Doskonała forma - 6 sposobów na piękną sylwetkę tego lata

Doskonała forma oraz delikatnie umięśniona sylwetka to marzenie niemal każdego z nas. Bardzo często jednak boimy się zmienić swoje dotychczasowe nawyki, zarówno te żywieniowe, jak i związane z codzienną aktywnością fizyczną - stale tkwiąc we frustracji i zazdroszcząc innym imponującej sylwetki. Pamiętajmy jednak, że piękne ciało to w większości przypadków nie tylko dobre geny - lecz także efekt ciężkiej pracy oraz zdrowego postępowania dietetycznego. Zamiast więc ukrywać się pod obszernymi ubraniami i zajadać swoje smutki kolejną porcja lodów oraz czekolady - weź się w garść i poznaj najskuteczniejsze sposoby na to, aby cieszyć się piękną sylwetką - i to jeszcze tego lata!

1. Zdrowa i zbilansowana dieta

to najważniejszy punkt - bez którego właściwie niemożliwym jest uzyskanie spektakularnych efektów w dziedzinie zmiany sylwetki - nawet przy bardzo ciężkich treningach kilka razy ww tygodniu - trwających po kilka godzin. Bez ,,czystej'' oraz zbilansowanej diety, która jest właściwie dobrana do naszego celu sylwetkowego jaki chcemy osiągnąć, na przykład przyrostu masy mięśniowej lub redukcji tkanki tłuszczowej trudno będzie nam w szybki i efektywny sposób uzyskać wymarzone proporcje ciała. Właściwa dieta powinna być odpowiednio dobrana do naszych preferencji oraz celów, a także obfitować we wszystkie niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu składniki pokarmowe, witaminy, minerały i cenne pierwiastki. Mało tego powinniśmy wiedzieć jakich produktów w diecie unikać, bowiem są one głównymi wrogami w walce o piękną sylwetkę. Należą do nich przede wszystkim zawierające olej palmowy oraz groźne dla zdrowia tłuszcze utwardzone - słodycze, żywność poddana wysokiej obróbce chemicznej, dania typu fast food, produkty na bazie białej mąki, szkodliwe tłuszcze trans oraz cukier. Jeżeli mamy wątpliwości co do tego w jaki sposób układać zdrowy jadłospis nie wahajmy się skorzystać z fachowej porady doradcy żywieniowego. Możemy także pobrać wygodną aplikację na telefon, która będzie ,,strażnikiem '' naszej diety.

napis

2. Aktywność fizyczna

Dzięki niej nasze ciało stanie się pięknie wymodelowane oraz wysmuklone. Jeżeli nie jesteśmy fanami spędzania długich godzin w siłowni lub pobliskim fitness clubie to wcale nie oznacza, iż nie możemy się cieszyć doskonałymi efektami treningów. Równie skutecznie ćwiczyć możemy bowiem także w domu lub na świeżym powietrzu Takie domowe treningi zdecydowanie ułatwi nam odpowiednio dobrany sprzęt sportowy i akcesoria takie jak ekspandery gumowe, taśmy trx lub zestawy gum oporowych, a nawet bardzo wygodny i przenośny worek bułgarski, który możemy wypełnić piaskiem lub żwirem i w ten sposób uzyskać dodatkowe obciążenie. Doskonałą informację dla wszystkich pragnących dodać dodatkowe obciążenie w postaci ,,oporu'' do codziennych ćwiczeń jest fakt, iż akcesoria takie jak ekspander gumowy lub taśmy oporowe, czy też trx nie kosztują tak dużo jak ciężary i zajmują bardzo mało miejsca - dlatego możemy je zabrać ze sobą niemal wszędzie i wykonać skuteczny trening niemalże w każdych warunkach.

Pani rozciąga się na piłce do ćwiczeń

3. Trening siłowy

To nie prawda, że aby cieszyć się piękną sylwetką powinniśmy katować się wyciskającym wiaderka potu cardio po kilka godzin każdego dnia. Doskonałe efekty w dosyć krótkim czasie jesteśmy bowiem w stanie osiągnąć właśnie treningami siłowymi, które sprawią, że nie tylko poprawimy swoja siłę oraz wytrzymałość, ale także doskonale i skutecznie wymodelujemy oraz uzyskamy pożądany kształt naszej sylwetki. Ponadto podczas treningu siłowego mięśnie wykonać muszą bardzo ciężką pracę i mimowolnie spalają także tkankę tłuszczową orz nadmiar kalorii. Doskonałą alternatywą treningu siłowego na początek, który pozwoli uzyskać dosyć szybkie oraz widoczne efekty są trening całego ciała wykonywane kilka razy w tygodniu. Może to się odbywać na przykład w formie treningu obwodowego, który łączy w sobie zarówno zalety treningu siłowego jak i interwałowego, dzięki czemu jednocześnie modelujemy naszą sylwetkę oraz spalamy tkankę tłuszczową.

Grupa osób trenująca na siłowni

4. Detoks organizmu

Dzięki niemu będziemy w stanie pozbyć się zalegających w jelitach kamieni oraz szkodliwych produktów ubocznych przemiany materii, jak również nagromadzonych w nim toksyn oraz metali ciężkich. W efekcie czego poczujemy się o wiele lżejsi i zdrowsi. Taka kuracja oczyszczająca oraz odtruwająca zdecydowanie bardziej poprawi nasze samopoczucie oraz wygląd skóry i zaobserwujemy to najprędzej w postaci redukcji cellulitu oraz nieestetycznych krost i wyprysków. Doskonałą metodą na taki detoks jest wypijanie herbatek ziołowych o działaniu moczopędnym oraz oczyszczającym, rezygnacja ze słodyczy oraz dań smażonych i oczywiście duże ilości wody mineralnej niegazowanej bądź źródlanej - najlepiej z dodatkiem mięty i cytryny lub ogórka.

Butelki ze zdrowymi sokami

5. Masaże

Masaż to doskonała forma fizjoterapii, która leczy wiele schorzeń oraz przypadłości - jest on także bardzo skuteczny w walce z cellulitem oraz nadwagą. Dzięki umiejętnie przeprowadzonym masażom, na przykład za pomocą bańki chińskiej możemy w niezwykle szybki oraz efektywny i bezpieczny sposób zredukować nadmiar nieestetycznej pomarańczowej skóry - która spędza sen z powiek większości z kobiet. Mało tego metoda jest również tania - bańki możemy zakupić w aptece i wykonywać masaże samodzielnie lub z pomocą drugiej osoby, albo udać się w tym celu do profesjonalnego gabinetu masażu. Profesjonalne gabinety masażu oraz salony odnowy biologicznej oferują także masaże odchudzające, ujędrniające oraz modelujące.

Buteleczka z olejkiem do masażu

6. Joga

To doskonała forma aktywności fizycznej, która pozwala nam na uzyskanie wewnętrznej harmonii duszy i ciała. Joga nie tylko odpręża oraz wycisza i uspakaja. Dzięki niej jesteśmy w stanie doskonale wysmuklić oraz wymodelować i wzmocnić wszystkie grupy mięśniowe w naszym ciele. Podczas wykonywania bowiem asan - czyli pozycji podczas ćwiczeń z zakresu jogi pracujemy stale z ciężarem własnego ciała. Dzięki tej formie aktywności fizycznej poprawimy więc nie tylko nasze zdrowie, ale także i sylwetkę. Joga to także doskonała forma rozciągania wszystkich grup mięśniowych w naszym ciele, które bardzo często trenując siłowo niestety zaniedbujemy. Podstawowe korzyści jakie wynikają z regularnego uprawiania jogi to oczywiście poprawa metabolizmu oraz tempa przemiany materii, usprawnienie krążenia, o wiele lepsze dotlenienie wszystkich komórek naszego organizmu, wyciszenie i relaksacja, usprawnienie pracy serca i naczyń krwionośnych, wzmocnienie kości oraz stawów, a także poprawa mobilności w stawach.

Kobieta uprawiająca jogę