Co warto mieć w swoim plecaku turystycznym w trakcie podróży?

Dla wszystkich miłośników podróży, tych małych i tych dużych, mamy rewelacyjny poradnik. Co warto zabrać ze sobą do plecaka turystycznego? Sprawdź koniecznie, co powinieneś mieć ze sobą w trakcie podróży!

Na wyjazd zapakuj się w plecak turystyczny

Wyjazdy „w teren” wiążą się z pewną nieprzewidywalnością. Nigdy nie wiemy w jakich warunkach przyjdzie spędzić nam kolejny dzień. Dlatego należy wcześniej przygotować się na różne ewentualności. Warto zatem zabrać ze sobą kilka awaryjnych rzeczy. Najpierw jednak najistotniejsza kwestia – w co się zapakować? Tutaj bez cienia wątpliwości możemy powiedzieć, że najlepszy będzie plecak turystyczny. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, ponieważ plecak jest pojemny i jest w stanie pomieścić wszystkie potrzebne rzeczy. Do tego obciążenie bagażu jest rozłożone równomiernie, co pozwala na swobodne pokonywanie kolejnych kilometrów w terenie.

Co zabrać ze sobą w plecaku turystycznym?

Najmniej przyjemnym elementem każdej wycieczki jest moment, w którym trzeba zacząć się pakować. Na początku bierzemy dokumenty, pieniądze, kilka wygodnych ciuchów, słodkości na drogę, podstawowe kosmetyki, może krem z filtrem. Co dalej? Do plecaka dodajemy kolejne rzeczy: wodę, okulary słoneczne, nakrycie na głowę… potem pojawia się pytanie: Czy niczego nie zapomniałem? Żeby faktycznie niczego nie pominąć i mieć pewność, że jesteśmy odpowiednio przygotowani na wyjazd, warto zrobić wcześniej tzw. packlistę. Co powinno się na niej znajdować, jeśli planujemy wyjazd w góry?

Obowiązkowe wyposażenie

Przede wszystkim kurtka przeciwdeszczowa, bo pogoda, zwłaszcza górska lubi zmienną być. Termos- schroniska górskie oferują darmowy wrzątek dla turystów, a to już gwarancja ciepłej herbaty ;) Mapa i kompas, gdyż urządzenia elektroniczne lubią nas zaskakiwać, wtedy gdy są najbardziej potrzebne. Dalej polecamy zabrać latarkę (może być czołowa), a także zapasowe baterie. Wskazany również będzie scyzoryk, zapałki lub zapalniczka, a także podstawowa apteczka. Warto pamiętać, że na każdy wyjazd należy zabrać zapas wody i jedzenia adekwatny do czasu, spędzonego w podróży.

O czym warto pamiętać podczas pakowania plecaka turystycznego?

Plecaki turystyczne posiadają wiele przegród i kieszonek, które umożliwiają zapakowanie przedmiotów tzw. drugiej potrzeby. Dlatego poniżej prezentujemy listę rzeczy, które mogą Ci się również przydać podczas wyjazdu w góry:

  • osłonka przeciwdeszczowa na plecak, ewentualnie folia
  • ręcznik- najlepiej szybkoschnący i kompaktowy
  • napoje energetyczne
  • palnik kempingowy
  • kubek metalowy, który będzie mógł również służyć jako menażka
  • gwizdek
  • filtr do wody
  • zestaw naprawczy, np. igła i nitka
  • taśma klejąca
Podróżnik

Nie zapomnij o dobrej energii!

Mając ze sobą taki zestaw powinieneś czuć się bezpieczny. Oczywiście powyższą listę możesz dostosować do własnych potrzeb. Część rzeczy można dzielić wspólnie z towarzyszami wyprawy, co zmniejszy obciążenie w plecaku dla jednej osoby. Warto zatem wcześniej skonsultować wspólnie wasze packlisty.
Jeśli chodzi o zapas żywności, polecamy proste i sprawdzone produkty, czyli błyskawiczne zupki, chleb, konserwy i, oczywiście, czekoladę!

Jak wybrać plecak?

Pozostała nam jeszcze jedna ważna kwestia: jak wybrać odpowiedni plecak turystyczny?
Na rynku dostępnych jest wiele modeli plecaków. Przed zakupem warto się zastanowić, jakie cechy produktu są dla nas najważniejsze. Czy zależy nam bardziej na pojemności czy może komforcie noszenia plecaka. Na szczęście plecaki, dostępne w naszym sklepie łączą w sobie obie te cechy, co może Wam znacznie ułatwić dokonanie wyboru.