Do czego może się przydać mata chłodząca dla zwierzaka?

Mata chłodząca to ratunek dla zwierzaka podczas gorących dni. Sprawia, że twój pupil otrzymuje natychmiastową ulgę. Przeczytaj więcej o macie chłodzącej!

Kiedy przyda ci się mata chłodząca?

Mata chłodząca to idealne rozwiązanie dla twojego zwierzaka, szczególnie w upalne dni! Ten rodzaj maty daje zwierzakowi ulgę, szczególnie podczas ciepłych dni.

Mata chłodząca nie wymaga żadnych innych źródeł chłodzenia oprócz kontaktu z ciałem zwierzęcia. Dzięki temu można jej używać zawsze i w każdym miejscu. Wypełniona jest specjalną substancją chłodzącą, która pod wpływem ciała zwierzęcia uruchamia się i daje efekt chłodzenia nawet przez kilka godzin.

mata chłodząca

Gdzie warto zabrać ze sobą matę chłodzącą?

Może być ona używana niemal w każdym miejscu – jako drugie dno w legowisku lub w terenie np. na plaży lub na wycieczce za miasto podczas odpoczynku. Jest banalnie łatwa w utrzymywaniu czystości – wystarczy ją tylko przejrzeć szmatką. To sprawia, że można się z nią łatwo przemieszczać i używać w każdych warunkach.

Do czego może posłużyć mata chłodząca?

  • jako wykładzina do legowiska
  • jako legowisko podczas upalnych dni
  • jako legowisko podczas podróży
  • jako mata w aucie podczas podróży

Na co uważać podczas używania maty chłodzącej?

Trzymaj matę z dala od ostrych przedmiotów. Przed każdym użyciem jej przez twoje zwierze sprawdzaj, czy nie jest ona uszkodzona. Jeśli jej stan wzbudza w tobie jakieś obawy – nie dawaj jej zwierzęciu. Substancja, która wypełnia matę, może być szkodliwa dla zwierząt!

Inne rodzaje mat, które mogą ci się przydać

Mata grzejąca szczególnie przydaje się podczas chłodniejszych miesięcy. Wykorzystują one energię elektryczną i działają na takiej samej zasadzie jak koc elektryczny – trzeba ją podłączyć do prądu. Mata tego typu szczególnie sprawdza się w przypadku zwierząt, które chorują lub są po operacji i wymagają dogrzewania. Najbardziej popularnym modelem są maty nagrzewające się do temperatury 40-45 °C.

Maty, które przydadzą się podczas podróży

Maty transportowe chronią tapicerkę i wnętrze bagażnika przed zanieczyszczeniami związanymi z przewożeniem zwierząt. Tego typu maty są odporne na wilgoć. Można też je prać w pralce oraz czyścić na sucho.

Jeśli zastanawiasz się nad matą do samochodu, masz do wyboru kilka ich rodzajów. Najbardziej popularne i najczęściej polecane są lekkie maty z nylonu. Wybierając matę do samochodu, warto też pamiętać, aby zwracać uwagę na to, aby była ona odporna na wilgoć.

Mata dla psów, które mieszkają w budzie

Mata do budy jest grubsza. Dobrze izoluje od chłodnego podłoża. Jest doskonała do zastosowania w budzie i na zimnej podłodze w mieszkaniu. Powinna być także odporna na warunki atmosferyczne oraz na zabrudzenia.

Mata do budy powinna mieć także warstwę izolującą termicznie. Nie powinna także chłonąć wilgoci – szybko stanie się bezużyteczna podczas deszczowych dni.

Jeśli chodzi o maty do spania – wybór jest bardzo szeroki. Możesz wybrać matę o grubości kocyka lub znacznie grubszy model do położenia na podłodze. Jeśli mata ma być przeznaczona dla psa o krótkiej sierści – wybierz model wykonany z ciepłej, miękkiej tkaniny, np. polaru. Dzięki temu twojemu pupilowi będzie ciepło.

Maty dla szczeniaków i psów, które chorują

Mata do nauki sikania – to specjalne podkłady o chłonnej powierzchni, które służą do nauki sikania dla szczeniąt oraz mogą być przydatne w przypadku starszych i chorujących zwierząt.

Mata do wanny – ma specjalny, antypoślizgowy spód. Ułatwia mycie psa oraz zabezpiecza zwierzę przed poślizgnięciem się w mokrej wannie. Mata do wanny ułatwia mycie psa, zabezpiecza go przed poślizgnięciem się w mokrej wannie.