Dlaczego warto kupić zasłony zaciemniające?

Zasłony zaciemniające mają więcej zalet niż myślisz! Jeśli okna Twojej sypialni wychodzą na wschód, przed mieszkaniem znajduje się lampa oświetlająca ulicę czy też nie możesz poradzić sobie z upałami latem, to zasłony „blackout” są czymś, w co powinnaś zainwestować. Dlaczego warto kupić zasłony zaciemniające? Oto krótkie zestawienie największych zalet tego elementu wyposażenia wnętrz.

Izolacja cieplna

Jeśli chcesz zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie, to zasłony zaciemniające pomogą Ci w tym w mgnieniu oka. Od 10 do 25 procent energii cieplnej wydostaje się przez okna. Gruby materiał zasłon zaciemniających zagwarantuje warstwę izolacji, dzięki której ciepło nie będzie uciekało przez duże okna w Twoim domu lub w mieszkaniu.

Zachowanie niższej temperatury latem

Zasłony zaciemniające przydadzą się również latem. Właściwości izolujące temperaturę sprawdzą się w mieszkaniach, których okna wychodzą na słoneczną stronę świata. Zasłonięcie okien zasłonami zaciemniającymi sprawi, że promienie słoneczne nie dostaną się do wnętrza i nie będą dodatkowo nagrzewały pomieszczenia. Takie rozwiązanie umożliwi obniżenie temperatury w mieszkaniu nawet o kilka stopni.

Zielona sypialnia

Wyeliminowanie światła ulicznego

Mieszkasz na niskim piętrze i w zaśnięciu przeszkadza Ci światło pochodzące z lampy ulicznej? Zasłony „blackout” są w stanie zaciemnić pomieszczenie oraz zagwarantować spokojny sen.

Promienie słonecznie nie obudzą Cię o 4 nad ranem

Jeśli lubisz pospać trochę dłużej lub Twoje okna wychodzą na wschód i latem budzisz się w środku nocy, to zasłony zaciemniające sprawią, że nie będziesz musiała nakrywać głowy poduszką lub kocem. Zasłony są w stanie wyeliminować ponad 99% światła, więc możesz spać spokojnie nawet do południa.

Jasna sypialnia

Całkowita prywatność

Nowe osiedla w dużych miastach charakteryzują się zazwyczaj gęstą zabudową, która powoduje to, że okna mieszkań wychodzą prosto na okna sąsiadów. Dbając o swoja prywatność, postaw na zasłony zaciemniające, które wyeliminują problem z brakiem prywatności i nikt nie będzie w stanie dojrzeć nawet Twojego cienia.

Ograniczenie pogłosu

W dużych oraz wysokich wnętrzach często mierzymy się z problemem pogłosu, który wynika z małej ilości tekstyliów. Gruby materiał zasłon zaciemniających ograniczy echo oraz sprawi, że wnętrze stanie się bardziej przytulne i ciepłe.

Wyciszenie

Mieszkania lub domy zlokalizowane przy głównych ulicach borykają się z problemem hałasu dochodzącego z arterii drogowych. Jedną z zalet zasłon zaciemniających jest tworzenie przez nie bariery akustycznej, która znacznie ograniczy zgiełk uliczny.

Nowoczesna kuchnia

Dopasowanie do aranżacji wnętrza

W sklepach znajdziemy różnorodne wzory i kolory zasłon zaciemniających, dzięki czemu możemy bez problemów dopasować je do stylu, w którym zaaranżowaliśmy nasze wnętrze.

Zasłony zaciemniające do nowoczesnego wnętrza

Jeśli Twoje wnętrze wyróżnia się szarościami, a chcesz wprowadzić drobny akcent kolorystyczny, to zasłony są świetnym miejscem na małe szaleństwo. Postaw na modny musztardowy kolor, granatowy odcień lub butelkową zieleń. Z takimi zasłonami Twoje wnętrze zmieni się nie do poznania.

Zasłony zaciemniające do industrialnej aranżacji

W loftowych pomieszczeniach warto postawić na zasłony w ciemnych kolorach. Wybierz szarość lub czerń, które podkreślą okno oraz świetnie dopasują się do czerwonej cegły, metalu i naturalnego drewna.

Zasłony zaciemniające do stylu skandynawskiego

Coraz popularniejsze stają się zasłony w kolorze białym, które optycznie powiększają przestrzeń i świetnie odnajdują się w jasnych wnętrzach. Jeżeli szukasz zasłon zaciemniających do mieszkania urządzonego w stylu skandynawskim, to porzuć klasyczną szarość i postaw na czystą biel.