Czego brakuje w kuchni? Przeprowadzamy kuchenny audyt

Kuchnia jest sercem domu i źródłem szczęścia dla wszystkich mieszkańców. Uważasz, że to nieprawda? To zastanów się skąd pochodzą wszystkie te słodycze, które sprawiają, że życie jest jaśniejsze i radośniejsze. To właśnie w kuchni dzieje się prawdziwa magia - wyczarowywanie smakołyków i pysznych dań. Dlatego należy odpowiednio dbać o to pomieszczenie i utrzymywać w nim porządek.

Kiedy ostatnio zrobiłeś inspekcję swojej kuchni, sprawdziłeś, co należy naprawić, wymienić lub uzupełnić? Jeśli było to już parę lat temu, teraz jest doskonały moment na wykonanie audytu tego ważnego pomieszczenia. Przygotowaliśmy dla Ciebie przydatną listę, która pomoże w weryfikacji, aktualizacji i ulepszeniu całego asortymentu kuchennego.

Inspekcja naczyń i przyborów kuchennych

Każda osoba ma swoje ulubione przedmioty. Może to być stary, rozciągnięty sweter, który już dawno stracił swój urok, ale nadal pozostaje ciepły, miękki i kochany. Lub stary kubek, na którym zdjęcie już wyblakło, a wzdłuż jego krawędzi dostrzec można kilka pęknięć i szczelin. Z przyzwyczajenia jednak nawet nie myślisz nawet, by kiedykolwiek go wyrzucić.

Wszystko kiedyś się zużywa. Jednak warto mieć na uwadze, że naczynia i przybory kuchenne z zadrapaniami i wadami mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Postaraj się więc regularnie sprawdzać, czy Twoje akcesoria kuchenne nie wymagają wymiany. Dom stanie się wtedy trochę lżejszy i wygodniejszy!

Białe naczynia na tle białej cegły w kuchni

Szkło, porcelana i ceramika

Wiele pozornie niewidocznych drobiazgów wpływa na nasze poczucie komfortu we własnym domu. Najbardziej stylowe i oryginalne designerskie meble nie zapewnią prawdziwego poczucia komfortu i tak domowego ciepła. Co zatem sprawia, że ​​dom jest wygodny? Czystość i dokładność, odpowiednio dobrane tkaniny - zasłony, obrusy, serwetki, ręczniki kuchenne i zabawne uchwyty na naczynia ożywią Twój dom, sprawiają, że stanie się on nie tylko wygodniejszy, ale i przytulny. Może czas zaopatrzyć się w nowy dzbanek na sok, dwupoziomową paterę na owoce lub stylowy czajniczek? Lub na przykład urocze talerze obiadowe? Prosta i elegancka ceramika będzie wyglądać bardzo ładnie w każdym wnętrzu.

Co warto zastąpić:

Zacznijmy od małych przedmiotów takich jak kubki, talerze i inne delikatne naczynia. Znalazłeś pęknięte naczynie lub stary dekoracyjny kosz na owoce? Cóż, niech będą to pierwsi kandydaci do wymiany, ponieważ takie naczynia mogą okazać się zawodne w najbardziej nieodpowiednim momencie. Nie wspominając już o tym, że nie tylko dzieci, ale także bardzo uważni dorośli mogą skaleczyć się o krawędź połamanych naczyń.

Eleganckie kubeczki z porcelany oraz niebieskie i różowe talerzyki

Przybory kuchenne

Mówiąc o przyborach kuchennych mamy zwykle na myśli przedmioty takie jak łyżki, blaszki do pieczenia, czy też np. kosze na owoce. Sprawdź swoje szuflady w poszukiwaniu nadmiarowych akcesoriów. Czy Twoje: deska do krojenia, tarka, nóż są już stare i wymagają wymiany? A może po prostu chcesz kupić coś nowego i fajnego do swojej kuchni? Szczególną uwagę powinieneś zwrócić na stan akcesoriów drewnianych i plastikowych, ponieważ przedmioty z takich materiałów zwykle szybko stają się bezużyteczne. Drewno intensywnie pochłania wilgoć, dlatego jedna i ta sama drewniana deska nie może być używana zarówno do krojenia chleba, jak i krojenia mięsa.

Nawet najwyższej jakości tworzywo sztuczne prędzej czy później zaczyna „rozpadać się”, a w powstałych z biegiem lat mikro szczelinkach gromadzą się cząstki produktów i bakterie. Dokładne wyszorowanie takiej deski może okazać się dość trudne.

Co warto zastąpić:

Pierwszymi kandydatami do wymiany powinny być deski do krojenia, ale równie ważne jest monitorowanie stanu akcesoriów tekstylnych. Ręczniki, rękawiczki powinny zawsze być czyste i zadbane, a serwetki i obrusy powinny być nieskazitelne.

Ważne!

Deski do krojenia należy regularnie dezynfekować i co jakiś czas wymieniać na nowe. Nie używaj jednej deski dłużej niż rok. Najbardziej higieniczne deski do krojenia są wykonane ze szkła, ponieważ są łatwe do czyszczenia, a sama deska nie jest nasiąknięta wodą, drobinkami mięsa i warzyw. Jednak minusem szkła jest to, że materiał ten bardzo szybko stępia noże.

Różnorodne przybory kuchenne na brązowym tle

Urządzenia kuchenne

Najprzyjemniejszą częścią aktualizacji kuchni jest wymiana starego sprzętu AGD na nowy. Nowy mikser, robot kuchenny lub inne urządzenie może poprawić nie tylko wygląd kuchni, lecz także pozytywnie wpłynąć na Twój nastrój. Dziesiątki różnorodnych przepisów oraz inspiracji pojawi się w Twojej głowie, kiedy zakupisz nowy sprzęt.

Co warto zastąpić:

Jeśli gdzieś w odległym rogu szafek kuchennych i znajduje się pudełko z czymś zepsutym, to teraz jest czas, aby zdecydować o losie twojego starego robota kuchennego. Zdecyduj co zrobić ze starym AGD - naprawić lub wyrzucić.

Argumentem przemawiającym za wymianą urządzeń kuchennych na nowe jest zużycie energii. Nowa generacja urządzeń kuchennych będzie znacznie bardziej ekonomiczna pod względem zużycia energii elektrycznej niż ich poprzednicy.

Urządzenie kuchenne - mikser

Podsumowanie

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoja kuchnia zawsze wyglądała pięknie i stylowo oraz aby była ona miejscem bezpiecznym, powinieneś co parę lat zrobić porządny audyt tego pomieszczenia. Nie warto trzymać starych sprzętów oraz pękniętych naczyń. Odwiedzając sklep Edaxo.pl, zyskasz dostęp do wielu stylowych i pięknych akcesoriów kuchennych, którymi zastąpić możesz swoje stare przedmioty.