjściu spod prysznica. Nie ma nic lepszego niż postawienie stóp na ultra miękkiej powierzchni po wyjściu z wanny! Właśnie dlatego tak ważne jest, aby wybrać dywanik łazienkowy, który będzie dopasowany do pomieszczenia i indywidualnych potrzeb użytkownika.
Najczęściej łazienka lub kabina prysznicowa są w całości wyłożone kafelkami. W tym przypadku dywanik spełni rolę izolatora, chroniąc stopy przed zimnem. Unikniesz dzięki temu bezpośredniego kontaktu z zimnymi płytkami.
Dywanik do łazienki pełni również funkcję dekoracyjną, dlatego konieczne jest dobranie odpowiedniego koloru. Wybór tak naprawdę zależy od klimatu, jaki chcesz wprowadzić do tej przestrzeni.